Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » A szüleim miatt nagyon visszah...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A szüleim miatt nagyon visszahúzódó lettem, mindenkit elüldöztem magam mellől, barátom sem volt még. Hogyan legyek normális?

Figyelt kérdés

18/L vagyok és elég rosszul érzem magam a bőrömben, mert soha nem játok szórakozni, soha nem volt még barátom, de még nem is csókolóztam. Nem avval van a baj, hogy nincs próbálkozó, hanem a szüleim miatt. Vidéken élünk és ha szórakozni szeretnék menni, nem nagyon engednek el, így barátkozni sem nagyon tudok. Aztán volt, hogy egy srácnak tetszettem, eljött hozzám, de anyám leállított, hogy még nem a pasizással kellene foglalkoznom, ez volt 1 éve. Azóta már talán megengednék, hogy legyen barátom, de az a baj, hogy annyira bennem van, hogy mindenkit el kell utasítani, hogy nem tudok ismerkedni, nagyon csendes lettem, társaságban szinte nem is beszélek…és nem tudok ellene tenni. Annyira belém rögződött, hogy mindenkit elüldözök magam mellől. Igazi barátnőim nincsenek is, csak az unokatesóm az akivel meg tudom beszélni a problémáimat. Ha egy fiú közeledik hozzám, nem bírom megtartani, mert olyan félénk vagyok, mindig az van bennem, hogy mi van, ha a szüleim őt is „elüldözik”?

Mit csináljak, hogy meg tudjak változni?


2010. aug. 31. 11:48
1 2 3
 11/27 Kamuuu ***** válasza:
Örülök hogy normális szüleim, szülőm van.
2010. aug. 31. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:

Azért kérdeztem, hogy akarsz-e továbbtanulni, mert ha más megoldás nem is akad addig, de ha elkerülsz hazulról, meg fog változni az életed. Kikerülsz a szülői kontroll alól.


Hát, Te tudod, hogy megéri-e Neked ezt az egy évet arra fordítani, hogy úgymond lázadsz, vagy pedig kivárod, míg elkerülsz hazulról. A "lázadást" persze úgy értem, hogy felnőttként, komoly hangnemben beszélni a szülőkkel, nem pedig kamasz módjára dacolni vagy kisgyerek módjára hisztizni.


Egyébként megértelek, nagyon rossz lehet ez, hogy a szüleid ilyeneket mondanak, hogy "odafigyelni" stb. Mintha azt feltételeznék, hogy magadtól nem tudod. Az én szüleim is ilyenek voltak ennyi idős koromban, sz*r volt.


Nem akarlak bujtogatni, de általában más van a háttérben ilyenkor, mikor a szülők ilyesmit mondanak. Ez kamu, hogy tanulj (hiszen kitűnő vagy), nyilván arról van szó, hogy nem akarják, hogy a kislányuk kirepüljön a fészekből. De ezt a harcot Neked kell megvívnod... másként nem fog menni.


Amúgy van tesód?


Albérletbe vagy koliba mennél inkább, ha fősulira mész?

2010. aug. 31. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:

Van egy tesóm, 3 évvel fiatalabb tőlem.

Az szálláson még nem gondolkodtam, de szerintem a koliban fogok próbálkozni, ha az nem jön össze, akkor marad az albérlet...

Köszönöm az eddigi válaszokat!

2010. aug. 31. 12:14
 14/27 anonim ***** válasza:

Lázadj!!!! :D

Mond meg hogy nem parancsolnak neked mától, ha hívnak buliba akkor menj el, úgy se tudják megakadályozni.


Vagy várd meg ameddig koleszos elszel, ott azt csinálsz amit akarsz.

Egyik haveromat annyira korlátolták a szülei hogy még az utcára is akkor engedték ki amikor elküldték boltba, amúgy engedéllyel mehetett ki az utcára. Sokat dolgoztatták, persze volt szabadideje de azt a 4 fal között tölthette. Amikor elballagott a középsuliból elment tanulni egyetemre és koleszos lett. Azóta nagyon ritkán megy haza, még nyáron is a koleszban van és diákmelóból él ott. Nem minden héten megy haza hanem van amikor csak havonta 1szer. Én amúgy nem láttam már 1 éve pedig a testvére és a szülei nem messze laknak tőlünk.

Meg is értem hogy nem nagyon kívánkozik haza.

2010. aug. 31. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:

lehet majd én is felteszek egy hasonló kérdést valamikor,mert közel hasonló cipőben járunk

szar életem volt, van és lelki okai vannak hogy nem ismerkedek úgy lányokkal ahogy az én koromban szokás.Egyszerűen azt érzem ha összejönnék egy lánnyal őt is magammal rántanám a szószba...na mindegy ez bonyolult nem is tudom elmagyarázni

2010. aug. 31. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:

Azért kérdeztem a tesót, hogy vele is hasonlóan bánnak a szüleid?


Én továbbra is azt mondom, hogy ne "gyerekes" módon lázadj, hanem értelmes emberek módjára próbálj meg beszélni a szüleiddel. Nem írtad, milyen a viszonyotok... hát remélem, sikerrel jársz.

2010. aug. 31. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:

Ugyanígy vagyok ezzel én is a szülői részt kivéve.

Merre felé laksz?

2010. aug. 31. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:

A tesómmal is hasonló a helyzet, csak ő már most lázad...

A bulikkal viszont az a baj, hogy már nem tudom magam elengedni, táncolni nem tudok és annyira bennem van, hogy jókislány legyek, hogy tényleg nem tudom magam jól érzni ilyen helyen, csak elrontom a többiek kedvét is...

Am borsodi vagyok.

2010. aug. 31. 12:51
 19/27 anonim ***** válasza:
Messze vagy.Pedig jó lett volna találkozni.A megoldás ilyesféle problémára a koli vagy albérlet.Barátkozás ismerkedés társasági élet.Nekem sincs kivel mennem vagyis lenne de ők nem úgy állnak a dolgokhoz.
2010. aug. 31. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

Van msn címed?

Írd meg privátba és beszélhetünk:) Nekem is hasonló "problémám" van, szóval meg foglak érteni:)

2010. aug. 31. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!