Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek mi a különbség a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek mi a különbség a "tetszik nekem a pasi" és a "vonzódom hozzá és nem közömbös, mint pasi" kifejezések között?

Figyelt kérdés

2021. aug. 11. 18:46
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Az első sima alany-àllítmàny

A màsodik egy összetett tő mondtad, amiben van egy minősègjelző, meg egy hatàrozó is


😆

2021. aug. 11. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
48%
Az első szerintem nyomatékosabb.
2021. aug. 11. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszi a nyelvtani elenzést:)

Tényleg érdekelne, hogy kinek milyen tartalommal bírnak ezek a kifejezések, szavak.

2021. aug. 11. 18:58
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Jaj bocccs , szerkezetileg elemeztem, a kèrdèsben a kifejezèst boncolgatjuk :


Tetszik nekem a pasi:

jól néz ki a pasi


vonzódom hozzá és nem közömbös, mint pasi:

Nem feltétlenül néz ki jól de a kémia megvan

2021. aug. 11. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Az érdekelne, hogy ugyanaz-e vagy sem?

Szerintem a "tetszik" az egy üres megállapítás ami érzelem nélkül is lehet, hisz jó pasi vagy szép nő van sok. De a második már érzelmeket rejt(het), szerintem az már túl lép a "valaki tetszik" szinten.

2021. aug. 11. 19:01
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Tetszik a pasi, vmi tini mondhatta

Vonzodom hozza nem kozombos, vmi milf mondhatta.

2021. aug. 11. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Az én szótáramban két külön kategória.

Tetszik a pasi: jól néz ki, és ennyi, nem fogok álmatlanul aludni, ha sose többet nem látom, közömbös.

Vonzódom hozzá, nem közömbös a pasi: akarom, most, haza akarom vinni, kell, sok sok csoki és zsepi fog elfogyni, ha nem láthatom többé.

2021. aug. 11. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
#5 és #7 Pontosan
2021. aug. 11. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Számomra:

- tetszik: külsőre (vagy belsőre is, ha vmi szegényes szókincsű ember vagy egy tini mondja)

- vonzódom hozzá: külsőre is tetszik, de vonz a kisugárzása, a viselkedése is

2021. aug. 12. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

De a második már érzelmeket rejt(het), szerintem az már túl lép a "valaki tetszik" szinten.


-nem feltétlenül érzelem, de nekem pl legutóbb amikor beszéltem valakivel ahogy viselkedett közben, elkezdtem vonzodni hozzá. Nem tetszett külsőre előtte, de ahogy beszéltünk szexuális vonzalmat kezdtem érezni. Ezt gondolom férfiaknak nem kell magyarázni 😄


Szóval nálam személy szerint a vonzalom az nem feltétlenül érzelmeket jelent, sőt...


Én pont hogy az érzelmekre használom inkább azt, ha tetszik valaki. (De én ritkán is használom, mert ritkán tetszik meg valaki.) tetszik külsőleg-belsoleg.


Vonzalomnál nem feltétlenül a külseje miatt tetszik, viszont erősen benne van a nevében is a vonzalom, ami ösztönös és inkább szexuális téren van jelen, van benne valami. (Érzelemre nem használom a vonzalmat, ekkor inkább gyengébb érzések vannak, nekem az a tetszés vagy belezúgás kategória, ami nem szexuális jellegű egyáltalán. Ellentétben a vonzalommal ahol a kémia dominál)


De sztem felesleges a szavaknak ekkor jelentősége tulajdonítani, mert nem mindenki fogja teljesen ugyanazt érteni a szavak alatt, mint láthatod.

2021. szept. 22. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!