Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha a párom nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit csináljak, ha a párom nem fogadja el a segítségemet és szinte semmilyen tanácsot nem fogad meg?

Figyelt kérdés

20/N vagyok a párom 23 éves. Az a baj a párommal, hogy minden problémáját egyedül akarja megoldani zsigerből elutasítja a segítségemet, mindig az mondja, hogy ne foglakozzak vele, bízzam rá majd ő megoldja.

A párom jár egyetemre levelezős szakra. Már számtalanszor felajánlottam, hogy segítek megcsinálni a beadandóit, azt se engedi. Meg se mondja nekem, hogy milyen feladatai vannak. Volt olyan, hogy belenéztem a jegyzeteibe és láttam, hogy ilyen tárgyat a nővérem is tanult. Mondtam neki, hogy elhozom az övét. Nem nem kell az sajátja jó lesz.

Volt olyan is, hogy nàluk voltam és főzte a kedvencemet. Nem engedte, hogy segítsek benne, mondta, hogy addig tanuljak és szól, ha kész lesz, azt is felajánlottam, hogy elmosogatok, de nem majd ő megcsinálja.

Akkor olyan is volt, hogy kèszültünk egy születésnapi partiba és én előbb ott voltam náluk, mint, hogy ő haza ért volna. Kikészítettem neki egy szettet amit csak fel kellett volna vennie, csak azért is elővett mást. Nálunk apumnak mindig anyum készíti ki a ruháját, ha mennek valahova.

Azt kell tudni a páromról, hogy elég messze dolgozik és mindennap nagyon korán kel. Már annyi más munkahelyet mondtam, ami közelebb van, de mindegyikre azt mondta, hogy egyik se tetszik neki. Volt olyan, hogy keresztapám ajánlott neki egyet helyben, de azt is egyből elutasította. Könyörögtem neki, hogy legalább az állásinterjúra menjen el, el is, ment de nem vállalta el, pedig mondtam neki, hogy ki se próbálja, akkor honnét tudja, hogy nem fog neki tetszeni.



2022. ápr. 23. 05:52
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem szakíts, mert ti ku.rvára nem illetek össze, teljesen különböző a párkapcsolati mintátok, kompromisszumra meg egyikőtök se képes.

De ha ez nem opció, akkor ne bas2tasd már mindenért, hagyd békén, ha kell neki a segítséged, majd szól. Nem minden csak és kizárólag úgy jó, ahogy te azt elképzelted. Baromi erőszakosan erőlteted rá az akaratod. Az a csoda, hogy nem dobott még ki.

2022. ápr. 23. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
95%

Én is utálom ha segít nekem a párom, egy teher.

Egyszerűen sokszor nem kell a segítség, mert elmondják hogy kell csinálni azt a valamit utána rám marad az hogy meg kell oldani úgy ahogy más akarta , nem így ahogy én tudom.


Ha a konyhában zöldséget vágok fel segít, de mire elmesélem hogyan tegye hogyan jó , és miért jó és meggyőzom hogy úgy kell, már végeztem vele. Ne mossa el az edényt amiből még dolgozom.


Ne segítsen szerelni se, múltkor bojlert szereltem és akart segíteni, erre nem tettem a zsebembe a fontos dolgokat.

Folyik a forró víz le kéne dugozni a dugó a földön az ujjam a forró bojlerben és O éppen a barátnőjének ír üzit. A végén kihúztam az ujjam ömlött szét a víz , lehajoltam a dugoert. Hát majd leégett az ujjam.


Szóval utálom ha segít, mert vagy elterit és nekem kell megoldani alternatív módon vagy számítok a segítségére utána és nem kapom meg így jobban meg leszek szivatva mintha egyedül csinálnám.

2022. ápr. 23. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Hú, isten ments újra egy olyan nőtől, mint te! Volt már egy ilyen barátnőm és elviselhetetlen volt. Annyira szívesen meghallgatnám a férfi szemszögét is.


Nálunk az volt a szitu, hogy ahogy te is, kijelölt dolgokat, amikben segít. Persze, ez nem arról szólt, hogy valóban segítsen nekem, hanem arról, hogy jobban érezze magát. Ezekben a dolgokban NEM kellett segítség, nem voltak segítségek.

A történetedben az is tipikus, hogy az illető csinálna valamit, de az sem jó. Nálunk is volt hasonló, hogy én bevállaltam valami házimunkát egyedül. Később, az illető a saját részét nem csinálta meg és még olyan is volt, hogy engem talált be, hogy nem csinálok semmit...


Hagyd békén a másikat. Ne erőltesd rá azt, hogy te mit akarsz. Ha nem kell valamiben segítség, akkor nem kell. Ha van egy munkahelye, ami neki megfelel, ne akarj már mást rákényszeríteni, mert épp ilyen a kedved. Ha csinált egy saját jegyzetet, had tanuljon már abból. Te addig próbálj a saját dolgaiddal foglalkozni.

2022. ápr. 23. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Egyik sem olyan dolog, amit ne tudna az ember egyedül megoldani. Ha segítség kell, majd szól, te csak basztatod. Már az segítség lenne, ha békén lenne hagyva, mert te irányítani akarod, nem segíteni.

Majd, ha annyi idős leszel, mint anyádék és lesz egy hasonló ember melletted, mint apád, majd kiszolgálhatod. Akkor meg majd az lesz a bajod.

2022. ápr. 23. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
87%

Nagyon erőszakos vagy, örülj, hogy még nem hagyott ott. Az ilyen nőben, férfiben egyaránt elviselhetetlen.

N

2022. ápr. 23. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Borzasztó lehetsz. Felnőtt férfi, ad döntse már el egyedül, mit akar felvenni, meg hol akar dolgozni.

Főzésnél, takarításnál, ha egyedül fog hozzá az ember, végiggondolja, hogy fogja megcsinálni, milyen sorrendben a legpraktikusabb, és nagyon nem jó ha abba akar belekotnyeleskedni valaki. Ha közösen fogtok hozzá, az teljesen más.

A jegyzetek is olyanok, hogy teljesen más sajátból tanulni mint máséból. Van, hogy más jegyzetében csak elveszik az ember, nem látja úgy át mint a sajátját...


Tehát vagy kérdezd meg máskor mielőtt valamihez hozzáfog, hogy megcsináljátok-e közösen, vagy ha segíteni akarsz, akkor csak azt kérdezd, mit csinálj.

2022. ápr. 23. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
92%
Élvezd már, hogy egy önálló pasid van!
2022. ápr. 23. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
A párod nem az apád és te nem vagy az anyád. Neki nem arra van szüksége, hogy alulról irányítsd, hogy kiszolgáld, hogy cserébe végre megdicsérjen... és reménykedhetsz, hogy mire elfelejti, hogy egyedül is tudott régen alsógatyát választani pótolhatatlan leszel és biztonságban érezheted magad örökre..., sőt ha ezt csinálod, el fog menekülni. Ismerd meg a párodat és azt add neki, amire szüksége van. Ez a szeretet. Ne azt add, amit te szeretnél adni és pláne ne, amire apádnak lenne szüksége. Hagyd abba a gondolatolvasást, kérdezd meg, ő mit szeretne, mit nem és higgy is neki. Ne kényszeríts rá ilyen "lekötelezlek, mert én profibban szeretlek, mint te engem" üzleteket. Ha ezt nem tudod meglépni, akkor meg keress olyat, mint az apád, akinek ez a fajta kalitkába záró gondoskodás jelenti azt, hogy szeretik. Mert a párod így előbb-utóbb ki fog szeretni belőled, azt fogja érezni, nem elég, hogy őt nem hagyod önállónak és nem tiszteled a döntéseid, gyerek-sorban akarod tartani, te sem vagy az az önálló, érdekes, izgalmas csaj, akit megismert, mert annyira köré szervezed az életed, hogy "lábtörlő" lettél és már nem tud tisztelni. Nagyon sok párkapcsolat megy rá erre, hogy az egyik ad, ad, ad, a másik meg hárít, aztán mindketten meg vannak sértődve. Hagyd a francba anyád mintáját, keresd meg magadban azt, aki voltál mielőtt párod lett, mert a pasid abba szeretett bele.
2022. ápr. 23. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarod megrágni a kaját amielőtt megeszi? Mert nekem úgy tűnik, hogy irányításmániás lehetsz.
2022. ápr. 23. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
86%

1. A beadandót írja meg maga, abból fog tanulni.

2. Senki nem szereti, ha beleszólnak a főzésébe. Te sem. Inkább örülj, hogy egyedül alkot neked valami finomat.

3. Hadd öltözzön már fel egyedül szerencsétlen felnőtt ember :)

2022. ápr. 23. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!