Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Párterápia otthon?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Bár nem gyakran írok az oldalra, hogy legyen tapasztalatom, biztos vagyok benne, hogy erre sok lehurrogást fogok kapni.

Bonyolult ez a téma, így alakult, és én így érzem, ezért kérlek, ne lebeszélni próbáljatok.

Én és a párom négy éve ismerjük egymást. Már a baráti szakaszban sem azért kedveltük a másikat annyira, mert felhőtlen szóbeli kommunikáció folyt közöttünk, hanem azért, ahogy éreztük magunkat a másik társaságában. Most, hogy már évek óta együtt vagyunk, mint pár, szintén ez történik. Én olyan értékeket találtam benne, melyeket nagyon szeretek, imádom nézni, ahogy végzi a hétköznapjait, ahogy bánik velem, stb. Én pedig számára olyan vagyok, amit ő várna el egy nőtől. Viszont van egy probléma közöttünk. Hiába ugyanazok a fő céljaink és ugyanazt akarjuk egymástól és az élettől, a szóbeli kommunikáció folyamatos nem egyetértést okoz. A legapróbb dolgokban is. Mintha az agyunk teljesen más metódust használna a működésre. Sokszor viccelődünk azzal, hogy akkor jövünk ki legjobban, amikor nem beszélünk. A hosszú pillantások, óvatos érintések, közös percek viszont őszinte szeretetet árasztanak.

Nincsen pénzünk párterápiára, hogy jobban megtértsük egymás agyát, viszont szeretnénk esélyt adni ennek, hiszen a beszédbeli szakadék ellenére valamiért nagyon szeretjük egymást.

Tudtok valami praktikát, vagy könyvet, stb, ami segíthet abban, hogy a kommunikáció fejlődjön közöttünk?

Köszönöm szépen


2023. febr. 15. 09:40
 1/8 anonim ***** válasza:
55%

Nagyon aranyos lány vagy és biztos nagyon szerencsés a barátod hogy vele vagy. Én őszintén a kommunikációt alap dolognak tartom, hogy legjobban működjön. Tudnék sokat mesélni, de remelem nektek működni fog :)


Nem kell könyv és társai, YouTube tele van ilyen dolgokkal :) ott szemezgess és biztos találsz valami jót! ;)

2023. febr. 15. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Talán ez a legjobb és egyben legrosszabb tulajdonságom: nem engedek el semmit, amit a fejembe vettem. Én őt választottam, vele szeretném megoldani és nem eldobni egy "könnyebbért", amikor látom benne azt a rengeteg potenciált.
2023. febr. 15. 09:47
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Véleményem szerint ha mindketten megpróbáljátok a másik oldalaráról, szemszögéből nézni a dolgokat, akkor jobb lesz a helyzet, azon kívül jó lenne ha nem vitákba folynának a nézeteltérések hanem megbeszéléseket.

Legyen előttetek, hogy szeretitek egymást és képesek vagytok változatni jobb irányba.

Másképp nem lehet.

2023. febr. 15. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
(*megbeszéléseket tartanátok)
2023. febr. 15. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Házaskurzus!

Gyakorlatilag erre találták fel!


Van egy Házaskurzus nevű.. hát.. DVD-s kurzus. Egy pár beszél rajta a párkapcsolatuk bizonyos aspektusairól és behoznak más párokat akiknek ilyen-olyan gondjaik voltak a bizonyos aspektussal.

AZTÁN van egy munkafüzet amiben feladatok vannak, hogy írjátok le ezt vagy azt a magatok részéről és beszéljétek meg az eredményt. Időlimit is van a feladathoz, hogy ne legyen belőle végtelen beszélgetés, bár igazából az sem óriási gond, ha az lesz:D


Eredetileg érdemes moderátorral csinálni, de végülis meg lehet oldani kettesben is.


Keress rá. Meg kell rendelni. Nekem megvan a videó, azt át is tudnám dobni (torrenten) de a munkafüzetet nem tudom odaadni, anélkül meg sz*rt sem ér, úgyhogy egyszerűbb megrendelni.

Mivel moderátorral ajánlják, lehet csak olyat találsz, hogy 4 pár munkafüzettel jár... az mondjuk kaka, mert ugye fölösen minek kifizetni, de hátha találsz egy pár munkafüzettel is (egy neked, eg y a párodnak).


Lényegében pontosan azt orvosolja ami a problémátok: a kommunikáció. Beszéltek gyerekkorról, szülői hátérről, mi esik jól, mi nem esik jól, szexről, házimunkáról, munkáról, mindenféléről, hogy ki hogy látja, neki mi a jó, mi tetszik a msikban, mi nem tetszik a másikban stb...


Nekünk ez a jegyesoktatás része volt anno esküvő előtt. Akkor volt egy fejezet, a távkapcsolat, amit kihagytunk, mert a csoportból senkinek nem volt tervben a távkapcsolat, de amikor úgy alakult, hogy párom 4 hónapra kiment külföldre akkor elővettük és megcisnáltuk azt is. Tök jó volt, segített ráhangolódni a dologra, tiszázni ki hogy éli meg stb..


Nemtom mennyibe kerülhet, vszeg néhány tízezer (köynvek számától is függ), de tutira olcsóbb mint egy párterápia és otthon is csinálható.


Ha meg több könyvvel találod csak meg, hát vonj be baráti párokat:D

2023. febr. 15. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Sok praktika van fent a neten ennek fejlesztésére, terápiás módszer, stb.

Én a helyedben szétnéznék a neten/könyvtárban. Akár pszichológiával kapcsolatos könyvekben.

Ha mind a ketten nyitottak vagytok, és igyekeztek a maximumot kihozni ebből, talán 3. fél sem kell, aki a békebírót játssza.

2023. febr. 15. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Mathus ***** válasza:

a kérdésre:

[link]

ez kezdésnek nem rossz, van alkalmazás is hozzá, a mindennapokhoz.

youtubeon ott a Mended Light csatorna, nagyon jók a counselorok, a shit therapist say témák. ott van magyarul rácz anna zsófia, ő is fogad klienseket online, neki is van youtube csatornája.

2023. febr. 15. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Tudsz konkretabbat irni, hogy mi a pontos baj? Mert nekem es a paromnak SZORNYU volt a kommunikacionk, nem csak problema kozben, hanem gyakran meg a hetkoznapi beszelgetesekben is. Nagyon nem voltunk egymasra hangolodva semmilyen teren es mindenrol az ellenkezojet gondoltuk. Aztan megis megmentettuk a dolgot es mar minden 10/10.

Konyvet nem tudok ajanlami, de ha leirod, hogy pontosan mi a problema (akar privatban) akkor talan tudok tippet adni.

2023. febr. 15. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!