Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha egyik fél többszörösét...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha egyik fél többszörösét keresi a másiknál érdemes közöskasszára váltani? Én pénzem, te pénzed vagy mi pénzünk?

Figyelt kérdés
2022. júl. 26. 08:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

A férjemmel közös kasszán voltunk. Hol én kerestem többet, hol ő, de ez nem számított. Soha nem volt olyan, hogy én pénzem, te pénzed.

N

2022. júl. 26. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Akkor érdemes mindent közösre "állítani", amikor már megtörtént a házasság. Előtte nem csak, hogy nincs értelme, hanem még veszélyes is lehet. A "bizalmi elvet" meg hagyjuk, mert attól még ugyanúgy lehetnek "balesetek".
2022. júl. 26. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
80%

Ezen a linken van pár tök jó megoldás erre a kérdésre: [link]

Nem csak a full külön kassza és a teljes kommunizmus létezik. Szerintem azok a legjobb "rendszerek" e tekintetben, ha a közös költségeket közösen fizetitek (akár 50-50, jövedelemarányosan, fogyasztásarányosan... stb.), de mindkettőtöknek marad saját pénze is, amivel nem kell elszámolnia a másik felé, és a saját hobbijára, szórakozására költi.

Válasszatok olyan megoldást, ami mindkettőtök számára igazságosnak tűnik, egyúttal nem jár olyan mértékű adminisztrációval, ami napokat venne el az életetekből minden hónapban.

2022. júl. 26. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
88%
amikor közös életről van szó, családról, közös kassza a normális
2022. júl. 26. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
38%
Dehogy normális a közös kassza. Mindenkinek kell saját pénzének lenni, amit arra költ és akkor amikor akar.. a másik fél engedélye nélkül.
2022. júl. 26. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem sem normális a teljes közös kassza.Abból csak a vita van, és fura lenne mindenre a másiktól kérni, vagy minden költést megbeszélni.A másik, hogy hányan kerülnek abba a csapdába, hogy válnának de nem férnek a pénzükhöz vagy a másik elkölti, elduga előlük, nem tudnak megegyezni.
2022. júl. 26. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
20%
Ezt a külön kasszás, arra költi a saját pénzét amire akarja dolgot csak úgy tudom elképzelni, ha a felek kényszeresen felélik a jövedelmüket minden hónapban. Vagy lesz én megtakaritásom, meg te megtakarításod? Ha neked nincs annyi megtakarításod, akkor ugrik a szigetelés? Ha gyesen vagy akkor megszívtad bumm? Te első osztályon utazol én turistán mert múlt hónapban volt egy nem várt kiadás az autóval?
2022. júl. 26. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

A barátnőm.kb 2x annyit keres mint én. A lakhatási költségeket elfelezzük, alapvetö kaját veszünk közösen a többit mindenki belátása szerint.

Van,hogy én veszek neki.van hogy ő mégis van pénzügyi szabadság,de nem.volt soha ebből vita. Mindketten próbálunk takarékoskodni, ha minden így marad akkor elveszem és közösen veszünk egy lakást.

2022. júl. 26. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
#7 Nem erről van szó, nem éljük fel a pénzünket minden hónapban. De mondok egy példát: én közel a 30-hoz is kimondottan szeretek legózni. Nevezhetjük luxushobbinak, ha figyelembe vesszük, hogy mostanában mennyit kostál egy-egy készlet. Én nem várom el a páromtól, hogy bármilyen mértékben is beszálljon ebbe, és finanszírozza, mert az én hülyeségem. Keresek annyit, hogy az egyébkénti költségeinken és megtakarításon kívül jusson erre is. Viszont emiatt a párom nem is szól bele, hogy mire költök, vagy nem kell engedélyt kérnem erre. Cserébe ő is nyugodtan vehet olyan és annyi ruhát, amennyit és amilyet akar, ami szintén nem közös költség.
2022. júl. 26. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
35%
#9 érdekes ez nálunk is így van. De vagyunk annyira felnőttek, hogy a hobbiainkat és a minden napos "ezt meg kell vennem, mert kell" dolgainkat tudjuk józanul kezelni. Még úgy is, hogy nálunk is befigyel pár indokolatlanul drága lego készlet :D A különbség annyi, hogy a nagyobb kiadásokat megbeszéljük és ha kell átütemezzük, de nincs engedély kérés nem vagyunk már gyerekek. A hónap végén megmaradt összeget pedig mint közös vagyont félre tesszük.
2022. júl. 26. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!