Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Szerintetek mi lehetett az?...

Szerintetek mi lehetett az? Mindenki véleményére kíváncsi vagyok!

Figyelt kérdés

Mindenki véleményére kíváncsi vagyok. Elképzelésem sincs róla, hogy mit láthattam az előbb.


Úgy körülbelül ezen kérdés kiírása előtt 10 perccel kimentem kicsit levegőzni és ilyenkor általában szoktam nézegetni a csillagokat. Most is így tettem és miközben nézelődtem, három fényes pontra lettem figyelmes, amik alakzatban mozogtak. Nem hittem a szememnek, így először kerestem valami támpontot, hogy lássam, tényleg mozognak-e. Sajnos mozogtak.


Utána összesz@rt@m magam és berohantam a távcsövemért. Mire kiértem a távcsővel viszont hűlt helyüket találtam. Egyébként semmi hangjuk nem volt, csak annyi, hogy random össze vissza elhalványultak és felélénkültek (nem ritmikusan, tehát valami légköri jelenség lehet mögötte), valamint szabályos hegyes és derékszögű háromszög formátumban repültek. Sebességük tippre olyasmi lehetett, mint egy sima utasszállítóé. Flightradar szerint semmilyen repülő nem repült mostanában el felettünk.


Szerintetek mi lehetett ez a három fényes pont? Ha azt mondjátok, hogy műholdak, én hiszek nektek. Csak akkor magyarázzátok meg a szabályos alakzatot, meg azt, hogy miért voltak olyan fényesek, mint az ISS?


2013. júl. 21. 03:35
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Közben egy másik kérdésnél találtam egy linket ( [link] ahol műholdak röppályáit lehet nézni valós időben és nem találtam olyant, ami nyugatról keletre haladt volna, ahogy ez a három fényes pont. Még tanácstalanabb vagyok.
2013. júl. 21. 03:56
 2/14 anonim ***** válasza:

[link]


Itt lehet megnézni az ISS-t. Elvileg Dél-amerika körül volt akkor. 3 órája és 20 perce láttad, akkor Új-zéland felett volt, 4 óra 10 perce volt kb. Mo. felett és mivel nem változtatja a mozgását a pályán túl, ezért kizárható.



Szerintem sokkal valószínűbb, hogy új EDDA lemez készül és Pataki Attila így reklámozza a lemezt.

2013. júl. 21. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

# 2:

Haha... jó. De most te azt hiszed, hogy hülye vagyok, igaz?


Másvalaki normális választ?

2013. júl. 21. 11:06
 4/14 anonim ***** válasza:
Lehetett valami vadászgép raj, vagy egy háromszög. [link]
2013. júl. 21. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Most komolyan ettől vagy beszarva? Még ha mozogtak volna egymáshoz képest, akkor talán érdekes lenne.

Az meg hogy nincs azon a weboldalon semmi infó róla, nem jelenti azt, hogy pánikolni kell, az az oldal valószínűleg csak a működő műholdakat tartja nyilván.

Viszont rengeteg olyan van, ami már nem működik, vagy az is lehet, hogy valami hulladék, abból meg rengeteg van az űrben.

Ha nagyon közel voltak egymáshoz, akkor valószínűleg egy rakéta utolsó fokozatának a maradványai.

2013. júl. 21. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Egyáltalán nem voltak közel egymáshoz. Mivel nem tudtam megállapítani, hogy milyen magasan mozogtak, nem tudok távolságot belőni. A földről nézve így úgy tippelném, hogy olyan volt a háromszög, mintha a göncölszekér α, β, γ Ursae Maioris háromszöget nézném. Még alakra is hasonló volt.


Itt van egy kép, hogy miről beszélek:

[link]



Repülőgépet kizárnám, mert egyrészt nem villogott ritmikusan, másrészt hangjuk sem volt. Semmi. Lehetséges olyan katonai gép, aminek nincs semmi hangja?


Tudom, hogy rengeteg hulladék van és sok műhold, ami már nem mozog. Pont hogyha egymástól függetlenül mozogtak volna, akkor hihetném azt el, hogy azok voltak.


De ez a három pötty, ekkora távolságban egymástól, ugyanakkora sebességgel, konstans távolságban egymástól halattak. # 4-ről jutott eszembe, hogy tényleg olyan volt, mintha egy testhez tartozna. De ezt sem merem állítani, mert semmit nem láttam a pontok között.

2013. júl. 21. 12:07
 7/14 A kérdező kommentje:

# 6:

mozog helyett működiket értettem.

2013. júl. 21. 12:19
 8/14 anonim ***** válasza:

Vitorlázó gépnek van hangja? Nincs. Max olyan, mintha a szél fújna.

Az meg hogy látszatra ugyanolyan sebességgel haladtak, és amíg láttad őket nem távolodtak el egymástól miért furcsa?

Még csak nem is kell ugyanazon a pályán lenniük ilyesmihez, elég, ha a keringési idejük megegyezik.


Még szerencse, hogy csak a nagyon közeli és fényes műholdak látszanak, különben minden alkalommal beszarnál, amikor az égre tekintesz.

2013. júl. 21. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

# 8, # 9:


Én csak azt nem értem, hogy ha kulturáltan és nyelvtani szabályokat is szem előtt tartva, kiírtam első kérdésemet ebben a kategóriában, akkor miért kell klingon akármikkel jönni és miért kell engem is úgy kezelni, mint a többi hülyét, aki naponta ontja magából ide a szemetet.


Nyitott voltam és nyitott vagyok bármilyen magyarázatra. Direkt nem írtam sem azt hogy ufó, sem azt hogy földönkívüli, hogy ne legyek provokáció áldozata. Persze nem is gondolom földönkívülinek, de mivel ismeretlen számomra a repülő fények mibenléte, ezért mindenképpen tekinthetem őket ufónak.


és igen, besz@rtam, mert állandóan bámulom az eget és nagyon ritkán látok ilyent, ami a megszokottól eltérő. Vagy az is lehet hogy nem a besz@rtam szó a megfelelő rá... De miért is kell pont ezen a k**va kifejezésen lovagolni, számomra érthetetlen.


Vitorlázó gépek meg kétlem hogy éjjel fél négykor repülgetnének. De van egy ismerősöm, aki szokott vele repülni, majd megkérdezem, hogy hogyan szokták csinálni.


Kár hogy nem lehet kérdést törölni, mert nagyon megbántam, hogy itt feltettem...

2013. júl. 21. 15:03
 10/14 A kérdező kommentje:

# 8:

Megkérdeztem az ismerőst és azt mondja, hogy vitorlázó géppel éjjel nem lehet repülni, mert a meleg levegő felfelé áramlása tartja a levegőben, tehát ez nappali szórakozás. Ezért lámpa sincs rajta, alakzatban pedig nem lehet vele nagyon repülni, mert annyira nem könnyű korrigálni az irányát, mint motoros gépeknél.


Tehát a kérdés még mindig adott. Mit láttam?

2013. júl. 21. 20:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!