Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Mit tudtok a faunokról?

Mit tudtok a faunokról?

Figyelt kérdés
Érzem, hogy nem jó helyre tettem fel a kérdést, de nem igazán tudtam máshová besorolni. Szóval, tudom, hogy nem léteznek fanunok, tudjátok azok a kecskelábú lények, de azért érdekelne, hogy ki mit olvasott róluk. Nem vagyok idióta, én is utánaolvastam a neten, wikipédia stb. de arra lennék kíváncsi, hogy ti mit tudtuk róluk; szokások, "étrend" (kinézet), stb. Csak normális, hiteles válaszokat szeretnék kapni. Köszönöm! (:

2013. szept. 22. 12:37
 1/8 anonim ***** válasza:

A faunok (latinul: Fauni) a római mitológiában kecskelábú, félig ember alakú lények, a görög szatírok megfelelői, az érzékiség és a csúfolódó kedv szimbólumai. Előbbi funkciójuk miatt művészi ábrázolásaik igen gyakoriak.


az ismert Barberini Faun az i.e. 220-as években készült, alvó szatírt ábrázoló szobor;

Claude Debussy zenekari műve az Egy faun délutánja Prélude à l'après-midi d'un faune, 1894)


Wikipédia

2013. szept. 22. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Szia! Köszönöm, hogy vetted a fáradtságot, és ezt kimásoltad nekem, de mint már mondtam, olvastam a wikipédiát! (:
2013. szept. 22. 13:02
 3/8 anonim válasza:
100%

Nézd meg azt a filmet, hogy "A faun labirintusa" (nem dokumentum film)


[link]


Nagyon jó :)(szerintem)

2013. szept. 22. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
100%

Ez érdekes, mert én is pont ma néztem meg a filmet! :D

Nem rossz film, bár nem pont a faunokról szól, és nem tudsz meg róluk sok mindent, de egyszer mindenképp megéri!

2013. szept. 22. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi, ismerem amúgy a filmet! :) Például a Narnia c. filmben is van faun, de onnan sem tudok olyan sok információt róluk, ezért nem tudtok inkább valami könyvet, honlapot ajánlani? :D
2013. szept. 22. 18:54
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy faunban nem szabad megbízni. :-)
2013. szept. 22. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ezt ki tudnád fejteni bővebben? Pl.: Azért, mert maguknak akarnak mindent és irigyek. Vagy egy felsőbb erő befolyásolhatja őket, stb... Köszi! (:
2013. szept. 23. 20:47
 8/8 anonim válasza:
Olvass görög meg római mitológiával kapcsolatos dolgokat. Hellyel közzel ugyanaz az a szatír és a faun. Annyi különbséggel, hogy a faunok máshogy jelennek meg néha.
2016. aug. 14. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!