Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » 25-35 éves férfiak! Elképzelhe...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

25-35 éves férfiak! Elképzelhetőnek tartjátok, hogy a jövőben a hagyományos családmodell szerint éljetek?

Figyelt kérdés
Ahol a férfi a kenyérkereső, a nő az otthonteremtő. Tegyük fel, hogy senki sem lustálkodik, mindenki lelkiismerettel teszi a maga dolgát.

2022. szept. 12. 00:09
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
15%
40 vagyok, de szerintem ez alaapnak kellene lennie még ma is.
2022. szept. 12. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
71%
Számomra ez az életvitel visszataszító és egy ilyen partner csak érdek.
2022. szept. 12. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
A gazdag réteg el tudja képzelni (ismerek is ilyen párokat és az én párom is belemenne). Viszont én csak addig nem dolgoznék, amíg nem megy oviba a kicsi. Szeretem a munkámat és kell a szellemi kihívás az életembe + a saját pénz. Nem úgy lettem nevelve, hogy máson élősködjek.
2022. szept. 12. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

#10

Hagyományos családmodellről szól a kérdés, nem arról, hogy a kormányunk az elmúlt évtizedben prezentált "gyermekvállalást ösztönző", "családtámogató" politikája miféle tenyészkanca szerepet ró azokra a nőkre, akik ennyit tudnak kezdeni magukkal. Ennyi erővel arra a nőre is rákenhetnéd, hogy hagyományos modellt követ, aki munkaképtelenné válik fizikailag, vagy egy ugyanilyen férfira azt, hogy progresszív feminista.

2022. szept. 12. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Nem. Egyrészt nekem a partnerség azt jelenti, hogy amiben csak lehet, örömökben, terhekben, egyaránt osztozunk. Másrészt kinek jó az, ha a folyton melóban gályázó apukából a család csak egy bankszámlát érzékel, anyuka meg közben begolyózik az örökös otthonléttől?
2022. szept. 12. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
51%
Nem tudom elképzelni. Szerencsére keresek annyit, hogy ez megvalósítható legyen, de nem értem mit lehet minden nap "otthont teremteni". Takarítás nagy része automatizált - okosporszívó, mosogatógép, szárító, stb. A wc pucolás pedig nekem sem derogál a 2 milliós fizetésemmel.
2022. szept. 12. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
Köszi, nem. Véletlenül sem szeretném, ha csak felmerülhetne bennem a gondolat, hogy a feleségem csak azért van még velem, mert én tartom el, és nélkülem nem tud anyagilag megállni a lábán.
2022. szept. 12. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Apám hétvégi apuka volt, anyám meg mindenről lemondott a családért és elvesztegette a tehetségét a tűzhely mellett, azóta hányok ettől a modelltől. Rettenet egészségtelen mindenkinek.
2022. szept. 12. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

#14: Senkire nem akarok "kenni" semmit. Egyszerűen csak konstatálom azt a szociológiai tényt, hogy a hagyományos családmodellt a mélyszegénységben élők manapság nagyobb arányban követik, mint a középosztálybeliek. Ez tény, márpedig tényeken nincs értelme vitatkozni. Az, hogy valaki milyen okból (szabad elhatározásból vagy többé-kevésbé kényszerből) választja ezt a családmodellt, teljesen más kérdés. Attól még az illető ezt a családmodellt követi.


100 éve még a nők többségének - különösen faluhelyen - eredendően ez a szerep jutott, akár tetszett, akár nem. Nem volt terhességszabályozás, sem pedig óvoda, s a sorban született gyerekekre valakinek vigyázni kellett. Az is kényszer volt.

2022. szept. 12. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Magyarországon középosztály nem létezik a gyakorlatban manapság, legalábbis abban a formában semmiképpen, mint 100 éve, ez is egy szociológiai tény. Az, hogy a társadalom alsóbb rétegeihez tartozó családok régen sem engedhették meg maguknak azt a luxust, hogy egyetlen bevételforrásra támaszkodjanak 100%-ban, szintén. Olyannyira, hogy a sorban született gyerekek foglalkoztatását IS törvények tették lehetővé. És nem gondolom, hogy jelen kontextusban irreleváns volna, hogy ki számára mi választás és mi kényszer, mert ha valamire hagyományként hivatkozunk, az feltételezi a szándékolt, tudatos megőrzését az adott szokásnak, de ez a legkevesebb.
2022. szept. 12. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!