Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Mi lehet ez? Tényleg egy...

Mi lehet ez? Tényleg egy szellem, vagy itt ragadt lélek, vagy az én paranoiám, és csak véletlenek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Barátommal másfél éve vagyunk együtt, sokat szoktam nála aludni, vele is és egyedül is egyaránt, mert már szinte együtt lakunk. Sokszor érzékelünk fura, sokszor már ijesztő dolgokat.

A legutóbbi éppen 2 órája történt, mikor ültem a számítógép asztalnál, és mintha valaki rá ütött volna az asztalra egyszer csak meg mozdult kicsit, de határozottan érezni lehetett azt a rázkódást. Aztán rá 10 percre egy kis műszerész csavarhúzó kezdett el mozogni a monitor és a hangfal közt, ami eddig is ott volt, mintha valaki oda ejtette volna, aztán oda csaptam és abba hagyta. Annyira meg ijedtem, hogy el is jöttem a lakásból haza a szüleimhez. De nem ez volt az első eset, mikor furcsaságot észleltem/ észleltünk.

Mikor össze jöttünk, eleinte az első időkben mintha egy alacsony árnyékot láttam volna lassan elsétálni barátom szobájának ajtaja előtt erre többször is volt példa,és nem csak én láttam már.

A következő alkalommal, mikor egyszer fordultam éjszaka, és mintha valaki a barátom alvó teste fölött hajolt, majd felém fordította a fejét és eltűnt volna...

Olyan alkalom is meg esett egyszer, mikor álmomból arra riadtam, hogy valami robbant és villant volna, mintha valamiféle nyomás különbség változás történt volna.(Kint nem volt se vihar se semmi....)

Aztán olyan dolgokra is volt már precedens, hogy valamilyen tárgyról 100%-ra meg voltam győződve, hogy melyik polcra tettem, és át került a másikra (nem minden napi használati tárgyak voltak, hanem pl: az egyik egy feleses pohártartó, a másik egy olyan pohár, amit csak díszként tárolunk a szekrényben). Természetesen mindenkit meg kérdeztem, hogy ő tette-e el onnan, aki az nap a lakásban járt, de senki nem nyúlt hozzájuk.

Ezen felül a nappaliban rendszeresen hallom, hogy recseg a padló. Az utóbbi két dolog azonos helységben történt, ebben a helyiségben pár fokkal mindig hűvösebb van, mint a lakás többi helységében, pedig az a ház a napos oldalra néz.

Körül belül egy hete arra is figyelmesek lettünk, hogy mikor lefekszünk és kikapcsoljuk a tv-t, akkor két három percenként tompa kopogást hallunk az előbbiekben említett számítógépes asztal felől. Azóta úgy alszunk, hogy zenét kapcsolunk, hogy ne halljuk azt a hangot, és reggelig szól a zene halkan.

Többször előfordult olyan is, hogy barátom szobájába tv magától bekapcsolt, úgy, hogy nem ment el hirtelen az áram, és nem is volt a távirányító sem olyan helyen, hogy be tudjon kapcsolni.. Itt rendszeresen villog a lámpa is, ha el kezdi, akkor ilyen két három percenként villan egy alig észrevehetőt.

Egyszer filmet néztem a számítógépen, a windows media player-el, és egyszer csak meg jelent a kurzor, és ki lépett a filmből magától.

Olyan eset is volt, pár éve, hogy barátom feküdt a szobájába, tv-t nézett, apukája a nappaliba szintén, és mind ketten hallották, mintha valaki be jött volna az ajtón és utána be zárták volna, barátom ekkor át is kiabált apukájának, hogy hova mész apu, apukája meg szint ugyan ezt kérdezte vissza barátomtól. Kiderült, hogy senki nem ment sehova, de a látogatóval sem találkoztak.. Más is érzékelt hasonló dolgokat a lakásban, barátok és egyéb családtagok, de azokról nem tudok részletesen beszámolni.

Barátom édes anyja 7 éve hunyt el abban a lakásban a nappaliban. Lehet összefüggés a dolgokban?


2013. nov. 9. 21:31
1 2 3 4
 11/38 A kérdező kommentje:
Én kénytelen leszek, mert minden ott van. :/
2013. nov. 9. 23:09
 12/38 anonim ***** válasza:

Szinte biztosra veszem ,hogy ezek a dolgok összefüggésben vannak a barátod anyja halálával. Őneki a szelleme járkál a lakásban. Barátod és apja őt hallotta ahogy megjött.

Lelke nem ment át a másik világra és ő ezt valószínű nem is tudja hogy halott.

Azt is tudni kellene,hogy előttetek ki lakott ott..

Házban történt-e halál eset.


Mióta érzékelitek ezeket a dolgokat ?

2013. nov. 9. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 A kérdező kommentje:

Ott halt meg az anyukája a a nappaliban. Barátom 16 volt, ő találta meg.

Nem olyan rég egyik ismerősöm elő vett egy réz pálcát, amit ha a rezgéseinkre hangolunk, ami mellett ha fel teszünk kérdéseket (olyanokat amire igennel és nemmel lehet válaszolni) akkor a pozitív és negatív sugárzás kapcsán választ kapunk a kérdésünkre.... Ott is meg kérdeztük, hogy anyukája lelke a földön maradt-e és természetesen igen volt a válasz... Érdekes mert sok kérdést fel tettünk, hogy elvileg mért maradt itt, de erre nem tudtunk rá jönni. Arra is rá kérdeztünk, hogy van-e más szellem a lakásban, arra is igen volt a válasz, nem hiszek ebben de a mai után kezdek hinni benne....

Amúgy pár hónapja barátom apukája sokat jön át az élettársával, mert ott főznek, mert az ő konyhájuk felújítás alatt áll, tehát naponta több órát töltenek ott, és azóta sűrűsödtek be az események.

2013. nov. 9. 23:43
 14/38 anonim ***** válasza:
Én kapcsolatba lépnék a katolikus egyházzal hogy küldjenek a lakásba egy papot aki egy szertartás során ráveszi a szellemet hogy menjen onnan el.
2013. nov. 9. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 A kérdező kommentje:

Én nem merném! Félek, hogy rosszabb lenne!

Egyenlőre szerzünk egy macskát, aztán meg nézzük mi lesz!

2013. nov. 9. 23:59
 16/38 anonim ***** válasza:

érdekes amit írsz. Anyukája betegségben halt meg ? Hány éve ? azóta érzékelitek ezeket a jelenségeket ?

Az is lehet , hogy ő nem volt felkészülve a halálra és ezért maradt a lelke a földön.


Az, hogy több szellem is van nálatok az sejthető. Megmagyarázza azt, amikor láttad az alacsonyabb árnyékot, és azt mikor a barátod fölé hajolt a szellem.


Leírtak alapján ezek a szellemek egyelőre nem rosszak.

Mert ha rosszak lennének akkor hát...akkor nem lennél még ennyire sem nyugodt.


Azt tanácsolom tegyetek minél több szentképet ki a lakásba

hozzatok a templomból szentelt vizet és minden helyiségbe locsoljatok belőle.


Azt is tanácsolom, hogy ne legyen kint az anyukája képe sehol, mert akkor meg idézitek őt. Hagyjátok őt elmenni.

Sírjára vigyetek virágot.


Kíváncsi vagyok, hogy ezek után továbbra is érzékelni fogjátok-e a szellemeket. Elvileg nem kellene.

2013. nov. 10. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
macska nagyon rossz ötlet...nem tanácsolnám.
2013. nov. 10. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 A kérdező kommentje:

Anyukája betegségben halt meg, december 6.-án lesz 7 éve. Semmiféle kereszt, és egyéb ilyen dolog nincs otthon. :/

Nem vagyunk hívők, még meg sem vagyunk keresztelve.

2013. nov. 10. 00:13
 19/38 anonim ***** válasza:

Azért mondtam a papot, mert valamilyen spirituális személynek "beszélnie kell vele" mivel el van tévedve és semmi dolga ott.

1. Közölni kell vele hogy érezték a jelenlétét. 2 Meg kell kérdezni, hogy mit akar, minek tér vissza?. 3 Meg kell mondani nekik, hogy menjenek el.

2013. nov. 10. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:

"Egyenlőre szerzünk egy macskát, aztán meg nézzük mi lesz!"


Mert az mire jó? Szerintem semmi másra, csak arra, hogy megkeserítsd az életét szegény macskának.

2013. nov. 10. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!