Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Ha Lucifer gonosz akkor?

Ha Lucifer gonosz akkor?

Figyelt kérdés

Akkor miért mondják hogy egy angyal?

Nem úgy van hogy az angyalok jó teremtmények.?


2015. máj. 20. 09:41
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
#9 Nincs igazad, mert Lucifer nem csupán egy egyszerű troll, nem! Ő egy diplomás troll, a nemzetközi tollképző szakközépiskolában végzet, tehát egy jeles diákról beszélünk. Egyébként pedig Lucifer nem egy démon, hanem egy angyal volt. A démon és angyal közt nagy különbség van. Nem tartanám gonosznak, sokkal inkább törtetőnek, hataloméhesnek. Én egyébként úgy képzelem el Lucifert, mint Crowleyt az odaátban. Láttad már azt a sorozatot? Nekem az az egyik kedvencem.
2015. máj. 20. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

11-es! Akkor tegyük rendbe:


Érdekes összefüggést találunk Lucifer (latinul: fényhozó) és az est-

hajnalcsillag között. Talán ahhoz köthetõ ez, hogy a Sátán szintén lezu-

hant, az esthajnalcsillag (Vénusz) is kettõs természetû – nappal és este is felragyog. A Tradíció szemszögébõl ez az égitest semleges megítélésû. A vallás keretei között is lehet pozitív elbírálású.


A Sátán és Lucifer nem ugyanaz a személy. Az „st” tõ a felsõbbrendû létet, a kezdetet, a fényt jelentené. Ilyen a „sat” szanszkrit szó, ami szakrális létet jelent. Emellett az egyiptomi sötét isten – Szét – (a

Sátán analógiája) hasonló gyökerû. Mindez jó példája a felsõbb elvek,

a jó és a rossz kölcsönös áthatásának. Minden szakrális rendnek van

árnyoldal.


A gnosztikusoknál egy teljesen sajátos Sátánnal kerülünk szembe – az alsóbb világok demiur-goszával. Az alsó világ a Sátántól származik, szemben a felsõ világgal. A két világ között ádáz harc folyik. Érdekes a „sátán” szó gnosztikus etimológiája. A gnosztikusok szerint valaha létezett „Satanel”, azaz isteni Sátán. Az „el” jelentése isteni, innen

a Michael – Istenhez hasonló, olyan, mint Isten stb. Így az elsõ angyal,

Satanel rosszat tett, visszaélt hatalmával, megalázta Ádámot. Rosszasága

eredményeként elvesztette nevébõl az „el” végzõdést, vagyis megszûnt

isteninek lenni.

2015. máj. 20. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

Lucifer nem latinul van...

Ugyanakkor a korai héber vallásra nem volt hatással a szanszkrit nyelv, sem az ottani vallás. Ennek oka, hogy egy igen nagy jelentőségű nép, a sumer, majd azt váltva az akkád, és ennek utódnépei határolták keletről. Éppen ezért ezek, és némiképp a nagy délnyugati szomszéd, Egyiptom mitológiája között alakult ki a sémi pantheon. JHWH csak az egyik istenség volt a pantheonban, akit később az izráel törzsei fokozatosan felülemeltek a pantheonon, végül a pantheon többi istenségét megfosztották az isteni megnevezéstől. Ez úgy ezer év alatt történt. Eddigre a szanszkrit nyelviség már leáldozóban volt, a végére le is csengett. A héber szövegekben nincs jele, hogy hindu, vagy más térségbeli vallás hatott volna rá. Nyelvészetileg pedig teljesen elszigetelt volt a csoport. A sémi nyelvek csak viszonylag későn és nem számottevően érintkeztek indidai hatásokkal. Azok is főleg kereskedelem útján történtek. Az S'T'N szó a sémi régióból származik, ahogy a Lucifer is. Ezt később átvette a latin is, és adott neki egy állandó alakot(a lucifer alakot, magánhangzót nem írtak ugyebár a héberek). Noha most nehéz elképzelni, hogy alig ezer kilométer ha elválaszthatta őket fénykorukban, ez a távolság akkoriban egy végtelenségnek tűnt. Az átfedések csak a szomszédos népekkel működtek. Ma persze már sokkal könnyebb átfedést kialakítani, és feltételezni, hogy a hasonló hangalakok feltétlen egyezést, vagy rokonságot mutatnak, de abban az időben túl nagy volt a távolság, és a kulturális szakadék. Szóval sem nyelvészetileg, sem kulturálisan nem lehet köze az stn szónak sem a latinhoz, sem a szanszkrithez. A lucifer eredeti írásmódját-kövezz meg- nem tudom, majd ha igénylem utánanézek. De az biztos, hogy a héber, majd arámi, görög, és latin volt az átvételi sorrend.

2015. máj. 20. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Tizenhármaska! A pdf bemásolásokon kívül tudsz valamit saját kútfőből, vagy idemásolsz szóról szóra mindent amit az interneten találsz?!!!
2015. máj. 20. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Lucifer-666, várjuk már válaszodat.

Sátán atyám.


Amelyik verziót én ismerem:

Lucifer=Sátán.

Lucifer a fényhozó, igen egy angyal volt.

De fellázadt Isten ellen, ezért száműzetésbe került.

Bukott angyal lett belőle, ettől kezdve hívják Sátán-nak és nem Lucifernek.

2015. máj. 20. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

Énis azt várom.:-D Nos Lucifer666 hol vagy?

Te bölcs vezetőnk tégy igazságot.:-D

2015. máj. 20. 17:31
 17/22 anonim ***** válasza:
Igen, elég gyakran azonosítják Lucifert a sátánnal. Ez viszont már keresztény félreértelmezés, vagy tudatos torzítás. Lucifer nem konkrétan isten ellen lázadt, sőt, maga a tett nem is lázadás volt. Feljebb akart emelkedni, hogy közelebb legyen istenhez, hasonlóbb legyen istenhez. Eleve a legfőbb angyal volt, de nem érezte magát elég közel istenhez. A felfelé törekvését azonban YHWH nem tolerálta. Minden törvénye feltétlen engedelmességet követel embertől, angyalt egyaránt. Bárki, aki nem általa kiválasztott személy, és megpróbálja megérteni az indítékait, azaz kifürkészni isten útjait, az súlyos bűnt követ el, kemény megtorlásban részesül. YHWH mindenkor tökéletesen engedelmes követőeket kívánt. A keresztény egyháznak ugyanerre volt szüksége. Hívekre, akik nem kérdeznek, nem próbálnak érteni, de a hitük szilárd. Egy irányítható, összetartó, és stabil közösségre. Ugyanakkor az ószövetség magját alkotó törvényekben nem esik szó Luciferről, sem a sátánról. Nincs ellenpélda, antitézis, nincs igazi gonosz.Jézus azonban már a sátán által kísértetik meg, őt meg lehet tenni főgonosznak. De párhuzamot kell vonni a gonoszság, és a lázadás, istennel való ellenszegülés között. Erre alkalmas, ha a legnagyobb példáját veszed, aki elbukott. Lucifert elűzte az isten, mert ellenszegült. Ezt a két alakot innentől már igen egyszerűen össze lehet mosni, pláne, ha azok, akiknek róla prédikálsz nem tudnak utánaolvasni, mert nem is tudnak olvasni. Úgy ezer évig a papok beszédéből ismerték csak a vallás alapjait az emberek. Többségük persze. Ennyi idő bőven elegendő volt rá, hogy ez az összemosás teljes azonosítássá váljon. Alapvetően így ellenpontozták isten jóságát. Egy abszolút antitézissel. Ez mostani szemmel persze egyszerű hatalomvágynak tűnhet, irányítani akarták a tömeget, de azt sem szabad elfelejteni, hogy a vallás tartotta össze a közösséget, és adott egy stabil morális rendet a tömegnek. Ha nincs a példa mellé ellenpélda, akkor egy egyszerű emberrel sokkal nehezebb megértetni a lényeget. "Nézz rá Luciferre, fellázadt, és ezért büntetést kapott. Most pedig gonosz, és gonoszra csábít. De isten jó, őt kell követni, engedelmesen, és akkor nem lesz baj." Nagyjából ilyen megfontolásból történhetett az összemosás. Aztán a köztudatban meg is maradt, a vallás meg szépen beépítette.
2015. máj. 20. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Lucifer:


Egy angyal volt. Nevének jelentése: fényhozó!

Nagyon szép angyal volt, az Úr teremtménye, de a szépsége büszkeséggé fajult, odáig, hogy magát kezdte el dicsőíteni és elkezdett sóvárogni Isten trónja után. Ám tudta, hogy ezt csak úgy tudja megszerezni, ha az angyalokat fellázítja. Hozzákezdett a munkálataihoz, s a Menny harmadát sikerült maga mellé állítani. Így történt ott egy csata, de elvesztették. Levetettek a mennyből, s így lett Luciferből Sátán - ellenálló.

2015. máj. 20. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
ez a lucifer 66 nic nevű nagyon tudja osztani az észt mindenütt, de itt nagyot hallgat! vajon miért???
2015. máj. 22. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

Hát utolsó énis csodálkozom hogy ide nem nézett be a Luci. :-D

Pedig azt hittem ő lessz az első kommentelő.:-D

Nekem nincs vele bajom.Birom őt.:-)

2015. máj. 23. 08:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!