A naprendszer bolygóin és holdjain lehet intelligens élet?
Lehet-e élet ezeken?
Például ezen:
Igencsak keveset tudunk róla!
Mondjuk ha nem is a felszíni, hanem felszín alatti?
Pl. a Vénusz tűzforró, de a felszín alatt lehet élet?
Azon gondolkoztam nem-e lehet az, hogy bizonyos holdakon/bolygókon vannak földönkívüli bázisok. Így ez olyan nekik, mint egy megálló. Innen küldik a gépeket a Föld látogatására. Gazdaságosabb és egyszerűbb mintha X fényévnyiről jönnének mindig, nem?
Bár az a baj, hogy csak magunktól tudunk kiindulni, de lehet van olyan intelligens faj akinek kevesebb oxigén is elég vagy nagyobb forróságot bír ki.
Szerintetek?
úgy hallottam hogy a vénuszon van élet de egy másik dimenzióban, a fölöttünk lévő dimenzióban..
Úgy tudom hogy alattunk még kettő fejletlenebb dimenzió létezik.
Ezekben a dimenziókban is található élet.
Ezeket úgy kell elképzelni mint egy takarót, és mindegyik takarónk több millió csillag galaxis, található, amik úgyan azok egyes dimenziókban, csak éppenséggel máshogy alakultak ki.
Üdv: (diator)
Ne írjatok nem válaszolok vissza.
Igen, hallottam a multiverzum teóriát már.
Sajnos még nem nyert bizonyítást de én simán el tudom képzelni, hogy egy másik mutliverzumban mondjuk a Vénuszon van élet.
szerintem ez nem multiverzumhoz köthető.
Ez teljesen más..
Könnyebben utazható, az usa kormányának van gépe amivel bele tud tekinteni ezekbe a ( nem dimenzió) Hanem inkább ::..
Nincs rá szavam, nálam lepel marad.. Leplek..
De mindegy nem fontos.
"Az egész galaxisban nincs intelligens élet... "
Egy helyen, itt a földön már van, ezt tudjuk !
A multiuniverzumot hagyjuk, mert az jelenleg csak feltételezés.
Szeretném hinni, hogy igaz legyen, de ezt még nem tudjuk.
A Marson a jégsapkákban bakteriális és az Európán a jégréteg alatt összetett élet is lehet .
"A folyékony víz feltételezhető létezése spekulációkat indított el arról, hogy az Európé óceánjaiban létezhet-e élet. A Földön ugyanis olyan életformákat is felfedeztek, melyek szélsőséges körülmények között, napfény hiányában léteznek, a tengerfenék meleg vizű forrásaiban vagy az antarktiszi Vosztok-tóban.[11][12] Bizonyítékok erre az elméletre még nincsenek, így ezt a későbbi űrszondáknak kell tisztázniuk. A tervek szerint egy önálló kriobot a felszíni leszállás után átolvasztaná magát a jégkérgen és a hold óceánjába egy kisméretű robot-tengeralattjárót engedne. Mielőtt azonban ez a küldetés megvalósulhat, a következő évtizedben szükséges lenne elindítani az Jupiter Europa Orbiter (JEO) nevű szondát a Europa Jupiter System Mission keretein belül, mely az Európé körül pályára állva a holdat részletesen tanulmányozná és adataival elősegítené a későbbi küldetések leszállóhelyeinek kiválasztását.
A későbbi leszállóegység számára a felszín elemzése és háromdimenziós modelljének építése már megkezdődött, az előzetes vizsgálatok alapján a legígéretesebb leszállóhelyek a jégpáncél egymástól távolodó lemezei közötti, vízjéggel kitöltött, több kilométer széles, viszonylag sík repedések.[13]"
Először is, mitől lesz egy életforma intelligens? ezt nem ártana definiálni.. a maguk módján a majmok vagy a delfinek is intelligensek.
De gyanítom, te arra gondolsz, hogy technológiailag hozzánk hasonló fejlettségű intelligens életforma. Nos, ennek az esélye 0. Ha egy faj hozzánk hasonló fejlettségű, akkor nyilván a technológiájuk is legalább ugyanott tart, ergo használnak rádióhullámokat jeltovábbításra, amiket viszont már régen észleltünk volna, ahogy ők is a mi rádiójeleinket.
Ezt leszámítva van rá egy kevés esély, hogy nagyon primitív életformák léteznek, akár még a Marson is.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!