Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Valaki megtudná nekem mondani,...

Marcsi_2000 kérdése:

Valaki megtudná nekem mondani, hogy hogy hívják azt a, , tudományágat, , amely a természetfeletti lényekkek foglalkozik? Pl. : vérfarkas, vámpír, damfír ilyenek.

Figyelt kérdés

#vámpír #tudományág #vérfarkas #damfír #licantrop
2015. dec. 29. 17:29
1 2
 11/12 Spilerke ***** válasza:
Nos, vámpírokkat nem kell kutatni, mert teljesen nyomon követhető a felbukkanásuk egészen a irodalomtól horror regényektől horror filmekig. Valójában csak idő kérdése volt, hogy mikor bukkan fel egy olyan teremtés, mint a vámpír, aki vér iszik és természetfeletti ereje van + nem öregszik. A damfírok, azaz a fél vámpírok felbukkanása is kiszámítható volt, én elsőnek egy anime kapcsán találkoztam velük. Ez pedig D, a vámpírvadász volt. Az olyan kutatások komolytalanok, amelyek az említettekkel foglalkoznak, mert ezekről tudjuk, hogy nem léteznek. "természetfeletti" pedig szintén nem létezik, ez eleve egy értelmetlen mondat. A kriptozoologiában nem tartoznak bele a vámpírok családja, de mondjuk úgy, hogy a farkasember határeset, mert egy félig állatról beszélünk. :D Ilyen tudományág szerintem nincsen, de olyan biztos van, ami a népi hiedelmekkel foglalkozik és mitológiával.
2015. dec. 30. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

A farkasember főképp azért érdemel említést, mert két kórképet is ismerünk, ami kapcsolatba hozható vele, és dokumentáltan végeztek ki miatta embereket. Az egyik a lycantrophia, amikor is a pszichés beteg farkasnak, vagy ritkábban medvének képzeli magát, és ténylegesen öl, a másik amikor egy genetikai mutáció miatt az egész testet sűrű szőr fedi. Sok esetben hallucinogén anyagok használata is kivált lycantrop állapotot. A fenti genetikai mutáció, és esetlegesen nagy testtömeg és magasság, vagy akár acromegalia mint kórkép együttesen könnyen előidézheti a bigfoot, és hasonló cryptid lények mítoszának létrejöttét. A vérfarkas hiedelem a fenti betegségekből, és a viking ulfsark, és berserk legendákból ered, a vámpír pedig valószínűleg korábbi vérkultuszból, és kannibalisztikus szokásokból eredeztethető. De ez inkább kultúrantropológia.


Ugyanakkor a "természetfeletti" kutatása nem tudománytalan. A parapszichológia képez átmenetet, ahol az elme erejét kutatják, bár a berögződött babonák, szokások, és a támogatottság hiánya miatt messze nem elég szakszerűen. De amennyire én belefolyhattam a témába, azt látom, hogy a pszichológián keresztül a természetfelettinek mondott jelenségek, és cselekedetek háttere is kutatható. Vegyük csak példának a szertartásos mágiát, ahol a szertartás segítségével igyekszik a "varázsló" az elméjét a célra koncentrálni. A rituálé elemei mind azt a célt szolgálják, hogy a varázsló mintegy előadást, eljátssza a szándékét szimbólumokkal, így az elméjét rábírva a valódi esemény létrehozására. A siker persze nem garantált, de a mögöttes pszichológia az esetek nagyobb részében ez. Hogy pontosan milyen mechanizmus váltja ki az elme által a kívánt hatást, az kevéssé kutatott, de aki a pszichológiát, és a mágiát is tanulmányozza, annak vannak sejtései, vagy akár elméletei is. De amíg a parapszichológia segítségével nem derítik fel az elme hatóerejét, addig az elvontabb területeket sem lehet rendesen tanulmányozni.

2015. dec. 30. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!