Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Szellem volt? Valami logikus...

Szellem volt? Valami logikus magyarázat?

Figyelt kérdés

Ez már elég régi történet, kb 4-5 éves lehettem amikor történt, akkor még szerintem fel sem fogtam, de most (15 vagyok) eszembe jutottak a dolgok és nagyon sokat pörög rajta az agyam, hogy mi is lehetett.Hiszek a szellemekben és ami azt illeti félek is az ilyen dolgoktól:/ Ezért is foglalkoztat.

Régi házunkban, nekem volt két visszatérő álmom, felváltva, de az egyik SOKKAL gyakoribb volt.

Az egyik (ez volt a gyakoribb) valami behúzott a virágállvány mögé, kiabálni akartam de nem bírtam. Nappal sem mertem közelébe se menni annak az állványnak, nagyon féltem, aztán később rájöttem, hogy ha beszélgetek velük(mert akkor teljesen úgy voltam vele, hogy szellemek vannak körülöttem)akkor békén hagynak az álmokkal.Minden éjjel magyaráztam nekik,persze sosem szólt vissza senki, de megnyugvással töltött el a tudat, hogy beszéltem velük.Vagyis inkább beszéltem hozzájuk.Megkértem, hogy ne zaklassanak. Ez így is volt, megszűntek az álmok. Ahogy nőttem elmaradtak ezek a "beszélgetések" meg az álmok is megszűntek.A másik ami nagyon-nagyon valóságos volt (úgy értem mintha nem is aludtam volna hanem megtörtént) az az, hogy valami rugdossa az ágyam alját meg szurkálja/csikizi a hasam.Szóval nem hagy aludni.(ez még az előtt volt, mielőtt beszéltem volna hozzájuk.)

Nem tudom miért, de erről anyáéknak sosem szóltam semmit.

Azt mondják a kisgyerekek látják egy bizonyos korig a szellemeket. Én hiszek is bennük, szerintem léteznek.

Azóta elköltöztünk. Anyáéknak akkor mondtam el amikor már nagyobb lettem és még poénkodtam is, hogy elátkozott a ház. Erre anya elmesélte, hogy ez nekik is megfordult a fejükben...

Elmesélte, hogy az előző tulajdonosa a háznak, meghalt.(azt nem tudni, hogy a házban-e) és történtek ott furcsa dolgok.

pl.:

volt a szekrényben egy olyan tartó, ami ilyen V alakban fel volt szegelve és egy hosszú rúd volt belerakva,ami nem mozgott, mert pont akkora volt mint a szekrény hossza.Ezen a ruhák lógtak és az olyan nehéz volt, hogy ketten alig bírták leemelni abból a V alakú tartóból. Egyszer csak TV-t néztek anyáék és nagy puffanás..leesett a rúd, de a tartó ugyanúgy fent volt. Ha alig lehetett felemelni, hogyan esett le?O.o

a másik pedig: Anya főzött, épp sózta a kaját, ilyen nagy sótartóból, letette maga mellé, de még nem volt elég sós a kaja, nyúlt a sóért, de nem volt ott. 6-an voltak a lakásban mindenki látta, hogy lerakta maga mellé. Azóta sincs meg a sótartó, pedig amikor költöztünk minden el lett pakolva,kitakarítva stb.


Nem tudom ez most miért jutott eszembe,ennyi idő után, de nagyon érdekel és kíváncsi lennék, akik nem hisznek a szellemekben mivel magyarázzák ezeket.Persze gondolom úgyis találnak rá valami logikus magyarázatot mivel akik nem hisznek ilyenekben máshogy látják az egészet :)


Mi lehetett? Ha szellem volt, miért "zaklatott"?


Akik ilyet szeretnének írni, hogy "biztos beszívott/mit szívsz?/jó történet,nehéz volt kitalálni?" stb. legyen szíves ne szóljon hozzá. :) Nincs semmi agyproblémám, soha nem füveztem meg semmi és NEM KAMU!


köszi a normális válaszokat! :)


2013. márc. 27. 20:54
1 2
 1/11 anonim válasza:
Aki hisz a szellemekben az minden furaságban a szellemeket látja. De ez hülyeség, nem azt mondom hogy szellemek nincsenek, de bizonyítani nem tudta még senki, az eddigi tudományos dolgokból annyi biztos hogy ha vannak is szellemek akkor azok nem képesek semmire, főleg nem tárgyakat mozgatni meg hasonlók. Kapcsolatba lépni sem képesek az élőkkel mert ők máshol élnek, ugyanúgy nem látnak ahogy mi sem őket... ha tényleg vannak.
2013. márc. 27. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
akkor ez mi volt?._.
2013. márc. 27. 21:28
 3/11 anonim ***** válasza:
szerintem valami
2013. márc. 28. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

nah szóval valóban léteznek szellemek és igen a gyerekek egy bizonyos korig látják őket meg még a macskák is :)


de az nem olyan tutira biztos hogy ez szellem volt..igaz abban van valami hogy a sótartó ..az álom meg egy furcsa szülemény...álmunkban bármi megeshet lehet tudatalatti álom is..


meg kellene keresni a mostani ott lakókat hogy mostanában történik-e valami furcsaság abba a házban..


amúgy ha nem nagyon zavartak a szellemek akkor nem kell foglalkozni velük és maguktól elmennek eltűnnek

2013. márc. 28. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Napkiraly ***** válasza:
ezek lehetnek véletlenek is
2013. márc. 29. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
Ahogy az előttem egy páran mondták,igen állítólag szellemek léteznek,és a gyerekek is egy ideig látják,nos a szellemeknek a fizikai oldalát nézve annyi a hozzáfűzni valóm,hogy vannak olyan láthatatlan részecskék amik mindenen áttudnak menni,ezek a neutrínók.Nos,ezeket a részecskéket szellemrészecskéknek hívják,szóval ezekből lehetnek a szellemek.Mint ahogy mondtam ezek a részecskék át tudnak menni mindenen ezért nem tudnak mozgatni tárgyakat a szellemek ha tényleg ebből lennének,max. megjelenni és hangokat kiadni.Az álom részéről pedig annyit tudok mondani mivel a kisgyerekek látják a szellemeket ,de nem nagyon memorizálják őket,ezért inkább csak az álmodban emlékszel ezekre a furcsa dolgokra.A sótartós dologra annyit tudok mondani ,hogy biztos valamelyik ember a 6 ember közül hülyéskedett és elvesztette vagy zsebre tette azt a sótartót.Ezek a dolgok józan paraszti ésszel végiggondolhatók,DE! sok olyan embert is ismerek akikkel már megtörténtek szellemes (?) dolgok,beleértve magamat is,de én nem törődöm vele mert nem izgat.Remélem tudtam valamennyit segíteni a válasszal,csak ,hogy megnyugodj valamennyire.Pá!
2013. márc. 30. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

#4 nem lakik most ott senki


köszi a válaszokat :)

2013. márc. 31. 21:11
 8/11 anonim válasza:
Hát én pl.: mikor olyan 3-5 éves lehettem már azt nem tudom éppen pihenni akartam de nem bírtam..mintha rajtam kivül lett volna valaki a szobában.. hirtelen valaki behúzott a falhoz. másnap megkérdeztem anyuékat hogy ők voltak e és azt mondták nem. és én nem aludtam! fent voltam! :|||
2013. ápr. 1. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Valószínű hogy az a szellem azt szerette volna h elmenjetek abból a házból.!
2013. ápr. 1. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szerintem a rézfaszú bagoly volt az...
2013. jún. 14. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!