Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Az univerzumban létezhet...

Az univerzumban létezhet olyan galaxis, ahol akkora emberek élnek, mint a Jupiter?

Figyelt kérdés
Olyan nagyok rajta az emberek mint a Jupiter, akkor gondoljátok el mekkora lehet a bolygó, amin élnek. Most tudom, hogy ez hülyeség, de elvileg elképzelhető, nem? :)
2011. ápr. 2. 12:35
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
100%

Én azon gondolkoztam el annó a man in black végét látva (üveg golyó) hogy végülis miért ne:)


A fizikusok aszongyák hogy az idő relatív.Például egy atommag hasadása során lezajló események kívülről nézve csak egy pillanat de "belülről" nézve év milliók,milliárdok telhetnek el.


Nah most,ügye a "világunk" egy nagy babummal kezdődőtt.

És az erről az eseményről készült "fantázia" képek totál úgy néznek ki mint mondjuk egy atomi részecskék össze ütköztetése során létrejött robbanás vagy atommag hasadás és ha a mai képeket elnézem a felfedezett galaxisokról és elképzelem madár távlatban és bele kalkulálom azt is miszerint a világ egyetem folyamatosan tágul jelenleg is szintén a babum hatására,olyan (számomra) mintha egy hasonló esemény lenne csak lassítva:)


Szóval,lehet hogy a világunk csak egy kis szikra valami nálunk sokkal hatalmas életforma laborjában csak ami nekünk (belül) több milliárd év az náluk (kívül) egy pillanat és már véget is ért.


Végülis miért ne.Nem feltétlenül kell ekkora életformát a mi vilégunkon belül elképzelni kívül is lehet elvégre azt sem tudjuk mégis mi a világegyetem .Csak feltételezzük honnan indult (ősrobbanás ami egy óriási csillag volt és ma gyakorlatilag ennek a csillagnak a darabjaival van tele az univerzum) de hogy meddig tart és mégis mi ez vagy mi volt.....


Szóval szerintem létezhet és még az üveg golyós dolog sem lehetetlen..Bármi lehetséges:)

2011. ápr. 2. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

Nem létezhet.

Az anyagok és a törvények ugyanolyanok a világon mindenütt.

Ha egy bolygón a gravitáció nagyobb, mint itt, akkor az ottani lények kisebbek lesznek.

Ha a gravitáció kisebb - pl. a Marson - akkor ott elvileg lehetnének nagyobb lények is - de ott ugye megszökik a légkör.


A Jupiter felszíne környékén (?) - olyan nincs neki, de mondjuk ott, ahol a légköre végetér és kezdődik a folyadék - na, ott az itteni, földi tárgyak lebegnének.

Ott lehetnének akár jó nagy élőlények is.

2011. ápr. 2. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
Az a baj hogy amikor az univerzum végtelenségéről beszélünk, általában az emberek 2Dben gondolkodnak. Tehát mondjuk van a napunk, és tőle jobbra balra, le fel vannak bolgyók. Pedig lehet az is, hogy egy másik életformának vagyunk a része. Vagy fordítva. Sőt, lehet hogy létezik negatív univerzum, vagy átjáró egy másfajta világba. Körülbelül annyi féle dolog létezik, amennyit el tud képzelni az ember+6x10 a huszonharmadikon :D
2011. ápr. 3. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!