Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Elképzelhető, hogy minél kevésbé érzelmesebb egy ember, annál intelligensebb?
A hiba ott van a logikádban, hogy attól, hogy nem érzelmesebb valaki, még nem lesznek jobbak a logikai, elemző, és szintetizáló képességei.
Te nem az intelligenciát, hanem az érzéketlenséget próbálod most megmagyarázni.
#3
Mondasz valamit.
Ugyanakkor az is igaz, hogy a magas IQ nem feltétlen jelent magad EQ-t is.
Volt az egyetemen egy oktató (docens). Szakmájában nagyon elismert, sikeres, abszolút kiváló szakember, de mint oktató aki EMBEREKKEL foglalkozik siralmas. Magánéletben persze nem láttam, de a hallgatók vizsgán való megalázása neki természetes volt.
A másik: több orvosnál is voltam, akik elismert szakemberek de az emberekkel nem tudtak/tudnak bánni, ez pedig inkább EQ kérdése...
#8
Nem igazán hiszek az EQ-ban, mert azt nem lehet mérni.
Idezék a második linkről:
"Még nagyobb probléma, hogy az "EQ-teszt" kérdéseire lényegében mindenki tudja a "helyes" választ — az IQ tesztére nos nem. Illetve az IQ teszten vannak helyes válaszok, az "EQ-teszteken" ízlések és pofonok olykor. A "rácsodálkozol-e egy virágra" vagy "mennyire befolyásolnak az érzelmeid" vagy "felzaklat-e egy éhező kisgyerek látványa" — az égegyadta világon semmit sem mérnek csak az adott kultúrában elvárt banális, közhelyszerű normák minimális ismeretét vagy elfogadását. A rájuk adott válaszok "helyessége" sem értelmezhető az IQ-hoz hasonló skálán — nem objektíve igazak csak a tesztet fabrikáló lelkes amatőr véleménye vagy képzelgései a morálisan helyesről. A standardizált IQ-tesztek viszont precíz statisztikai alapokon nyugszanak. Nem véleményesek."
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!