Az FBI,deep state azért erőlteti az UFO témát, mert így akarják az embereket programozni, hogy az űrben vagyunk?
Gondolj bele ; évtizedekig minden lehetséges esetet, amikben földönkívüliek potenciális látogatása volt tetten érhető tagadtak, tiltottak, eltusoltak amit csak tudtak. Minden lehetséges módon megpróbálták annak a lehetőségét is nevetségesé tenni, hogy lehet valami beazonosítatlan földönkívüli eredetű látogatás is.
Erre pont amikor az emberiség kezd felébredni és a gömbös programozásból és az ősi filozófiák egybehangzó eredetét leíró útra kezd lépni, akkor kezdik az FBI, CIA, Kanadai ex-külögyminiszter csöpögtetni hogy léteznek idegen lények amik ide látogatnak. Úgymond ezzel akarják az embereknek bizonyítani a fals Föld modelljüket.
Nem érdekes koincidencia? Pont akkor ez a pálfordulás, amikor az emberek tömegesen felébrednek?
50. Ne viccelj, egy ilyen könyvre ki pazarol időt.
- Láthatjuk például a valóságtól elszakadt, következetlen zavarosságaid.
- Láthatjuk az alábbi logikus, realisztikus írást.
Melyik hihetőbb? (Nem röhög).
Idézet:
-------------------
Walter Hensley „A globális megtévesztés” című könyve egy sor összeesküvés-elméletet mutat be, amelyek arra utalnak, hogy a globális elitek összehangolt erőfeszítéseket tesznek a világ eseményeinek saját javukra való manipulálására. Ezek az elméletek gyakran olyan témákat ölelnek fel, mint a kormányzati ellenőrzés, a gazdasági manipuláció és a titkos társaságok befolyása. Míg az összeesküvés-elméletek felkeltik a köz érdeklődését, gyakran hiányzik az empirikus alátámasztásuk, és anekdotikus bizonyítékokra vagy a tények félreértelmezésére támaszkodnak.
A „Globális megtévesztés”-ben megfogalmazott számos állítást nem támasztják alá hiteles bizonyítékok. Például a kormányokat irányító árnyékszervezetekre vonatkozó állítások gyakran inkább a történelmi események szelektív értelmezéseiből fakadnak, semmint szigorú elemzésekből. A tudományos források hangsúlyozzák a kritikai gondolkodás és a szkepticizmus fontosságát az ilyen állítások értékelésekor.
Hensley olykor kiragadott részletekkel, statisztikai adatok szelektív értelmezésével érvel, hogy alátámassza narratíváját. Például a gazdasági trendek kontextus nélkül is bemutathatók, ami félrevezető következtetésekhez vezet az okozati összefüggésről és szándékról.
Pszichológiai kutatások azt mutatják, hogy az összeesküvés-elméletekbe vetett hitet kognitív torzítások befolyásolhatják, mint például a bizonyosság iránti igény vagy a véletlenszerű események mintáinak megtalálásának vágya. Ez azt jelenti, hogy az olvasót inkább önmagában rejlő pszichológiai hajlamok, mintsem az objektív érvelés vonzzák Hensley elméletei felé.
A szociológia, a politikatudomány és a közgazdaságtan különböző szakértői kritikákat tettek közzé, amelyek közvetlenül foglalkoznak a „Globális megtévesztés” című könyvben bemutatott témákkal. Ezek a kritikák gyakran rávilágítanak a logikai tévedésekre Hensley érvelésében, és alternatív magyarázatokat adnak az általa leírt jelenségekre.
A Hensley könyvében tárgyalt események közül sok megérthető a történelmi kereteken át, nem pedig összeesküvés-elméletek torzító szemüvegén keresztül. A tudósok azzal érvelnek, hogy a politikai döntések megértéséhez szükség van a komplex társadalmi dinamikák értékelésére, ahelyett, hogy csak alattomos szándékoknak tulajdonítanák azokat.
A félretájékoztatás terjedése a közvélemény médiaműveltségének javítására szólít fel. Az oktatási kezdeményezések célja, hogy az embereket olyan készségekkel ruházzák fel, ami által kritikusan tudják értékelni az információforrásokat, ez kulcsfontosságú a „Globális megtévesztés”-hez hasonló munkák kapcsán.
Az olyan területeken, mint az éghajlattudomány vagy a közegészségügy, a szakértők közötti konszenzus ellentmond számos olyan összeesküvés-elméletnek, amelyek ezekhez a témákhoz kapcsolódnak, és amelyek Hensley munkáiban megjelenhetnek. A tudományos módszertanok a szakértői értékelésre és a reprodukálhatóságra helyezik a hangsúlyt, amelyek elengedhetetlenek az állítások érvényesítéséhez.
A felmérések azt mutatják, hogy bár az összeesküvés-elméletek bizonyos demográfiai csoportok körében teret nyerhetnek, gyakran jelentős szkepticizmussal szembesülnek a szélesebb rétegek részéről, akik megalapozott hírforrásokra és tudományos eredményekre támaszkodnak.
Összefoglalva, míg Walter Hensley „A globális megtévesztés” című műve provokatív ötleteket mutat be a globális összeesküvésekkel kapcsolatban, ezeket az elképzeléseket nem támasztják alá hiteles bizonyítékok, és gyakran ellentmondanak a különböző területeken végzett szakértői elemzések.
Számos kritika és ellenérv szól Walter Hensley „A globális megtévesztés” című könyvében felvetett összeesküvés-elméletekkel szemben. Ezek a kritikák az empirikus bizonyítékokkal, a logikus érveléssel, a hitrendszereket befolyásoló pszichológiai tényezőkkel és a történelmi események megalapozott tudományos perspektíváival kapcsolatos problémákat emelik ki.
#51
Ahogy láthatod, már többen is "pazaroltak rá időt", és negatív kritika még nem jött rá.
Az meg vicces, hogy MI-be beírtad, és ezt kaptad, miután az MI nyilván nem vette meg és olvasta el, vagyis úgy számol be róla, hogy amúgy fogalma sincs, mi van benne. Így lehet az, hogy olyat ír, hogy "A „Globális megtévesztés”-ben megfogalmazott számos állítást nem támasztják alá hiteles bizonyítékok.", miközben amúgy pont az az egyik legjobb dolog a könyvben, hogy minden lényeges állítást idézetekkel támaszt alá, ahol a pontos forrás is meg van jelölve.
A könyv 2014 áprilisában jelent meg az Egyesült Államokban az iUniverse nevű önköltséges kiadónál. Tehát itt nem játszik szerepet, hogy melyik kiadó mer vállalni ilyen konspirációs marhaságokat, az író saját kockázata van benne.
A benne foglalt állításokat viszont sokan komolyan vették annyira, hogy cáfolatokat fogalmazzanak meg. A mesterséges intelligencia ezeket nem csak úgy kitalálja, nincs neki saját véleménye, hanem forrásokból dolgozik, mint például a fenti esetben (nem akartam ezzel is növelni a terjedelmet, de visszakerestem):
--------------
Top 3 Authoritative Sources Used in Answering this Question
1. Journal of Political Science
This journal publishes peer-reviewed articles on political theory and practice, providing insights into how conspiracy theories impact political discourse and public perception.
2. Psychology Today
A well-respected publication focusing on psychological research; it offers analysis on why individuals are drawn to conspiracy theories based on cognitive biases and social influences.
3. Media Literacy Now
An organization dedicated to promoting media literacy education; it provides resources aimed at helping individuals discern credible information from misinformation in today’s digital landscape.
-------------------------
A kritikák tallózásához nem kell ismerni a könyvet, nem is értem, ilyen butaságot hogyan írhat le valaki.
Vak is látja, hogy ez egy konspirációs elméletektől, üldözési mániától "messziről bűzlő" könyv, ehhez nem kell nagy okosság.
Az már inkább becsülendő, hogy valakiknek legalább van türelme és tudása jól megfogalmazott válaszokkal érvelni (ld. fent bemásolt összefoglaló), mert ugyebár nagyon sok esetben látja a józan többség, hogy a konteósok észjárása hibás, csak ezt nem egyszerű elmagyarázni nekik. Ráadásul azt is tudjuk, hogy minden józan érv lepereg róluk, mert egyszerűen fordítva vannak bekötve, úgyhogy sok értelme nincs is sajnos, ilyenekre több időt pazarolni.
#53
Úgy gáz az elejétől a végéig minden, amit idemásoltál, ahogy van. A könyv nem 2014-ben, hanem idén készült el és jelent meg. Ezt onnan is tudom, hogy részt vettem a folyamatban.
A többi csak nettó mocskolódás, nem érdemel egy szót sem.
A válaszokból egyértelműen látható, hogy nem ébredtek föl. Békésen alszanak a karámban.
A kérdés felvetődött bennem is, mire fel ez a hirtelen fordulat.
Majd egyszer ez is kiderül.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!