Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mentális beteg férfinek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mentális beteg férfinek tetszem, ez mennyire veszélyes?

Figyelt kérdés
Együtt dolgozok a munkahelyen egy velem egyidős pasival is. Nagyon helyes, de kicsit furcsa. Csak akkor beszél, ha kérdezik, nem néz mások szemébe, evéskor külön szokott ülni. Egy ideje viszont velem mindig kezdeményez beszélgetést, ha kettesben vagyunk. Feltűnt, hogy többször néz, próbál is szemkontaktust tartani, nem kerül úgy el, mint régebben, mint a többieket. Én, amennyit hallottam róla másoktól, hogy valószínű autista, vagy szociális fóbiás lehet. Egyik betegségről sem tudok sokat. Nekem is tetszik a srác, csak néha hosszabban néz, mint amit másoktól megszoktam (én kapom el a tekintetem már. Ez kicsit ellentmondásosnak hangzik most, úgy kell elképzelni, hogy ő vagy nagyon röviden néz, vagy túl hosszan). Hagynám, hogy közeledjen, de nem tudom, jár-e agresszivitással az ilyen betegség, honnan lehet tudni? Most, hogy jobban kezdett beszélgetni és többet tudok róla az feltűnt, hogy okos illetve velem kedves, hangulatingadozásokat nagyon nem figyeltem meg. Az évek alatt senkinek nem volt vele konfliktusa, szerintetek feleslegesen aggódok?

2022. febr. 13. 13:08
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
75%
Az autizmus nem mentális betegség! Inkább hagyd szegény srácot.
2022. febr. 13. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
76%
Az autizmus és a szociális fóbia semmiség! És valóban nem mentális betegség/személyiségzavar.
2022. febr. 13. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem veszelyes a srac. Nyugodtan jarj vele. Nem fog megverni vagy ilyesmi. Nyugodt lehetsz.

N/40

2022. febr. 13. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

9

Te miről beszélsz?? A pszichés/pszichiátrai betegségek "szép" elnevezése a mentális betegségek.


"Schizophrenia is a serious mental illness that affects how a person thinks, feels, and behaves."

A skizofrénia súlyos mentális betegség, amely befolyásolja a személy gondolkodását, érzéseit és viselkedését.

[link]


[link]


[link]

2022. febr. 13. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
45%

11, 12


Mindkettő mentális betegségnek számít!!


Lásd 14-es válaszomban wiki oldalakat.

2022. febr. 13. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
45%

"A pszichés/pszichiátrai betegségek "szép" elnevezése a mentális betegségek."


Eufemisztikus elnevezés fals tükörfordítással, igen. De a pszichéd nem az elméd. Ahogy pl. az egyházi felosztás szerint is elkülönül a lelked és a szellemed.


Laikusként gyakran hivatkoznak a kettőre egy címszó alatt, pedig valójában nem ugyanaz. A pszichét érintő betegségeket inkább "zavarként" kellene aposztrofálni.

A különbséget virágnyelven az adja, hogy a mentális betegségek kizárólag az agyat érintik (pl. diszgráfia) és észlelési problémák adják. A pszichés betegségek viszont az egész tudatodat érintik, melyekbe nem pusztán a perceptuális zavarok tartoznak bele. Tehát ahogy egy skizofrén hangokat hall, az a teljes tudatára kihat és nem pusztán az agyban történő deformitás jelenik meg, hanem a magatartásra is kihatással van.

2022. febr. 13. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Úgy döntöttem, adok neki esélyt.
2022. febr. 13. 18:25
 18/22 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem meg nagyon para, hogy valaki mered rád munka közben, lehet nem is mentális beteg, hanem stalker.
2022. febr. 13. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Mi az a Stalker?
2022. febr. 13. 20:06
 20/22 anonim ***** válasza:
lol azok nekem vannak.
2022. febr. 13. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!