Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy boldog párkapcsolatot nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy boldog párkapcsolatot nem érdemes elrontani a gyerekvállalással?

Figyelt kérdés
Sok kapcsolat megy tönkre a gyerekvállalás után. Érdemesebb inkább kettesben maradni, boldogan, elégedetten? Mik a tapasztalataitok?

2022. jún. 21. 22:04
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
93%

Nehéz sajnos megmondani előre, hogy melyik kapcsolatot hogyan fogja megterhelni a gyerek.

A miénkre is hatással van, nem állítom, hogy ugyanolyan, mint a kicsi előtt, de határozottan nem tette tönkre. Több melóval jár? Igen, de megéri.

2022. jún. 21. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
98%
EZ leginkább attól függ, hogy hogyan állnak a gyerekhez. MINDKETTEN.
2022. jún. 21. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
96%

Erre nincs jó válasz.

Vagy teljesen szét szed , vagy nagyon is összehoz benneteket egy gyermek.


Ezt így előre nem lehet megmondani.

2022. jún. 21. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
92%

Egy boldog párkapcsolatot általában nem elrontani, hanem megkoronázni lehet egy gyermekkel.

Viszont van egy kivétel, amikor egyik fél sem vágyik a gyermekre. Olyankor valóban az a helyes döntés, ha nem vállalnak babát.

Viszont ha az egyik fél vágyik babára, a másik pedig nem az nem boldog párkapcsolat, mert az egyik fél nem érvényesül.

2022. jún. 21. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem nem érdemes elcseszni sem a kapcsolatot, sem a saját életünket gyerekkel. De ez az én, meg a férjem véleménye. Mindenki máshogy áll hozzá.

Az biztos, hogy Sokkal több a hátránya, stresszesebb az élete azoknak akik gyereket vállalnak. Állandóan aggódni kell miatta. Nekünk ez abszolut nem kell.

Persze akik vágynak rá azoknak biztos boldogság is együtt jàr vele, de szerintem nagyon nem éri meg.

Mi 12 éve vagyunk együtt, tudatosan gyerekmentesek, soha nem szeretnénk, egyikünk sem vàgyik rá!

Az ismerőseink 90%a szét is ment, mire a gyerek oviba ment. Akár 8-10 év stabil kapcsolat/ hàzasság után is. Amiket tőlük hallottam:

Kevesebb idő jut egymásra, sokkal nagyobb az anyagi teher, az egyéb hátrányokról nem is beszélve. Sok szervezést igényel ha kettesben vagy barátokkal akartok találkozni, programozni, ha beteg a gyerek rohanni kell , az ember x időre kiesik a munkahelyéről ami mindig hátrány. És hát a gyerek születése utáni x időszak amikor kb nonstop üvölt a gyerek mindenért, na én már azt se èlném túl, hogy emiatt kialvatlan lennék hosszú hónapokig.

A gyerekvállaláshoz- neveléshez kötél idegrendszer kell, én beismerem hogy nekem ez nincs. Nem vágyom rá, és nem is vagyok rá alkalmas.

+ A mai világba???? Ahol létbizonytalanság van, jön egy újabb járvány, vagy akármi, bezárások, lezárások, korlátozások, ha megint elvesztenénk a munkánkat mindketten mint a covid alatt, az egészségügy állapotáról nem beszélve. Olyan világban ahol Az iskolában a gyerekek támadják a társaikat a semmiért, sok a neveletlen kis szörny aki egy mobilért lecsapja a másikat stb stb Már csak ezért sem. Lehetetlen lenne minden rossztól megvédeni.

2022. jún. 22. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
55%

Bírom ezt a mai világba senki ne szüljön hozzáállást, amikor a nagyszüleimé volt az első generáció, ahol 8 gyerekből nem 2 nőtt fel és a nők is biztosan nem haltak bele a szülésbe.


Cserébe épp a második VH volt.


Szóval igaziból a szüleink generációja az egyetlen, aki nyugiban szülhetett, jah várj, nem mert apum két éves korában épp 56 volt, anyum meg pont abban az évben született. De persze, akkor már kifújt a szocializmus és nem hoztak nagyon negatív döntéseket, kivéve persze, hogy nagypapám pont 56-ban végzett és évekig filóztak rajta, hogy kapjon-e az az évfolyam diplomát.


Helyezzük már kontextusba az életünket... A

2022. jún. 22. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
79%

6. Szövegértelmezési problémáid vannak.

Senki nem írta, hogy a mai világba senki ne szüljön, egy büdös szóval sem. Egyéni döntésekről van szó, saját életutakról, saját döntésekről, az alapján, hogy ki milyennek látja ezt a világot.

Olvasd el akkor az utolsó sorokat is, és értelmezd ha tudod. "Olyan világban ahol Az iskolában a gyerekek támadják a társaikat a semmiért, sok a neveletlen kis szörny aki egy mobilért lecsapja a másikat stb stb Már csak ezért sem. Lehetetlen lenne minden rossztól megvédeni." Nem mindenki akar egész életében egy másikért folyamatosan aggódni, stresszelni. És igen, van aki ebbe a világba nem akar szaporodni, ez mindenkinek a maga döntése, szíve joga.

EZ nem azt jelenti, hogy senkinek se szabad szülni, ilyet SENKI nem írt. Hol olvastad ezt? Saját egyéni döntésekról van szó, mindenki a saját felelősségére vállaljon, vagy ne vállaljon gyereket. Senkinek semmi köze a másik döntéséhez, hozzáállásához.

2022. jún. 22. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
16%

#7 Köszi, anno maximum pontos lett a szövegértés rész az érettségimen, tudok szöveget értelmezni.


Ha tovább olvasod, akkor a szövegkörnyezetből kitűnik, hogy egy erős felütéssel indítok, de azokat az érveket senki esetén nem találom jogosnak, mivel szerintem most lenne az egyik legalkalmasabb környezet és idő a gyerekneveléshez, vagy maximum egy generációt (vagy egy felet) tudsz visszamenni, hogy jobbak legyenek a körülmények.


Ez a "gyerekek bántják egymást", rész, - ami kissé kontextus nélkül került a hozzászólásodba - pedig azt gondolom, hogy a legviccesebb része volt az 5. hozzászóló válaszának. Ha beszélgettél már olyanokkal, akik az 1900-as évek elején születtek (nekem a nagyszüleim), akkor halhattad, hogy a szülők is verték a gyerekeket, nem csak a gyerekek egymást. A nagypapámat pl. egyszer ostorral, mikor az volt kéznél. A nagymamámat (de még apumat is) fakanállal. Másik nagypapámnak van egy maradandó heg a fején, amit a tulajdon anyja okozott neki egy rosszul kiszámított dobással, mikor dühös volt rá. A fizikai fegyelmezés meg talán 60 éve szűnt meg az iskolákban(!).


Ne állítsuk már be úgy, hogy ma rosszabb egy átlagos gyereknek (a nagyon rossz körülmények közül jövőknek valószínűleg igen), mint 2-3 generációval ezelőtt bármikor.

2022. jún. 22. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
85%

Pont itt a lényeg, SZERINTED alkalmas a mostani világ arra hogy gyerekeket vállalj bele, szerintem meg nem. Ennyi.

Had döntse már el mindenki, hogy szerinte alkalmasnak tartja - e vagy sem.

Az, meg hogy régen mindenki verhette a gyerekeket szankciók nélkül ha épp olyan kedve volt, nem csak egymást bántották, hát nekem, és sokan masoknak nem csak ez a mérce.

2022. jún. 22. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
95%

Ha mindenáron akarod hogy legyen gyereked akkor érdemes belevágni.

Ha kétely van benned akkor inkább engedd el. Ezt nem érdemes erőltetni, csak egy tőnkrement család lesz belőle.

2022. jún. 22. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!