Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Ez most hogy? Tömeg halucináci...

Ez most hogy? Tömeg halucináció? (Jézus arcképe a holdban)

Figyelt kérdés
Itt ahol lakom(DUNASZERDAHELY),több ismerősöm is tegnap látta a jézus arcképét a holdban.Én személyszerint nem láttam semmit(Nem néztem a holdat tegnap).Ezt nem csak pár ismerősöm mondta...Állitólag egy egész lakótelep is látta.Most az egész DS(kisváros vagyunk)erről beszél.Mi lehet az igaz?Tömeg halucináció?Vagy az egyik bemeséi a többieknek és már ők is oda látják?Ha ma is lessz akkor lefényképezem.Előre is kössz a válaszokat.
2011. jún. 13. 11:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Egy bemeséli, és a többiek is látják, ez gyakori.
2011. jún. 13. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
81%
Kamu. 1. mert Jézus nem volt isten, 2. ha tényleg ott lett volna az arcképe, akkor valaki már rég lefotózta volna, és rég erröl fecsegne a média. De ha még is sikerül lekapnod, kíváncsian várom a képet. :)
2011. jún. 13. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Jézus arcképét sokan látják elég gyakran... nem értem egyébként, miért pont a holdban lehetne látni. De igen, általában úgy van, hogy valaki kitalálja, majd a többiek mondják rá, hogy fú igen, tényleg olyan és elterjed.
2011. jún. 13. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Az emberi elme mindenben értelmet keres (ez egy nagyon alapvető, evolúciós hozományunk). Mivel a rendszer érzékeny, akkor is jelez, ha valójában nincs mit.

Az olyan dolgokat, amiknek nincs konkrét jelentése

(árnyak, tintapacák, vizes fal, stb.) hívják projektív felületnek. Ebbe tehát azt látunk bele, amit mi magunkól kivetítünk, tehát amit látni akarunk.

A holdban is van elég sok hepe és hupa, tehát ez is felfogható ilyenként. Onnantól, hogy valaki felhívja egy általa látott alakra a figyelmet, ha az valamennyire illeszkedik a többiek is képesek belelátni. Az általad leírt esetben is ez történt szerintem.

2011. jún. 13. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Én is várom a képet ha lebírod kapni ;):D
2011. jún. 13. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Szerintem is ez a magyarázat rá,ez pont olyan eset mint amikor meglátták az ördögöt a csempébe...És aztán megpróbálták lesikálni a mintát a csempéről:D
2011. jún. 13. 19:03
 7/12 anonim ***** válasza:
Vagy mikor Jézus felbukkant egy teflon serpenyö közepén. XDXDXD
2011. jún. 13. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Jézus igazi arcképét az emberiség nem ismeri,és nem is ismerheti,csak az általunk kitalált formáját.Tehát,már ezáltal is lehetetlen,hogy Jézus arcképét láttátok.

A másik pedig;Jézust általában ,,szépnek" ábrázolják a festményeket,ámde az igében megtalálható(pontos helyét nem tudom,de benne van,2 féle fordítású Bibliában is megnéztem); ,, ...ábrázatja nem vala kívánatos... "

A harmadik meg,hogy ez csak egy nagy bemagyarázás volt a részetekről.Nem természetfölötti dolog,hogy az emberek olyan dolgokba látnak bele valamit,ami tulajdonképpen nincs is/jelentéktelen.

Bocsánat,de ez butaság.

2011. jún. 13. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
*festményeken
2011. jún. 13. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Engem az érdekelne, hogy akik nem jézusban hisznek, meg ebben az istenbem, nem keresztények, azok akkor mit látnak a holdon? Arabok, stb mégis mit látnak? Az ő istenüket? Ugyan már. Csak az lát ilyeneket, aki elhiszi hogy látja. Ha én a rézf*szú baglyot szeretném látni, akkor azt látom. A hold nem változik meg csak azért, hogy pár ember aki jézust akarja látni, láthassa...
2011. jún. 14. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!