Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » A komoly párkapcsolatok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A komoly párkapcsolatok valójában megbízhatatlanok az emberi természet miatt?

Figyelt kérdés

Azt hiszem hosszú idő után túl vagyok a volt barátnőmmel való szakításon, szóval volt időm gondolkodni.


Elméletem szerint az embernek az kell, ami értékes.

Mi az érték? Bármi, ami erős érzelmet/vonzalmat generál a másikban.

Ez a magyarázat arra, hogy emberek illogikus kapcsolatokban vannak benne. Van a másik félnek valami, ami érték, ezért néznek el neki különbőző bohóckodásokat is. Mert tudja, hogy mástól azt nem kapja meg, vagy ha igen, akkor nem olyan minőségben.

Szakításnál pont ez nincs meg.


Mármost, vannak értékesebb emberek. És mint említettem, az érték érzelmet/vonzalmat generál. Én pl. simán dobnék egy insta cicababát egy művészi érzékkel rendelkező nőért, mivel jómagam is művészlélek vagyok.

Ebből kifolyólag nem létezik komoly párkapcsolat. Mert mindenkinél van jobb. Aztán lehet azzal hősködni, hogy a mi szerelmünk olyan nagy, hogy az mindent kibír, de valójában a nemi szelekció mozgolódik a háttérben, ami arra ösztönöz, hogy a nagy evolúciós előnyökkel rendelkező, és a saját értékrendünk szerinti legértékesebb férfit/nőt szerezzüj meg. Ha pedig meg tudod szerezni, akkor meg is fogod. Ha nem, akkor maradasz a jelenleginél.

A fentiek fényében azonban aligha olyan őszinte ez a kapcsolat, mint amilyennek látszik. Nincs jobb nála a láthatáron, ezért vagy vele. Vagy ha van, akkor nem tudod megszerezni.



Mit gondoltok?


máj. 29. 23:37
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
76%
Vagy egy értelmes felnőtt ember belátja hogy a meglévő egész jó kapcsolatát nem dobja ki egy masikért, ami még bizonytalan is....mer vele is ugyan az lesz a vége...lesz jobb.
máj. 29. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Hát ha valaki velem van, és eljut arra a pontra, hogy mással jobb lenne, csak nem adja fel a kapcsolatunkat a bizonytalanért, akkor azt mondom: menjen. Pedig taktikus vagyok én is, de másnak nem tűrném el, hogy logikai okok miatt válasszon engem.
máj. 29. 23:44
 3/16 anonim ***** válasza:
66%

Azt gondolom, hogy nagyon súlyos kötődési problémáid vannak és mellé túl nagy arcod.

Nem jó kombináció.

máj. 29. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
84%

"Nincs jobb nála a láthatáron, ezért vagy vele. Vagy ha van, akkor nem tudod megszerezni."


Ez nem igaz. Az együtt töltött idő alatt ideális esetben olyan kötelék alakul ki köztetek, ami sokkal fontosabb, mint más dolgok.


Van kutyád? Ha nincs azért akkor is tudod, hogy egy gazda sem cserélné le a kutyáját egy másikra, csak mert az szebb vagy okosabb.

Vagy olvasd el a Kisherceg rózsás részét.

Persze, sok kapcsolat nem megfelelő, és azok nagy eséllyel szét fognak menni. Viszont ez nem igaz minden kapcsolatra. Persze ha valaki a társát mutogatni való dísztárgynak tekinti, akkor igen, ott előfordulhat, de ehhez eléggé alacsony eq kell.

máj. 30. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

"Én pl. simán dobnék egy insta cicababát egy művészi érzékkel rendelkező nőért, mivel jómagam is művészlélek vagyok."


Akkor össze se jöjj vele, de ha mégis, komoly kapcsolatnak nehezen nevezhető, ha már alapból tudod, hogy nem illetek össze.

máj. 30. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

#3


Sztem mást értünk kötődési problémán. Én ugyanis pont azt értem rajta, amikor kötődünk valakihez, ami egy felesleges dolog annak fényében amit kifejtettem. A kötődés csak olyan felesleges eseteket hoz, mint a párkapcsolat megjavítása, vagy az ex visszaszerzése, ami irreális.

Nin

máj. 30. 02:59
 7/16 A kérdező kommentje:

Nincs szükség ezekre.

Nem kötődni kell a másikhoz, hanem tisztelni. És ha nem megy az egész, akkor ki kell sétálni az életéből.

Aki kötödik, az nem tisztel, mert a szerelem mámorában vissza akar szerezni. Ne kötődjön, hanem tűnjön el.

Akkor tesz jót velem, meg magával.

máj. 30. 03:01
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
De van olyan aki kötődik, tiszteli a másikat és szereti is. Amúgy is nehéz egy tényleg normális kapcsolatot kialakítani, a meglevő párom akivel jól érzem magam semmi jobbért nem adnom. Szerelem ide vagy oda.
máj. 30. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Hogy érted, felesleges megjavítani egy párkapcsolatot? Volt már 10+ évig tartó kapcsolatod? Tudod, mennyi minden megtörténik az évek alatt? Ez a legrosszabb hozzáállás, egy kapcsolatot gondozni kell, mint egy növényt. És nem könnyű, mert az emberek hibáznak. Ha nem szeretnél elköteleződni, lelked rajta, csak mondd ki.
máj. 30. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Én azzal járok akit szeretek. És le se bírnék mással feküdni.
máj. 30. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!