Miért tanítják, hogy az egyiptomiak építették a piramisokat, amikor semmilyen techhológiával nem rendelkeztek és valósabb egy UFÓ civilizációt feltételezni?
Eléggé felháborítónak tartom, hogy a történelem sokszor abszolúte régészek, tudósok közös megegyezése alapján íródik, kicsit sem figyelembe véve a körülményeket. Sajnos nem ez az első dolog, amiben tévednek, és csak hogy utolsó olvasmányaimból említsek meg néhány dolgot, a világ összes piramisát sokkal korábbi időszakra datálják, amikor még szinte "ősember állapotok" uralkodtak (állítják a régészek, hogy akkor az emberiség alig ha lehetett fejlettebb azoktól az állapotoktól), és hihetetlen: a piramisok egymástól függetlenül, de mégis felépültek valahogy!
"A jelenleg legnagyobb terhet mozdítani képes daru 22000 tonnát emel."
Az ókori egyiptomiak nem rendelkeztek ilyesfajta technológiával.
Az alapköveket is célba kellett juttatni valahogy, a kőbányák pedig bizonyítottan több száz kilométerre voltak a piramisok építési helyeitől. Egyébként, nem csak az alapkövek között voltak ekkora súlyúak.
Állításaid hitelességét az bizonyítaná hitelt érdemlően, ha már sikerült volna megépítenünk egy, az ókorihoz hasonló paraméterekkel rendelkező, modern kori piramist. Úgy tudom, hogy voltak ilyen irányú törekvések, de rendre kudarcba fulladtak…
"Az ókori egyiptomiak nem rendelkeztek ilyesfajta technológiával."
Senki sem állította, hogy rendelkeztek.
Te vetetted fel, hogy 50-70 tonnás köveket modern technológiával sem lehet mozgatni, pedig de. Egy méretesebb munkagéppel akár. A legnagyobb mozgó daruk 1000 tonna fölötti teherbírásúak, a világ legnagyobbja (igaz, helyhez kötött) 22 ezer tonnát emel. 50-70 tonnás kövek mozgatása nem haladja meg különösebben a képességeinket, csak ha kézzel kell. Abban meg az egyiptomiak voltak nagyon jók, hisz évezredekig csinálták. Bizonyítja mindezt a piramisokon kívül rengeteg óriási szobor, templom és egyéb monument.
"Az alapköveket is célba kellett juttatni valahogy, a kőbányák pedig bizonyítottan több száz kilométerre voltak a piramisok építési helyeitől. Egyébként, nem csak az alapkövek között voltak ekkora súlyúak."
Még mindig nem tudom melyik piramisról beszélsz 50-70 tonnás alapkövekkel. A Kefrén piramis aljában van például néhány több száz tonnás mészkő is, de ez nem volt általános. A Kheopsz piramis legnagyobb építőelemei kb. 50-70 tonnásak a királyi kamrában. Ebből van olyan 50-60 db, az épület további 99%-a meg helyben bányászott mészkő. A maradék gránitot (azt az 50-60 db-ot) valóban több száz kilométerről hozták hajókon.
A mészkőbánya ma is látszik a gízai piramisok mellett. Pár száz métert kellett odébb vinni. Geológiai elemzések kimutatták, hogy az építőanyag onnan származik, úgyhogy Davidovics betonozós elképzelését nem csak a régészek, de geológusok sem támogatják.
Tekintve, hogy ez a rómaikanak is ment később nagyjából hasonló technológiával, nincs okunk kételkedni az egyiptomiak összefogásában sem. A rómaiak 300-400 tonnás obeliszkeket vittek haza szuvenírként Rómába hajón, és ott újra felállították őket. Ma is ott állnak a főbb tereken. Nem volt problémamentes a mozgatásuk, de volt emberanyag itt is és ott is. És csak néhányról beszélünk, nem milliónyi nehéz kőről. Azok sokkal kisebbek voltak és kb. 400 métert kellett őket szállítani.
"Állításaid hitelességét az bizonyítaná hitelt érdemlően, ha már sikerült volna megépítenünk egy, az ókorihoz hasonló paraméterekkel rendelkező, modern kori piramist. Úgy tudom, hogy voltak ilyen irányú törekvések, de rendre kudarcba fulladtak…"
Állításaim hitelességét az bizonyítja, hogy megvannak ezekhez a résztanulmányok, ahol kísérletekkel kimérték, hogy hogyan működtek az építési technológiák. Mennyire kopik a gránit, vagy a mészkő egy fejtőkő alatt, mennyi ember kell egy 2 tonnás kő rámpán mozgatásához, mekkora munkaerőre, anyagmennyiségre, szervezésre volt szükség.
Ahhoz, hogy azt tudják mondani, egy 20 fős tehervonó csapat 2 óra alatt, 6-10 fokos rámpán simán elmozgat egy 2,5 tonnás követ, vagy, hogy bronzvésővel 7 centit kopik 24 óra munkával egy XxY méretű gránittömb csak az kell, hogy egy ilyen követ 20 ember párszor elhúzzon egy ilyen rámpán, vagy valaki vegye a fáradtságot és farigcsáljon kicsit egy gránitlapon. Nem kell hozzá újra felépíteni a Nagy Piramist, ahogy a Colosseumot sem, hogy biztosan igazoljuk, hogyan készült. Ezzel az erővel az atlantiszi kőlebegtetést is be kéne valakinek mutatnia, de tudtommal még kaviccsal sem sikerült senkinek, aki nem bűvész.
Ma mindent gépekkel akarunk megoldani, pedig egy kis gondolkodással és akár kőkorszaki eszközökkel hihetetlen tömegek mozgathatók. Ez az amerikai nyugdíjas kőműves 10 tonnás betonelemeket mozgat egyedül fával, homokkal és kövekkel:
https://www.youtube.com/watch?v=-K7q20VzwVs
Ezek a technológiák elvesztek nem használjuk őket, újra ki kell találni őket, hogy megértsük, mit hogyan csináltak. Nyilván bizonyítéknak nem tekinthető, de arra elég, hogy kijelenthessük, az akkor ismert technológiával ez valószínűleg lehetséges volt. És akkor nem kell oda ufókat, meg atlantiszi hanglokátoros kőlebegtetőket álmodnunk, mert ezek technológiájáról aztán - ha léteztek egyáltalán - az égvilágon semmit nem tudunk.
A kérdés szempontjából irreleváns, hogy a mai, modern technikával lehet-e piramisokat építeni, vagy sem, az ugyanis az ókori egyiptomiakra vonatkozott. Én csupán utaltam a modern technológiára, amivel ugyebár ők nem rendelkeztek. Annyiban tévedtem csupán, hogy ma már rendelkezünk ezekkel a munkagépekkel.
A piramisoknak egyébként van egy "láthatatlan", föld alatti része is, amely tükörképe a föld feletti résznek. Ugyanolyan gúla formájú csak ezt fejjel lefelé kell elképzelnünk. Tehát, a piramisok gyakorlatilag hexaédert formáznak.
Erre bizonyítékok azok a kamrák, amelyek mélyen a földfelszín alatt helyezkednek el. A piramisok ezen részét semmilyen korabeli technológiával nem tudták volna megépíteni.
Természetesen, ezen részek alaposabb vizsgálatát az úgynevezett "hivatalos tudomány" nem nagyon szorgalmazza, hiszen akkor ezek építéséről is újabb teóriákat kellene gyártaniuk.
Azon állításomat is megerősíteném, hogy a piramisokban sohasem találtak múmiákat. Az utólag, bizonyításképpen odahordott temetkezési tárgyak semmit sem bizonyítanak.
"ma már rendelkezünk ezekkel a munkagépekkel"
Már jó régóta rendelkezünk ezzel.
Ma egy átlagos 2 tonnás követ egyetlen embernek tudnia kell hordoznia, kisteherautóval. A többi, nagyobb kőre is réges-régen van már egyszerű módszer.
"láthatatlan", föld alatti része is, amely tükörképe a föld feletti résznek"
Nem igaz, sehol sincs ilyen. Föld alatti kamrák vannak.
"A piramisok ezen részét semmilyen korabeli technológiával nem tudták volna megépíteni."
Ezt volt a könnyebb építeni, nem zavar?
"a piramisokban sohasem találtak múmiákat. Az utólag, bizonyításképpen odahordott temetkezési tárgyak"
Na, innen kezdve tömény butaság, amit írsz. Már csak a kormeghatározás... tudod...
„Nem igaz, sehol sincs ilyen. Föld alatti kamrák vannak. „
Na ebben (is) tévedsz. Talán, jobban utána kellene nézned a dolognak.
„Ezt volt a könnyebb építeni, nem zavar? „
Nem zavar, főleg, ha bővebben kifejted, hogyan csinálták!
„Na, innen kezdve tömény butaság, amit írsz. Már csak a kormeghatározás... tudod...”
Ismerem a kormeghatározás módszereit, így azt is tudom, hogy bizonyos körülmények között teljesen hamis eredményeket is produkálhatnak. Azt például csak kevesen tudják, hogy az UV-sugárzás is egy ilyen, módosító tényező. Ezt általában nem is veszik figyelembe, ezért – adott esetben – a végeredmény is értékelhetetlen lesz.
"A kérdés szempontjából irreleváns, hogy a mai, modern technikával lehet-e piramisokat építeni, vagy sem, az ugyanis az ókori egyiptomiakra vonatkozott."
Így van. Tehát abból, hogy ma ki mit tud megépíteni nem következik, hogy 4 ezer éve ki mit tudott. Más kor, más technológia, más gyakorlat.
"A piramisoknak egyébként van egy "láthatatlan", föld alatti része is, amely tükörképe a föld feletti résznek. Ugyanolyan gúla formájú csak ezt fejjel lefelé kell elképzelnünk. Tehát, a piramisok gyakorlatilag hexaédert formáznak."
>Extraordinary claims require extraordinary evidence<, mondta nemrég egy okos ember. Hol vannak a források? Ezt valami sci-fi horrorban láttad?
"Erre bizonyítékok azok a kamrák, amelyek mélyen a földfelszín alatt helyezkednek el."
Mit értesz mélyen a föld felszín alatti kamrákon? Mert vannak föld alatti kamrák is. Ez oké.
Az hogy létezik föld alatti kamra egy piramisban logikailag sem bizonyítja, hogy minden piramis tükörképe rejtőzik a föld alatt, mint ahogy az Országház pincéi sem bizonyítják, hogy a tükörképét a föld alatt is megtaláljuk.
"A piramisok ezen részét semmilyen korabeli technológiával nem tudták volna megépíteni."
Miért ne tudták volna? Milyen extra technológiát igényelt?
Voltak föld alatti templomaik, bányáik is. Az is űrtechnológiát igényelt?
"Természetesen, ezen részek alaposabb vizsgálatát az úgynevezett "hivatalos tudomány" nem nagyon szorgalmazza, hiszen akkor ezek építéséről is újabb teóriákat kellene gyártaniuk."
Nem lehetsz annyira szűklátókörű, hogy ha hittél valami horrorfilmnek, újságíró által írt cikknek, vagy blognak, akkor pont a "hivatalos tudomány" állításait zárod ki. Miért lenne baja azzal a tudománynak, hogy új teóriákat kell felállítania? Megtette ezt többször is, és soha nem halt bele.
Ha netán előkerül bennük az ismeretlen halott ufonauta múmiája, kezében a "tutira i.e. 11 000-ben temettek ide" táblával, akkor kénytelen lesz ilyen irányban módosítani a teóriáit. Jelenleg csak arra vannak adatok, hogy nekik lehet igazuk. Nem van, csak lehet! Viszont ufókra, vagy atlantisziakra semmi, még a létük sem bizonyított, nem, hogy bármit építettek volna.
"Azon állításomat is megerősíteném, hogy a piramisokban sohasem találtak múmiákat."
Én meg megerősítem, hogy de. Csak pár példa:
Menkauré mellékpiramisába egy női múmia volt temetve.
Niuszerré halotti körzetéhez tartozó piramisban egy teljes múmiát.
Iput piramisának koporsójában egy halottat.
Dzsedkaré piramisában egy idősebb férfi múmia.
I. Merenré piramisának bazalt szarkofágjában egy múmiát.
...és számos más piramisban emberi maradványokat, köztük pl. I. Pepi piramisában a fáraó belső szerveit tartalmazó kanópusz edényeket, Sznofru vörös piramisában felgyújtott múmia maradványokat.
Attól, hogy egy 4 ezer éves sírban nincs halott, még nem jelenti azt, hogy ne lenne sír, ha egyébként minden más arra utal, hogy az sír volt. 4 ezer év alatt ezeket a piramisokat tucatszor fosztották ki, és jobbára csak a kisebbekbe, vagy a nehezen megközelíthetőekbe találtak bármit. A nagyobbak és ismertek hatalmas hirdetőtáblaként kiáltották a világnak: "Királyi sír vagyok, tele kincsekkel!". Akadtak is próbálkozók. Nem véletlen, hogy piramisok kora leáldozott, később a Királyok völgyében már volt, hogy rejtve temetkeztek, erősen őrizték, illetve trükkökkel védekeztek a rablások ellen. A többségét ennek ellenére ott is kifosztották. Az egyetlen teljesen épen maradt, bizonyíthatóan királysír Tutankhamoné.
De lehet, hogy azt is csak utólag rendezték be a tudósok, hogy legyen valami, és valójában egy atlantiszi erőmű, ami alatt mélyen kis zöld koboldok dolgoznak, csak a hivatalos tudomány eltitkolja. :)
"Az utólag, bizonyításképpen odahordott temetkezési tárgyak semmit sem bizonyítanak."
Ha utólag hordtak volna oda temetkezési tárgyakat, akkor az a nem tudósok által feltárt, de dokumentált piramis feltárásoknál kibukott volna. Ugyanis nem mindegyiket "akadémikus" tárta fel. Vagy a 19. századi utazók, kalandorok, szerencselovagok és kincsvadászok is mind egy követ fújtak a tudós maffiával? Rengeteg mindent el is tüntettek, így a régészeknek már elég kevés maradt.
Amúgy ha már összeesküvéssel akarsz bizonyítani valamit: sokkal többre mentek volna a régészek, ha mondjuk halott fáraó múmiákkal és minden egyébbel teljesen berendeznek egy-két piramist, aztán látványosan "megtalálják" őket. Akkor nem kéne hallgatniuk a "soha nem találtak múmiát" frázist a tudomány-szkeptikusoktól.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!