Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Mit gondoltok a földönkívüli...

Mit gondoltok a földönkívüli elképzelésemről?

Figyelt kérdés

Abban biztos vagyok, hogy nem csak a földszerű bolygókon van élet.

Lehet, hogy már a mi naprendszerünk bolygóin is van élet, csak nem vesszük észre, mert számunkra felfoghatatlan. Így valószínű, hogy nem feltétlen az oxigén kell nekik, vagy több vagy kevesebb, más gázok, és még az is lehet, hogy a gravitáció is más a bolygón ahol van élet a földön kívül.


Lehetnek pl tüzet és savas vegyületeket elviselő élőlények. Lehet, hogy a testük is tűzből épül fel, de lehet az ellenkezője is - jégből, a forróság ellensúlyozására. Lehet hatalmas vaspáncéljuk, ami magába zárja a hőt, de a testük "vas alatti" részébe nem engedi tovább, lehet van a hő elvezetésére alkalmas rendszerük is.

Születhetnek óriás méretű, és baktérium méretű egyedek a gravitációtól függően.


Léteznek vízbolygók, ahol nincs szárazföld, szerintem ezeken a bolygókon a legnagyobb a valószínűség a mi Földönkün ismert élet kialakulására (itt a vízben élő lényekre gondolok)


És nem muszáj hogy karjuk vagy csápjuk legyen. Lehet, hogy van egy hosszú orrmányszerű izomtömlőjük, amivel elérik a fák lombkoronáit illetve tárgyakat képesek megfogni. Lehet hogy testük egyes pontjain bár csontvázrendszer hiányos, de izmaikat úgy mozgathatják, ahogy akarják, így izommal is megfoghatnak tárgyakat.


És ezen kívül még végtelen számú elképzelés létezhet a külalakjukról...


(Lehet kritizálni, érvelni, csak ne bunkó módon)


2013. febr. 21. 21:26
 1/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ez nagyon is lehetséges.

Nem vagyok az a földönkívülimániás, meg nem félek attól hogy a földönkívüliek idejönnek.

Hiszen a galaxisban rajtunk kívül több milliárd bolygó létezik, ezek közül bármelyiken kialakulhatott a miénktől eltérő élőlény forma.Itt nem arra kell gondolni hogy leigázzák a földet, de létezhetnek.Sőt lehet hogy már találtak is csak nem hozzák nyílvánosságra

2013. febr. 21. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem is lehetséges, bár a mi naprendszerünkben nem hinném.
2013. febr. 21. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Hát.


Alapvetően nekem az a vasruha - hőelvezetés kicsit meredek.

Viszont!


Az alapgondolattal teljes mértékben egyet értek!

2013. febr. 21. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ilyenek tényleg elö fordulhatnak.
2013. febr. 21. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A medveállatka elég jól bírja a kiképzést nem földi körülmények közt is.
2013. febr. 22. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Néhány elképzeléseddel az baj, hogy arról szól, hogy hogyan alkalmazkodott a körülményekhez. Pl gondolom a vaspáncél az a hőmérséklet, vagy a káros anyagok miatt lenne. Valahogy viszont ki kellet alakulnia az első sejtnek, aminek nem volt vas páncélja, hő elvezető rendszere, vagy jég kristálya így életképtelen lenne, mert azonnal elpusztúlna. Tűs és jég nem lehet alkotó elem. Tűzet megtudod fogni? Nem. Akkor, hogy legyen alkotó elem. Meg hasonlók, de az elképzelés nem rossz.

A naprendszerünkbe valószínüleg van élet. A Marson állítólag találtak baktrériumot vagy maradványait. Az Európa nevü hold jege alatt óceán van és mivel folyékony így a miénkhez hasonló élet is létrejöhetett. De mehetünk távolabb is.

Külalakra visszatérve. Nem kell elvonatkoztatni a földi külalakoktól, hiszen itt is van ezer meg ezer féle. Egyiknek csontos másiknak porcos váza van a 3. at pedig kitin fedi másiknak nincs is váza. Egyiknek karja, másiknak csápja, a többinek meg tapogatója van. Nem hiszem, hogy túlzottan különbözne a miéntől. De ez csak az én véleményem.

Viszont ahhoz, hogy valahol a miénkhez hasonló (eszközhasználó) civilizáció jöjjön létre kell valami amivel megfogja az eszközt és tudja is használni (forgatni, stb), mert van itt nálunk is olyan holló (vagy varjú) ami a csőrével lándzsát készít és azzal "horgászik" a kukacokra, de ennél nem tudott tovább menni, mert nem képes ennél több műveletre a csörével.

Ennyi lett volna az én véleményem. :)

2013. febr. 22. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
szerintem igazad van, akármilyen ufok létezhetnek a földön kívül, még az is lehet, hogy a napban is élnek élőlények!!
2013. febr. 22. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Rengeteg bolygó van, ahol megvannak a kialakulás feltételei. Az esély rá magas, akár tényként is lehet kezelni. De nem értem mi a furcsa ebben, mi itt a kérdés? A folyóparton sem nézel be minden egyes kő alá, hogy algás-e. Ha a legtöbb alján ott vannak, akkor miért ne lennének hasonló feltételek mellett egy másikon?


Egy olyan bolygón, ahol működik az evolúció, ott létrejöhetnek az emberhez hasonlóan intelligens lények. Csak hát van egy nagy gond(nem is biztos, hogy az), hogy a nagy távolságok miatt sosem fogunk találkozni.


Azzal nem értek viszont egyet, hogy ezeknek a lényeknek hasonlítania kéne a földiekre. Lehetnek ezek akár génekkel, ösztönökkel rendelkező folyadékok, vagy gázok is. Egy élőlény reprodukálja magát, szaporodik, és kölcsönhatásban van a környezetével. pl a számítógépes vírusok egy része is ilyen. Ezzel azt akartam mondani, hogy akár annyira is mások lehetnek, hogy észre sem vennénk őket.

2013. febr. 23. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Gondolom itt a Solrais gyermek Istenére gondolsz, mint eltérő életforma, összefüggő folyadék vagy hogy fogalmaztad.


Kérdező ajánlom Stanislaw Lem meg hozzá hasonló írók munkáját. Olyan lényeket találnak ki amikről még csak képzelni sem mertél :) (pl duplák lásd. Éden)


Ettől függetlenül továbbra is tartom azt a véleményt, hogy a földi élethez hasonlót fogunk találni, ha találunk. A fagyos bolygón, hogy alakuljon ki az élet építő köve, ha minden szilárd? Nem tud keveredni az anyag, új kialakulni. A Napunkba sem hiszem, hogy van élet. Hélium és hidrogén folyamatos reakciója van jelen és akkora hőmérsékleten ... Szóval bárki bármit mond. Bárhol nem jöhet létre élet, vagy maradhat fenn, mivel vannak neki bizonyos feltételei. Ha pl a Föld egy kicsit távolabb, vagy közelebb lenne a Naphoz már nem alakulhatott volna ki az élet. Ha a nem lenne ferde a forgás tengelye... meg stb.

2013. febr. 25. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!