Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » A tündérek félnek a vastól?

Dandi98 kérdése:

A tündérek félnek a vastól?

Figyelt kérdés
2012. jún. 1. 15:39
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

Szerinted hol a pecskótában élnek itt a földön tündérek ??

Ha erre intelligensen , es normálisan érvelsz akkor nobel dijat érdemelsz.

2012. jún. 1. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 Napkiraly ***** válasza:
igen,főleg ha éles hegyes és a szívükből áll ki
2012. jún. 2. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
EZ jó volt XD. Na de most komolyan hol a pecskótában vannak,élnek tündérek a földön ???
2012. jún. 2. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%
igen félnek tőle le számítva a cigány tündéreket mert azokat vonzza a vas
2012. jún. 2. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 hardenberg válasza:
ők keményebbek Chuck Norrisnál, semmitől sem félnek. Csak elkerülnek bizonyos dolgokat, a vasat szerintem nem.
2012. jún. 3. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 Shai-Hulud ***** válasza:
Sőt, a réz, meg az alumínium kivejezetten vonzza őket...
2012. jún. 3. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
Elvileg igen. De nem csak ők, hanem a vámpírok, és a vérfarkasok is, a legrégebbi mondák ezt említik a romániai, a szláv, és a magyar nép irodalomban is. De keltáknál is előfordul ez, így elképzelhetőnek tartom, hogy a tündérekkel kapcsolatban is létezhet ilyen legenda. A vasat több nép is szent fémnek tartotta ilyen szempontból, az angolszász hagyományban is kiemelkedő ennek a fémnek a tisztelete, varázshatalma olyannyira, hogy nem csak magát a fémet gondolták varázserejűnek, hanem magát a kovácsot is varázserővel ruházták fel mert vassal dolgozik. A tündérmítoszok Írországra jellemzőek, de nagyon sok átfedés van a keltákéval, szóval lehetséges hogy említik is ezt valahol. Az Ír mitológiában, népi irodalomban szerintem utána tudsz olvasni.
2012. jún. 3. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 Napkiraly ***** válasza:
a szar vastól félnek
2012. jún. 3. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

A hideg vastól én is félek.

Ugyanis, ha valakire azt mondják, hogy hideg vasat tesznek a nyakára, az azt jelenti, hogy kést szorítanak a torkához :D

A fogász zsargonban pedig, ha azt mondják, hogy egy fogra hideg vasat kell tenni, az tulképp a fogót jelenti. :P

Azt nem tudom, hogy a tündérek a kettő közül melyiktől félnek leginkább, azt viszont határozottan tudom, hogy a vasorrú bába pl. a patkómágnestől retteg...

De most komolyan: miért akarod te ijesztgetni a tündéreket?!

2012. jún. 4. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim válasza:

Nem, ők a lidércektől és a goa'uldoktól félnek.


Jah, meg az Oriktól.

2012. jún. 5. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!