Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Támogatnál egy mentálhigiénés kezdeményezést, ami jó hatással lenne a felnőtt párkapcsolatokra?
Szóval minden gyereket, tinit, illetve fiatal felnőttet kövessen nyomon egy pszichológiai stáb(pszichiáter, pszichológus), mérjen fel, majd akit szükséges diagnosztizáljon és az állam "gondozza"!
Tehát kötelezővé tenni, mint alap egészségügyi szolgáltatást(mint az oltást). Gyógyszerezés nem kötelező, amíg nem veszélyes senkire, de tudjon róla, hogy milyen baja van, és alternatív módszerekkel próbálkozzanak, mint pl terápiás foglalkozások!
Egyrészt eltüntetné azt a stigmát, tévképzetet, hogy nagyon kevés a pszichés beteg, akik bolondok(mert ROHADT sok, legtöbben diagnosztizálatlanul és nem bolondok) továbbá megkönnyítené a beilleszkedést, elfogadást, egymásratalálást. 30 gyerek jár egy osztályba, kapásból 10 szorong, 2 kényszeres, 7 adhds, 2 autista, 1 bipoláris, 2 borderline, 1 nárcisztikus, 1 PTSDd, a maradék meg "neurotipikus". Meg ki tudja még milyen dolgaik vannak..
Ha pedig bejön a párválasztás, sokkal könnyebben tudnak egymáshoz alkalmazkodni! Eltűnnének az olyan dolgok, hogy Jucika csak neveletlen, Danika csak félénk, Zsófika csak eleven, Balázska csak tudja érvényesíteni az akaratát, Fannika csak érzékeny..
Ja és felnőttként a sok egymásra nem találó járhatna közösen csoportterápiára, segítenének egymásnak, látnák, hogy sokan vannak hasonló helyzetben, illetve összejöhetnének egymással, de minimum támogathatnák egymást párkapcsolatszerzésben(közösen járni bulizni) pl
Te mennél ilyenre? Vinnéd a gyereked?
Az óvodában jelzik az óvónők ha látnak valamit. Vannak foglalkozások pszichológusokkal is akik szintén észreveszik ha valami gond lehet.
Kötelezően meg ne vegzáljanak egészséges nagyobb gyerekeket meg tiniket. Nem is tudom ezt hogy gondoltad.
Mondjuk úgy, hogy mint a védőnőnél, beülnek vele egy órára beszélgetni évente egyszer, vagy kétévente egyszer! Semmi extra. Akinél lehet képben gond, azt behívják egy következő ülésre!
Oviban csak annak szólnak, aki zavarja a foglalkozást. A 10 szorongó kissrác, aki csendes, rendes elvan magában, vagy nem mer kiállni magáért nem tűnik ki!(azok a jó gyerekek) Ahogy nárcisztikus, népszerű kissrác sem, illetve egy aspergeres gyerek sem! A népszerű, az okos, a csendes, a precíz.. Pont azzal van az egész mentális egészségen stigma, hogy azt hiszik csak az "beteg", aki rendbontó! Holott nem!
Arra nincs pénz, hogy a tényleg súlyos betegeket ellássák, vagy a haldoklók méltó körülmények között távozzanak.
Támogassa a franc. Fizetek így is elég adót, köszi.
Ezerszer fontosabb dolgokat kell előbb rendberakni.
#3 nagyon tévedsz. Észreveszik a csendes gyereket aki a sarokban ül és sorba rakja a kisautókat. És jelzik is.
Kezeltesd magad ha akarod, de ne projektáld rá másokra a pártalálási gondjaid.
Én járok terápiára szorongás miatt! Nem, nem szűrték ki, sőt nekem volt a legtöbb matricám, és kitűnő voltam általánosban, gimiben meg megszólalni sem mertem már, akkor csupa egyest kaptam felelésnél! És ahogy ezt az oldalt elnézem, itt annyi különböző pszichés beteg van, hogy rossz nézni! Pl a 6os agresszív a semmin.
Szerencsére nőként nincsenek pártalálási gondjaim, de hú, ha férfi lettem volna, és nekem kellett volna kezdeményeznem.. Meg amilyen alakokba belefut az ember munkahelyen, egyetemen, és itt a kommentekből is látszik, hogy le van nézve az egész, nem, az aspergeres gyerek nem biztos, hogy sorbarakja az autókat, ismerősünknek és a lányomnak sincs ilyen gondja.
Huh? o.O
Mivel voltam agresszív? Még a kávém sem ittam meg! :D
#7: Te úgy vagy nő, ahogy én férfi.
Egy visszahúzódó, csendes nő teljesen más problémákkal küzd. Mondjuk egymás után fut bele a bántalmazó kapcsolatokba. Ha autista vagy aspergeres, esetleg hasonló, akkor pont ugyanaz lesz a gondja: nem tudja hosszú távon megtartani a párját. Ez főleg akkor rohadt nagy probléma, ha gyereke lesz.
Aspergeres gyerek anyjaként pedig állítom, hogy ez NEM az iskola vagy az óvoda, vagy egyéb szakember feladata, hogy észrevegye. Hanem a szülőké! Nálunk elég enyhe a gond, és ennek ellenére 2 éves volt a fiam, mikor egész biztosan tudtam, hogy más, mint a többiek.
Ugyanez fordítva is igaz. 20 éve ismerek egy nőt, a fia most lesz iskolás, és elég egyértelmű jelei vannak, hogy gond van. Elég valószínű, hogy szintén autizmussal kapcsolatos. De amíg az anyja nem látja be, hogy gond van, és nem viszi sehova, addig nem lesz fejlesztve.
Nem azt állítom, hogy a pedagógusnak nincs benne felelőssége, ha nem veszi észre! De a szülő az elsődleges. Már jóval az iskola előtt észre kell vennie.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!