Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet ezt túlélni? Hol...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy lehet ezt túlélni? Hol kérhetek segítséget?

Figyelt kérdés

2 éve voltam a párommal, eddig azt hittem, tökéletes és idilli kapcsolat volt. Mielőtt megismerkedtem vele, lakásvásárlás előtt álltam. A hitelt egyedül vettem fel, a lakás csak az én nevemen van, de együtt költöztünk be, ő anyagilag érdemben nem tudott semmit tenni bele. A bútorok szerelésében, festésben stb rengeteget segített. Közös megbeszélés volt, hogy vállalunk babát, mert már csak 3 millió Ft hitel volt a lakáson, úgy gondoltuk, ezt majd segít kitörleszteni innentől. A baba sikerült is rögtön, 14 hetes vagyok. Tegnap reggel még aludtam, amikor ő elment dolgozni, és magával vitte a holmija érdemi részét valamint a közösen megspórolt pénzünk, 400 ezer Ft-ot. Egy üzenetben búcsúzott el, amiben leírja hogy nagyon szeret, de anyagi gondjai vannak, így nem látott más megoldást. Nem értem, mi történt, kit ismertem eddig, hogyan tehette meg. Rengeteg olyan gondolat kering bennem, hogy ártok magamnak… Egyedül anyagilag én sem tudom megoldani a dolgaimat, családra nem számíthatok.

36 N


2022. dec. 13. 08:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Hú hát ez nem egyszerű helyzet.

És ennek semmi jele nem volt egyáltalán? Meg ha együtt éltetek hogy lehettek neki anyagi gondjai amiről te nem tudtál?

Plusz elvinni a megtakarított pénzeteket, miközben téged ott hagyott terhesen, hát ássa el magát jó mélyre szerintem.

Amúgy segítséget leginkább a családod esetleg barátok tudnak nyújtani.

Esetleg még önkormányzat, nem tudom mennyire kerültél így nehéz anyagi helyzetbe.

Én sok erőt kívánok, és kívánom hogy sikerüljön egyenesbe jönnöd!

Még annyi hogyha az exed visszakívánkozna menni, ezek után bármennyire is nehéz egyedül, én nem szavaznék neki bizalmat. 🙁

2022. dec. 13. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Családsegítő, vöröskereszt,...stb
2022. dec. 13. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem neki mindig is voltak anyagi gondjai, inkabb tudatosult benne, hogy vége a gondtalan, idilli életnek és innentől felelősséggel tartozik majd nem csak egy, hanem két ember iránt, kapuzáras, plusz a félelem a lemondás és az áldozás iránt, ha van harmadik is....

egy kicsit is instabil lelkű embernek ennyi elég is, hogy dobjon mindent...milyen gyenge és gyáva jellem...hányni tudnék.

2022. dec. 13. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
42%
Már most rájött, hogy a gyereknevelés egy véget nem érő szpás lesz. Igyekezett megelőzni a bajt. Nem tudna benneteket eltartani, le kéne mondani a kényelméről stb stb. Ilyen okai vannak ennek a viselkedésnek. Meg hát egyenes enber, ahogy látható. Nem akartad te ezt a babát kicsit jobban, mint ő?
2022. dec. 13. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
83%
Mekkora köcsög! Megvárta amíg eltelik az elvetetéshez engedélyezett 3 hónap?
2022. dec. 13. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Azt már most kezd el intézni hogy ha megszületik a baba, tudják vonni tőle a gyerektartást!
2022. dec. 13. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Most azonnal feljelented. Ez a nulladik lépés. Lopott. Ha nem lesz semmi, akkor is nyoma marad.
2022. dec. 13. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
16%
Örökbeadni? Jézus, milyen emberek vannak itt!
2022. dec. 13. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
73%
9-es, miért, ha nem fog telni tápszerre, mit tud tenni a kérdező?
2022. dec. 13. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
34%

Anyaotthon, kiadja a lakását albérletbe és mindent megtesz azért hogy fel tudja nevelni.

A bölcsődébe beadja előre a jelentkezést és a védőnővel karöltve rábeszéli a bölcsi vezetését hogy mindenképpen vegyék be a kicsit amint lehet mert nem szeretné elveszíteni.

A segítő szervezeteknél úgy is segítenek neki az első lépéstől az utolsóig mindenben(persze attól is függ mennyire empatikus emberek dolgoznak ott!).

Másfél évesen már beveszik a bölcsibe. De én ezt nem tudom pontosan mivel 26 éves férfi vagyok.

2022. dec. 13. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!