Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Érdemes ,, nevelni" egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Érdemes ,, nevelni" egy 35+-ost? (Intelligenciára, jó modorra stb).

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem bírom elviselni hogy a családja kő bunkó és buta de nagyon. Intelligenciájuk nem sok van, legalábbis hogy hogyan kell a másikkal intelligens emberek módjára beszélni az egyáltalán nem megy. Valami botrányos, hogy köszönök az apjának aki van hogy vissza sem köszön, és legutóbb megkérdeztem hogy van, mi újság, mire az volt a válasz, hogy ne is idegesíts. Egyébként egyáltalán nem vagyunk rosszban, de nekem ez nem válasz. Ez egy eléggé mellé beszélős család, egyértelmű kérdésre adekvát válaszokat várnék, nem azt hogy viccelődve mellé beszél vagy egyik vagy másik, még a párom is. Az anyuka még úgy ahogy normális, de ő is bunkó tud lenni, olyan stílusban, hangnemben beszél néha, amitől feláll a szőr a hátamon. A főzési és takarítási tanácsadó perceitől pedig egyenesen rosszul vagyok, mert én sem mondom meg neki hogy ezt vagy azt hogyan főzze meg, vagy mit mivel és hogyan takarítson ki. Olyannak nézem, aki vagy nem nézi ki hogy tudok főzni és takarítani is, vagy szeret okoskodni. Szerintem a párom nagyon anyás lehet, mert én voltam a második aki megtudta hogy aranyere van (bocsi ebben szerintem semmi gáz nincs még), de azzal fogadott hogy anyu azt mondta hogy ezt meg azt kell csinálni vele, és hozzá teszem brutál hülyeségeket javasolt. Más témákban is vissza hallom ezt a mondatot, hogy anyu ezt meg azt mondta. Nem látogat haza minden héten, van hogy én is megyek vele, de ahányszor haza megy, valahogy úgy érzem újból kezdjük ugyan azt, mert lesüllyed hozzájuk. Ezt nem mondtam meg neki, úgy igazából semmit sem tud a gondolataimról ilyen téren, mert ez nagyon bántó lenne. Egy próbálkozásom már volt az apját illetően, mire elutasított hogy ilyennek kell elfogadni az apját. Több próbálkozás már nem volt.


A fő kérdés az, hogy hiba-e a részemről megpróbálni építeni a páromat, és elérni azt hogy tudjon megnyilvánulni rendesen emberek között, szellemileg gyarapodjon, vagy ez csak rajta múlik?


2022. jún. 20. 07:41
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

"intelligenciára nevelni"


Gondold át még egyszer ezt a szókapcsolatot :)

2022. jún. 20. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
+ gondolja át a kérdező azt is,hogy párkapcsolatban mit jelent a másik fél "nevelése".....
2022. jún. 20. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
8-as, és hogyan tálaljam azt, hogy tulajdonképpen otthonról hozza ezeket a mintákat, és akarjon ennél jobb lenni, nem ragadjon meg ezen a szinten? Szerintem ez majdnem egy lehetetlen küldetés.
2022. jún. 20. 09:47
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
12. Kezdjük ott, igen...
2022. jún. 20. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
Akkor érdemes, ha látsz abban egy csepp ingerenciát is a párodan, hogy szeretne neked kicsit jobban megfelelni, hajlandó a változásra. Ő anyu nem túl sokat gondolkodó pici fia... ha megpróbálod nevelni, "anyucikám ellen hangolni", abból csak a veszekedés lesz, nem fog változni.
2022. jún. 20. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
35 éves embert ne akarj Te átnevelni, se öreg fát átültetni. Ha vele meg is érted majd magad, de ott van a családja!!!
2022. jún. 20. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, nem kell feltétlenül a szüleit emlegetni. Ha egy adott szituációban nem úgy reagál, ahogy azt kellene, akkor megbeszélheted miként is lenne normális.

8-as voltam.

2022. jún. 20. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

huhh.....elég fárasztó volt olvasni. A külső kinézetünk nagyrészt genetikus, max módosítani tudunk rajta, de a korlátok adottak, a személyiség formálható, de minél idősebb valaki annál nehezebben. Az értékrendünket fiatal korban alakítjuk ki amiben döntő szerepe van a neveltetésnek, ezt később lehet alakítani de nem lehet teljesen átformálni. Ami neked egyértelmű hogy kék, az a másik embernek lehet zöld, a kérdés csak az, hogy emiatt balhézol, egyességre jutsz vagy ráhagyod?

Mivel nem a szüleivel fogsz egy házban élni így nem kell velük napi szinten kommunikálni, de ha születik egy gyerkőc és a nagymama szeretne vele időt tölteni, akkor kénytelen leszel vele működő kapcsolatot kialakítani(sajnos nem egy válásról tudok ami emiatt következett be).

A párodról sok negatív dolgot leírtál, ez alapján azt mondanám, hogy nagyon nem illetek össze, de valamilyen okból mégis kedveled. Erről is írhatnál pár mondatot, hogy mi fogott meg benne?

A párom családja az én családomhoz képest tűz és víz, nekem magasan képzettek a szüleim és több nyelven beszélnek, diplomások, a párom szülei nagyon egyszerű emberek és földművelésből, állattenyésztésből élnek. A lányuk hozzám hasonlóan egyetemet végzett, ő szándékosan nem akarta azt az életet élni amiben a szülei és testvére élnek. Engem ez egyáltalán nem zavar, sőt nagyon mulatságosnak tartom ahogy élnek, de ha a szomszédaim lennének, akkor biztosan menekülnék, max 1 nap amit kibírok mellettük.

A leírásod alapján a párod elég anyás, valószínűsítem, hogy a családjában az anyuka viseli a nadrágot és szervezi az életet. Nos ez nem ritka, gyakorlatilag nálunk is hasonló a helyzet, a páromnak mindig végig kell hallgatnia édesanyám intelmeit(igen, a főzéssel kapcsolatban is) akkor is ha már 100 hallotta. Ha ez téged idegesít, akkor ne erőltessed a kapcsolatot, nem fog miattad megváltozni.

44F

2022. jún. 20. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nem normális dolog, ha valaki ilyen bunkó, viszont az sem szép, ha valaki ennyire kontrollmániás, hogy mindent és mindenkit meg akar változtatni.
2022. jún. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
Nem a párom szüleit akarom megnevelni, ellenük hangolni végképp nem. Egyébként a párom egy nagyon nyugodt ember, ez az egyik ami megfogott benne. A másik, hogy régi módi, udvarias és kedves, családcentrikus, szorgalmas, csak szellemileg kevés, mert nem tudom hova tenni a viselkedését néha. Az elején úgy néztem, hogy intelligens ember, ezért azt érzem olykor, hogy csak előadta magát. Nálunk is az összes családtagom diplomás, művelt, tanult ember, nyelveket beszélnek, kivéve anyukámat és apukámat, de azért tudnak viselkedni és jó modort tanúsítani. Úgy neveltek, hogy törjünk minél fentebb, tapostak minket a testvéremmel, hogy ne nehezen keressük meg a kenyerünket mint ők, állandó hétvégézéssel és ünnepnapokkal a munkahelyen, 12 órában. A párom családja nagyon egyszerű emberek. Azt hittem nem nagy dolog azt kérni tőle, hogy pl.: egy boltban, étteremben pincértől ne úgy kérjen hogy ,,lesz egy", helyette lehetne,, kérek szépen egy"... Mennyivel szebben hangzik, és a másikat is megtiszteljük ezzel. Én nem tegezek le senkit amíg meg nem kérdeznek, vagy ha úgy jön ki akkor kérdezek rá én, hogy tegeződhetünk-e, ő viszont kapásból mindenkit. Időnként rá tör valami ha megyünk valahova, tapsolni kezd és felüvölt hogy héjj, ami nekem nem csak égő, azon bőven túl megy. Szólnom kellett azért, hogy ne húzza fel a pólómat az utcán, mert ez nekem nem vicces, és ne is nyúljon úgy hozzám ami a hálószobába illik, különben sem kezeljen tárgyként. Alig hiszem el, hogy el kell ezeket magyarázni egy felnőtt embernek, hogy hogyan kell az utcán viselkedni, emberekkel bánni mint a normális emberek. Na ilyenekre értettem, hogy jó modorra nevelés. Hasonló butaságokat hoz otthonról, és én csak ennyit szerettem volna, hogy vetkőzze le ezeket.
2022. jún. 20. 20:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!