Angyalokat lehet idézni vagy van vmi módja, hogy kapcsolatba léphetnék velük?
Joker: E=MC2
A 9. hozzaszolasodban ezt a tetelt igen gyorsan megolted. :)
Tömeget. Te talán úgy képzeled, hogy az anyag energiává, és az energia anyaggá tud alakulni, valójában azonban csak az anyag tömege változik energiává, és az anyag energiája tömeggé. Az anyag pedig ez:
Amibe a 0 tömegű foton is beletartozik.
"Te talán úgy képzeled, hogy az anyag energiává, és az energia anyaggá tud alakulni,"
Bocsanat ezt nem en hittem hanem Einstein, es ezzel a keplettel igazolta ezt az allitast, mert mint latszik van benne egy egyenloseg jel, ami annyit jelent hogy a kepletnek ket oldala egyforma, de ket oldala van neki ugye?
"valójában azonban csak az anyag tömege változik energiává, és az anyag energiája tömeggé."
Ha jol ertem az egyszeruseg kedveert: nem a vas valtozik energiava, hanem 1 kg vas. Es forditva...
Ez ugy azert elmagyarazhatnad nekem gyarlo embernek hogy mi modon teszi ezt kulso behatas nelkul?
Az kimaradt hogy mi is a "C" betu? Ne hagyjuk ki a kepletbol mert ugy lesz igazan izgalmas ez a halmaz. :)
"Bocsanat ezt nem en hittem hanem Einstein, es ezzel a keplettel igazolta ezt az allitast, mert mint latszik van benne egy egyenloseg jel, ami annyit jelent hogy a kepletnek ket oldala egyforma, de ket oldala van neki ugye?"
Nos, Einstein közel sem ezt hitte, valami egészen más jelenséget vizsgált, és ő tudta, hogy miről beszél, te viszont nem. Ne takarózz vele.
"Ha jol ertem az egyszeruseg kedveert: nem a vas valtozik energiava, hanem 1 kg vas. Es forditva..."
Rosszul érted. Arról van szó, hogy a nagyobb energiájú anyagnak a tömege is nagyobb. Egy proton tömege például nagyobb szabadon, mint kötésben. Ezt hívják tömegdeffektusnak. Erre magyarázat az E=mc^2. A proton tömege annyival kisebb, mint amekkora energia felszabadul, mikor kötésbe lép, osztva a fénysebességgel. Aztán ez nem csak a protonra igaz, hanem mindenre. A képlet alapján kiszámolhatod, hogy egy sétáló embernek mennyivel nagyobb a tömege, mint egy üldögélő embernek. Vagy 1 kg nyugalomban lévő vasnak mennyivel kisebb a tömege, mint (mennyiségben, nem tömegben) ugyanannyi vasnak, ha mozog. Rendkívül kicsi szám, ezért nem is így fedezték fel, hogy van ilyen, de vannak jelenségek, ahol ez az érték számottevővé válik.
"Az kimaradt hogy mi is a "C" betu? Ne hagyjuk ki a kepletbol mert ugy lesz igazan izgalmas ez a halmaz. :)"
Nem tudom, ki hagyta ki a képletből. Kis "c", jelentése 299 796 km/s, a fény vákuum-beli sebessége, alapvető fizikai állandó. Ha a négyzetével szorzod az anyag nyugalmi tömegét, megkapod az anyag nyugalmi energiáját.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!