Az idegenek tessékelték ki az amerikaiakat a Holdról?
Meg ráadásul most inkább a Marsot veszik célba, csak kérdés hogy lesz-e ebből valami és mennyire fognak késni az egésszel.
Az űrkutatás, mint űrbányászat viszont jobban megéri, mert ritkaföldfémet tudnak bányászni. Ebből kevés van a Földön (nem hiába a neve is ezt mutatja), viszont máshol elég sok van belőle.
Nekem az nem elégséges magyarázat, hogy drága. Például akkor az eszméletlenül magas, és folyamatos katonai költekezés az valahogy sosem drága? Vagy a filmek, a filmipar? De még sorolhatnék sok példát.
Szerintem rengeteg dolgot lehetne kutatni ott, keresztül-kasul be lehetne járni mindenféle hipermodern műszerekkel.
És azóta legalább gépeket, kutatóeszközöket meg műholdakat nem küldtek oda, a felszínre évtizedek alatt? Még a gazdasági haszon is csak kutatás által érhető el.
Ez a legközelebbi égitest, sokkal többet kéne foglalkozni vele.
A másik nagyon furcsa dolog az, hogy nem lettek gyorsabbak az űrjárművek, vagy ha igen, csak minimálisan. Ehhez képest az elektronika és számítástechnika az egekben vannak. Hihetetlen, hogy még mindig csigalassúságúak az űrjárművek, miközben már a gyerekek is miniszámítógépekkel járkálnak, mert a mai telefonok nem kis hányada már ilyen. Mindenekelőtt az űrjárművek sebességét és meghajtási technikáját kéne fejleszteni, mert enélkül még a marsi utazásról is fölösleges beszélni.
Nem tudom miért, de valahogy az elmúlt 2 évezredben többet háborúztak, mint szálltak Holdra. Nem szeretném elmagyarázni, hogy a politikusok miért költenek többet hadiiparra, mint kutatásokra, de köze van ahhoz, hogy a Holdra szállással nem lehet megnyerni a világháborút. (meg persze ahhoz is, hogy a Kongresszusban ülök nem szerették anno a kémiát).
Bocsánat az ellenséges hangvételért. Csak egyet szeretnék kérdezni. Hol térülne meg az, ha most kimegyünk a Holdra? Költünk rá 100 mrd dollárt mondjuk, honnan jön az vissza? A filmiparban, ha valamelyik film nem jön ki pluszban annak a rendezőjét 3 évig nem kérik fel semmire. Ott a költségek teljesen megtérülnek.
Amúgy a NASA tavalyi költségvetése 17.6 mrd dollár volt, csakhogy viszonyítsunk.
"És azóta legalább gépeket, kutatóeszközöket meg műholdakat nem küldtek oda, a felszínre évtizedek alatt?"
Több mint 30 Hold misszió volt az utolsó emberes repülés óta. Az amerikaiakon kívül ilyet indított az Európai Űrügynökség, a ruszkik (szovjetek), Japán, India és Kína. Ezek többsége műholdas megfigyelés volt. Legutóbb (2013) a Kínaiak szálltak le oda egy holdjáróval. Nekik nem szóltak az idegenek.
Csupán az emberes missziók szünetelnek több mint 40 éve, a Hold kutatása nem.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!