Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Aki vonzódik a toxikus emberek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Aki vonzódik a toxikus emberekhez, az meg tudná indokolni?

Figyelt kérdés
Vannak férfiak és nők, akik annál jobban kapaszkodnak valakibe, minél károsabb hatással van rájuk. Aki mindent megadna nekik, abba bele sem tudnának szeretni?

2021. okt. 17. 08:45
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
38%

Igazából biztosan a családi mintákban a megoldás. Egyébként a pszichológia sem tud ezzel igazán mit kezdeni.


Én sok olyan csajnál próbálkoztam, akik lökték a normális unalmas dumát nekem. Meguntam, és tudatosan átmentem közönyös parasztba. Sokkal könnyebb azóta nőt szereznem.


Ha szenvedés kell nekik, akkor ez kell! Egyetlen alapszabályt követek, ilyen nőnek gyereket biztos nem csinálok, mert a saját gyerekének is átörökíti a baromságát, és így marad fent ez az idiotizmus.

2021. okt. 17. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Pszichológus vagyok, és teljesen jól összefoglalták a korábbi válaszolók - családi és korai párkapcsolati minták, megszokás, az egyedülléttől való félelem és önbizalomhiány valamint az izgalom mind állhat mögötte - gyakran együtt is. A függőség is jó szó, mert tipikus a toxikus kapcsolatokban, hogy amikor épp működik akkor nagyon jó (felnyomja az egekbe a dopamin és oxitocinszintet) amikor viszont nem működik akkor ez nagyon bezuhan és erős vágyat fog kelteni aziránt hogy megint felmenjenek a csúcsra. Ez konkrétan a függőség alapmechanizmusa.


"Egyébként a pszichológia sem tud ezzel igazán mit kezdeni" Nem. Azzal nehez mit kezdeni ha valaki tudat alatt igazából meg sem akar változni.

2021. okt. 17. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 Sunshinedoll ***** válasza:
72%

A toxikus nem egyenlő a bántalmazóval, nekem több kapcsolatom is volt toxikus, bántalmazó egyik sem volt.

Én mondjuk unom magam egy mentálisan normális ember mellett, de ez a barátságaimat tekintve is így van, halálra unoom magam olyannal, akinek semmilyen úgymond "baja" nincs. Én sem vagyok úgymond "neurotypical", én jobban szórakozom akkor, ha kicsit szenvedek vagy ha a másik szeszlyesebb, kiszámíthatatlanabb.

És én úgy vagyok vele, hogy inkább legyen rövid távon nagyon euforikus a kapcsolat, mint évekig lapos és semmitmondó. Nekem volt kapcsolatom nagyon stabil nem toxikus emberrel, nagyon untam magam egy idő után és az senkivel szemben sem fair. Én nem hiszek az örök szerelemben, hogy valaki 20-30-50 évig pont olyan irányba és olyan módon fog fejlődni emberileg, hogy az összhangban legyen az én fejlődésemmel, és bár nem is pillanatnyi örömöt keresek, de olyat, akivel az adott időszakban, életszakaszomban jól érzem magam igen, márpedig nekem az, hogy unatkozok valaki mellett, az nem jó.

És rossz vagy nem, nekem nagyobb örömöt meg érzelmeket meg szórakozást nyújt az, ha valaki bizonyos mértékig kicsit toxikus.

2021. okt. 17. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!