Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Van itt olyan nő, aki nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van itt olyan nő, aki nem szeretne gyereket? Illetve hogyan reagálnátok le, ha a párotok nem szeretne gyereket? Szakítás vagy elfogadjátok és vele maradtok?

Figyelt kérdés
28 éves férfi vagyok, nem szeretnék gyereket egyáltalán. Mindenki kérdezgetni miért nem alapítottam ennyi idősen családot, ilyenkor pedig mindig meglepődnek, amikor azt válaszolom, mert nincs szükségem gyerekre. Nem tudnék apa lenne, nem tudnék bánni egy gyerekkel, nem akarom tönkre tenni egy gyerek miatt azt, amit eddig felépítettem. Nálam a család fogalma kimerül a páromban, illetve nekem bőven elég az, ha van mellettem valaki aki szeret, és akit én is szeretek, akár egy életen át és bármit megtehetünk ketten, kötöttségek nélkül.
2020. ápr. 10. 17:17
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%
Én nem szeretnék. 36 éves vagyok,8 éve férjnél. A férjem tudta ezt rólam az elejétől kezdve és mivel ő sem szeretne, boldogan vett el. Azóta sem változott egyikünk véleménye sem. Kialakítottuk magunknak azt az életformát, amiben mindketten jól érezzük magunkat. Semmi nem hiányzik belőle, elégedettek vagyunk a döntésünkkel. Ha elfogadsz egy tanácsot: Az elején zárd rövidre ezt a kérdést mindenkivel.A te életed, a te döntésed, másnak semmi köze hozzá. Ez egy ugyanolyan valid döntés, mint ha akarnál. Ne magyarázkodj! Nem kell magyarázkodnod senkinek. Így döntöttél, pont. Mi nagyon hamar, csírájában fojtottuk el a belspofázásokat, és egyből leakadt a témáról minden random szembejövő, aki illetékesnek érezte magát. A család, barátok, meg akik ismernek, ismernek annyira, hogy nem is feltételezték, hogy akarnánk. A nőkkel szemben is légy következetes: szögezd le a legelején, hogy ez az álláspontod. Ne nyiss vitát, ne hagyd magad nyomasztani, ne húzd az időt, ha a nő mégis kitalálja, hogy akar. Azonnal lépj le akkor, mert könnyen bajba kerülsz. Mindig védekezz! Ne bízz abban, hogy ő majd fog, meg nem is akar gyereket. Mindig, de mindig használj gumit, amit tarts magadnál. Ha férfi lennék, én ezt tenném. Szerintem a férfiak kiszolgáltatottabbak, ha nem akarnak gyereket, láttam már nem egy "véletlen" esetet, családban is van. Mindig védekezz!
2020. ápr. 10. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
93%
11-es vagyok, még egy megjegyzés. Szerintem nem túl sok nő van, aki nem akar gyereket, olyan még kevesebb, aki be is vallja, de légy kitartó, előbb-utóbb találsz ilyet. De tényleg légy következetes, mert ebben nincs kompromisszum és életek mehetnek tönkre egy nem kellően elővigyázatos d**ás miatt.
2020. ápr. 10. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
100%
egyidős vagyok veled és én sem akarok
2020. ápr. 10. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
39%

A 11-es teljesen jól mondja.

Én most multam 50. De nekem se kellett soha, jo, mondjuk én nős sem voltam :-), mert nem a társadalmi-ásó-kapa-nagyharang-családiszokás baromságok tartottak össze azzal, akivel sokáig éltünk együtt.

2020. ápr. 12. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
94%
Jaa és bocs, de most is egy atomszép 23é bnőm van, aki szintén nem akar, pont azért, mert vidéken a teljes környezete nyomta őt folyamatosan, hogy : mikor mész férjhez, mikor lesznek gyerekeid ? 18é korától ezt halgatta, utálja, mint a sz...rt. És a rokonság még mindig potyogtatja a gyerekeket a semmire, fehér lányról beszélek :-).
2020. ápr. 12. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
100%

Igen, de már van párom.


Én azt nem értem, hogy nőként hogy vágyhat valaki erre. Én már a szülés gondolatától is rettegek.

2020. ápr. 15. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
100%

Soha nem akarok gyereket, senkitől, semennyit.

Kidobnám azt a pasit, amelyik gyereket akar, mert előbb utóbb ő hagyna el egy nőért, aki akar gyereket. Sajnos vannak elegen.

A gond ott kezdődik, hogy sokan különbséget sem tudnak tenni a nem akarok gyereket és az egyelőre nem akarok gyereket között.

2020. máj. 8. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
100%
Párommal öt éve, épphogy 20-21 évesen úgy jöttünk össze, hogy jaa persze akarunk majd gyereket meg minden. Aztán egyre jobban megismertük egymást, önmagunkat, a gyerekkori sérelmeinket és azok hatásait a jelenre, és arra jutottunk, hogy ezt nem feltétlen kellene tovább adni. Egyikünk se látott igazán jó mintát, én irtózom a terhesség gondolatától, és ijesztő belegondolni hogy ha egyszer megcsináltuk azt a gyereket akkor az MINDIG ott van. Soha többet egy gondtalan kockulós / filmezős este, mert minimum rosszul érezném magam, hogy én elvagyok a gyereknek meg biztos hiányzok vagy valami. Alapvetően a nem elkényeztetett gyerekeket bírom, hamar megtalálom velük a hangot, unokatesóm késői gyerek, most 4 éves. Imádom, de még jobban imádom a tényt, hogy visszaadhatom bármikor az anyjának, úgymond csak a jó részében vehetek részt ha kedvem van. Közte meg a klasszikus: utazok, eszek, sportolok, alszok, vásárolok, tanulok, dolgozok... és nem olyan rosszak ám ezek mint ahogy elő van adva a gyermekmenteseket utálók részéről :)
2020. máj. 8. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
100%

A férjemmel 10 éve vagyunk együtt. Màr az elején megbeszéltük, hogy nem akarunk gyereket.

Soha senki nem tudna ràvenni hogy vàllaljak, màr 15 évesen is tudtam, hogy nekem nem kell gyerek. Nem nekem való, nem szeretem a gyerekeket, nem tudok bànni velük, fàrasztóak, sok velük a macera, sokuk sajnos kifejezetten neveletlen, idegesítő, francnak se kell évekig a szaros pelenka, az anyagi megterhelés, meg az éjszakai visítàs, hisztik, se a dackorszak, kamaszkor plàne...stb stb.

A mi életünk így tökéletes, kettesben, két szép kutyussal, nyugalomban. :) Sose tennénk tönkre azzal az életünket, hogy gyereket vàllalunk. Szàmunkra csak teher lenne, megnehezítené a mindennapjainkat. Mi egymàsra szeretünk időt fordítani, illetve a szàmunkra fontos dolgokra, és nyugodtan akarunk élni. Mi így vagyunk egy csalàd és kész. 34/N

2020. máj. 8. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
100%

Én se szeretnék gyereket.

Kamaszként ha valaki kérdezte, azt mondtam, hogy egyszer majd szeretnék gyereket, de ez egy totál átgondolatlan kijelentés volt. Mert kb addig tart a "gyereket szeretnék", hogy szívesen megnézném, milyen szemszínt örököl tőlünk, vagy hogy mentalitásban hasonlít-e majd rám. Meg hogy tanítsak neki dolgokat. És kb itt kifújt. Csak az a "baj", hogy a gyerek egy önálló emberi lény, aki nem azért jön a világra, hogy neked egy tiszta papírlapot adjon, amin kiélheted magad. Ha elvárással fordulsz felé, már el is b*sztad. És te is boldogtalan leszel meg a gyerek is.

Én egyébként nem szeretem a gyerekeket, nem tudok velük kommunikálni és a kisebbek még undorítanak is. Igen, nyugodtan le lehet pontozni. Én ezt nem választottam, ez nekem "jött" az élettel együtt, ez van, meg kell tanulnom ezzel élni. Már egészen kicsi koromban is utáltam a gyerekeket amúgy, akkor se jöttem ki velük, felnőttekkel barátkoztam mindig. Mondták is, hogy nagyon komoly gyerek vagyok - sokan sajnos ezt pejoratív értelemben...

Ha nem akarsz gyereket, ne vállalj gyereket. Ne csak magadért, hanem a gyerekért se.

Hiába nem szeretem a gyerekeket, sose vállalnék, mert a felelőtlen, "vajon-milyen-színű-szeme-lesz" kezdetű gyerekvállalási kedvvel nem csak magammal cseszek ki,hanem vele is, és nem akarnék egy gyereknek se rosszat. Tudom, milyen egy nem túl szerető anyával felnőni, nem kívánnám másnak ezt.

Szerintem ne hallgass azokra, akik azt mondják, hogy ők sem akartak gyereket, de milyen jó, hogy mégis lett... mert persze, előfordulhat ilyen. Meg hazudhatnak is (bocsi, nem személyeskedés): ugyanis van, aki így menekül a lelki nyomorból, hogy saját magának is magyarázza, hogy milyen jó, hogy így lett, pedig valójában lehet, hogy nem így érzi. Van, aki tényleg így gondolja, de ez elég kis százalék.

A kérdésedre válaszolva: Ne legyél olyannal, akivel nem közös a célotok. Mert az olyan kapcsolat csak arra lesz "Jó", hogy elvegye az értékes idődet, amit majd bánhatsz később, mert az elpazarolt idő sosem fog megtérülni.

Ha életed szerelme gyereket akar, te pedig nem, akkor ő nem életed szerelme. Ennyi.

2020. máj. 8. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!