A Hold nevű idegen űrhajó már a földi élet keletkezése előtt itt volt? Netalántán egy kísérleti telep vagyunk?
Rengeteg dolognak kellett ahhoz egyszerre meglennie, hogy a Földön megjelenjen az élet. Ha a Föld forgástengelye nem lenne így elhajolva, s ha a Hold nem fékezné a forgását, nem lenne élet. A többi tényező kevés.
Nos, ez tény. Teljesen mindegy, ki miben hisz.
Ebből számomra az következik, hogy ha a Hold nem természetes, akkor előbb érkezett ide, mint ahogy a legelső egysejtűek megjelentek.
Mit gondolsz (!) erről?
És ide is csak hasznos válaszokat írtam, és már 3% lement 1 héten belül. Talán mert szerinted nem azt kérdezted, hogy miért nem űrhajó, hanem, hogy miért az. Pedig egyiket se kérdezted. Te utolsó állításod szerint olyan válaszokat vártál, amire azt mondtad, hogy nem ide való. Nem lehet rajtad eligazodni.
Azt állítod, érdekes dolgok, de nem hiányoztak ide amiket írtunk. A te kérdésedre válaszoltunk. Nyilván, ha az a kérdésed, ami nem ez, hanem a holdlakóhívők érveit várod, az nem igazság. És miután lezártam a kérdésed, jöttek holdlakóhívők, és nekik is válaszoltunk. Baj?
"ma 16:09"
Az értelmi képességei olyan szinten vannak. hogy nem tudta leírni mire gondol. Most komolyan azt gondolod, hogy tudja értelmezni amit írtál neki? :)
"Szerintem meg sajtból van a hold és egerek lakják."
Lehet, de aki olvasta az Galaxis útikalauz stopposoknak könyveket az tudja, hogy a Földet kimondottan az egerek számára tervezték és építették. :)
Mekkora baromság ez, mi az hogy:"Ha a Föld forgástengelye nem lenne így elhajolva, s ha a Hold nem fékezné a forgását, nem lenne élet." erre nyilván nem lehet bizonyíték!hiszen csupán egy olyan bolygót tudunk vizsgálni amin van élet! a földet!
mindazonáltal valóban ha az említettek máshogy lennének feltételezhetnénk hogy az élet másképpen alakult volna.
tehát a mai tudomány még nem tudja megmagyarázni az élet létrejöttét ezért azt sem állíthatjuk hogy a földünk tengelyének dőlésszöge vagy akár a légkör összetételéből adódóan jött létre az élet :)
36-os!
A tudomány valóban nem tényként kezeli. A tudomány minél fejlettebb, annál több a kétség. Ma már nem nagyon vannak örök érvényű igazságok.
A wiki nem tudományos szakirodalom, de most mégis csak onnan idézek:
„Napjaink elfogadott tudományos vélekedése, hogy a Hold hatalmas szerepet játszott az élet kialakulásában. Az általa keltett apály és dagály a tengerpartok mentén ugyanis elősegítette a vízből kijutó szárazföldi életformák megjelenését.”
Úgy semmiről sem lehet beszélni, hogy bizonyos dolgokban nem egyezünk meg. Még egy ezós sem dobhat kútba mindent, csak azért, mert az tudomány.
Ha elfogadjuk azt, hogy a Holdnak szerepe volt az élet kialakulásában, akkor az űrhajóelméletben hívők talán elgondolkodtak azon, minek jöttek ide egy üres bolygóra a megalkotói.
Ha már wikipédiát idéztél, olvasd már el ezt is:
A Hold ugyan fontos szerepet tölt be az élet életében (haha :D), de az idézeted alapján nem a létrejöttében. Az árapály jelenségek a szárazföldi élőlények megjelenését segítette, nem az egysejtűek létrejöttét.
Amúgy kétségtelenül sok dolognak kellett egybeesnie, hogy legyen itt élet. De gondoljuk végig. A sok milliárdszor milliárdnyi bolygók közül egyszerűen a nagy számok törvénye miatt biztos, hogy akad olyan bolygó, ami alkalmas az életre. Az utóbbi idők nagy exobolygó kutatásai pont ezt hivatottak alátámasztani:
Érdemes ebben a témában ezt is elolvasni (szintén wiki, jó kiindulási pontok a források): [link]
Állíthatjuk, hogy van életre alkalmas bolygó... lehet, hogy ritka, de van. Ha mi létrejöttünk, akkor felesleges csodaként tekinteni arra, hogy milyen tökéletes bolygóra születtünk. Hát nem tök egyértelmű, hogy ha valaha is létrejövünk, akkor olyan helyen fogunk létrejönni, ahol létre tudunk? (ez furán hangzott) Más esetben nem ülnénk a gép előtt, pocsékolva az időnket, nem is lenne gépünk.... se időnk :D
Meg ott van az is, hogy az evolúció arra alapszik, hogy az a faj tud a legnagyobb számban fennmaradni, amelyik a legjobban alkalmazkodik a környezetéhez. Így pár milliárd év után kijelenthetjük, hogy a mai környezethez mi tudtunk alkalmazkodni a legjobban. Nem véletlen, hogy pont jó a bolygó... úgy fejlődtünk ki, hogy jó legyen. Tudod, akinek nem volt jó, az szépen lassan elpusztult, vagy adaptálódott. Ez az, amit sokan félre értenek. Nem kell idegen kezeket látni a dologban, nem a bolygó lett nekünk teremtve, mi lettünk olyanok, hogy tetsszen a bolygó.
Szóval továbbra sem értem, miért kell csodálni, hogy van egy Holdunk. Sok bolygónak van, most legyenek azok is mesterségesek?
Amúgy a kérdésre válaszolva. Függetlenül attól, hogy a Hold mesterséges-e vagy sem, előbb itt volt, mint az egysejtűek.
Hááát azért külön választanám a technikát, és a biológiát.
Ruhában is megfagynánk odakint, még idebent is, nemhogy meztelenül.
Minden alapból meg tudja szerezni magának a táplálékot, folyadékot.
Minden más életképesebb szerintem, mint az ember.
Az embert egy kutya, szamár kinyírja.
És azt is tudjuk, hogy a tudás nem születik velünk, és nem is fér mindenkibe ugyanannyi, és ugyanolyan.
Mondjuk, ha ösztönösen lekaratéjoznánk a tigrincset, és puszta kézzel széttépnénk, akkor mi lehetnénk a csúcsragadozók. De a mi körmünk csak azért nő, hogy akadályozzon minket, és/vagy belevágjon a saját húsunkba.
A fogunk pedig szintén olyan jó, hogy mosás mellett is szétrohad, hát még anélkül. Azzal oszt rágcsálhatnánk a nagylábujjunk körmét. Aztán ott a csontritkulás, visszértágulás, szemromlás. Úgy ki vagyunk fejlődve, hogy csak na. Tényleg...
Évezredekkel ezelőtt jó volt, ha az ember megérte a 30-40 éves kort... addig aztán nem igen számított, hogy reumás lennél-e 80 évesen vagy sem, a fogak meg amíg egy is volt, elég volt. Ezek apróságok, lehetnénk akár anaerob, fényérzékeny emlősök is, de nem azok lettünk, mert alkalmazkodtunk a környezethez, ezt nem vitathatod. Azért érezzük a nagyságrendbeli különbséget a két probléma között. Az evolúció sem azt mondja ki, hogy az él túl amelyik meg tudja ölni a másikat. Az egy dolog, hogy jobb lenne benne az egyik, mint a másik, de ahogy te mondtad a legtöbb állat végezne velünk, nem is ez a lényeg.
De úgy érzem kezdünk távolodni a témától. Azért írtam korábban, amit írtam, hogy ne csodálkozzunk, hogy pont "tökéletes a bolygó". A bolygó olyan amilyen, mi csak úgy fejlődtünk ki, hogy élni tudjunk rajta.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!