Mikor mutatják már meg magukat nyilvánosan?
Állítólag vannak emberek, akik találkoztak velük. Az UFO-k és a földönkívüli lények létezését még senki sem bizonyította be nyilvánosan. Ha megjelennének gigászi űrhajóikkal, lenne be..arás azt hiszem!
Mivel semmit sem tudunk róluk biztosan, az is lehet, hogy a fények az égen csak megtévesztés. Az sincsen kizárva, hogy a földönkívülieknek űrhajóra sincs szükségük, hogy idejöjjenek. Csak belépnek valami teleportba mondjuk 2,5 millió fényévre lévő Androméda-galxis egyik csillagának bolygóján, és a következő pillanatban kijönnek egy telefonfülkéből, mint Neo!
Lehet, hogy már évmilliók óta itt vannak, és lehet, hogy a feleségem az?! ÁÁÁÁÁÁ!
16 Szerintem pedig egyáltalán nem érdekli őket ez a bolygó, mégis miért lenne értékes a számukra a Föld? Valószínűleg ők nem oxigént lélegeznek be, esetleg más alapú élőlények, ami miatt már a Föld teljesen értéktelen számukra.
"Állítólag vannak emberek, akik találkoztak velük."
Ezek szerint te is kételkedsz bennük? A szavaidból ezt szűrtem le. Mostanság nagyon sokat lehet olvasni az alvásparalízisről és a hamis emlék szindrómáról állítólag ezek állnak az UFO-s találkozások hátterében esetleg, ha érdekel a dolog keress rá a google-n.
Vicces ez a Fermi-paradoxon! Ennyi az egész? Where are everybody? Ettől a kérdéstől kell hanyatt esni? Csak azért, mert Enrico Fermi vetette fel a kérdést? Egy ilyen kérdést a Hugyos Józsi is feltehetett volna. És sok-sok Hugyos Józsi fel is teszi, nap mint nap!
Mellesleg a tengerbiológusok saját bevallása szerint az óceánok élővilágának lehet, hogy csak 60-70%-át ismerjük! Pedig a tengerek itt vannak a s.gg.nk alatt! Hogyan várhatnánk el azt, hogy a számunkra felfoghatatlan méretű és korú világegyetem élővilágáról bármit is tudhatnánk? Hiszen még az Alfa- vagy Proxima-Centauri bolygóit sem tudjuk még csak megpillantani sem?
Elolvashattad volna az egész wikipédia cikket (illetve talán hozzá kapcsolódót) és akkor rájönnél, hogy sokkal érdekesebb Fermi paradoxona, mint azt sokan gondolnák.
Csak a Tejútrendszerben 250 milliárd csillag van, a megfigyelhető univerzumban (amely az egész univerzumnak csak apró része) már 70 trilliárd. Megbecsülni sem könnyű, hogy akkor hány bolygó kering ezen csillagok körül. Még ha azt feltételezzük is, hogy az élet kialakulásához szükséges körülmények hihetetlenül ritkák, akkor is milliószámra lenne Földhöz hasonló bolygó. Az univerzum sokmilliárd éves idejét meg tudjuk már becsülni, amennyiben bármely pontján kialakult volna értelmes élet, még a mai tudományos ismereteink alapján is rég benépesíthették volna az univerzum jó részét.
Az emberiség létezése csillagászati viszonyokban parányi időt tesz ki, ha mondjuk 100 millió évvel korábban (ami nem nagy idő) kialakult volna egy értelmes faj a Tejútrendszerben, még az emberek által jelenleg rendelkezésre álló hajtóművekkel is rég kolonizálták volna az egész galaxist (és itt még nem is számoltunk azzal, hogy tovább fejlődtek technológiailag, mint mi).
A paradoxon azon alapul, hogy semmilyen jelét nem láttuk/látjuk ilyen civilizációknak, nincsenek Bracewell-szondák, Neumann-szondák, Dyson-gömbök stb. Érdemes lehet még utánanézni a Kardashev-skálának is, mely azon alapul, hogy a fejlett civilizációk milyen űrbeli építményeket alkotnának (energiagyűjtés szempontjából), és bizony ilyeneket sem láttunk még sehol az univerzumban.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!