Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A halucináció olyasmi lehet,...

A halucináció olyasmi lehet, mint a részegség?

Figyelt kérdés
Ezt a kérdést azért tettem fel, mert a részegekről azt olvastam, hogy akkor a legőszintébbek, amikor ital hatása alatt vannak. Nos, aki például gyógyszertől halucinál (bármilyen italtól függetlenül, hogy ivott rá) az is épp úgy elmondhatja a legbelsőbb érzéseit épp olyan őszintén, mint egy részeg?
2011. ápr. 19. 19:43
 1/4 anonim ***** válasza:

nem. össze nem lehet hasonlítani.

gondolom a valamilyen szertől való hallucinációra gondolsz.


van testi hallucináció úgy érzed, hogy elfolyik a bőröd, olyan mintha a lábaid a nyakadból jönnének ki... ezer féle dolog, nincs 2 ugyanolyan halu.


van agyi, ezt nem tudom neked jól elmagyarázni, át kell élni. érdekes csapongó gondolatok, furcsa érzelmek kavalkádja.


van érzékszervi, színes alakzatokat látsz, a mozgó tárgyak 'csíkot' húznak közelednek a falak stb....

vagy egy teljesen sima felületet érdesnek érzel.

nagyon érdekes élmény ilyen állapotba enni pl narancsot


durva a szinesztézia is. hangok látása színek hallása....


keményebb hallucinogéntől (mogyuk lsd) teljesen más világba kerülsz, ahol a leírtak mindegyike jelentkezhet egyszerre.


a gyógyszerre ivástól nem fogsz ilyeneket átélni, attól csak kába leszel mint állat, de nem fogsz hallucinálni.


csak azok hívják hallucinációnak a fű, pia, gyógyszer hatását, akik még nem éltek át igazi hallucinációt.


de nem tudom neked leírni jól, ezek csak nagy vonalak. át kell éli, hogy megtudd milyen.

2011. ápr. 19. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
az ivás tól őszinte lesz az ember! a halucináció meg hogy oda képzel dolgokat amik nincsenek ott! ha a 2őt kevered nembiztos hogy annak jó vége lesz!
2011. ápr. 19. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat..:) végülis az illető azt mondta, hogy halucinált..de most tudtam meg, hogy csak nem volt magánál és olyan hangokat hallott amik nem is voltak körülötte..ezen kívül megbántott 4-5 embert msn-en akik csak pislogtak, hogy egyik nap még tök jó haverok, másik nap meg már folyamatosan veszekszik velük..jah és a barátnőjével is csúnyán összeveszett (szakítás).és ez a része érdekelne, hogy aki nincs magánál vagy halucinál, az a legbelsőbb érzéseit mondja el vagy csak beszél össze-vissza?

háát, ahogy elmesélték nekem a dolgot..nem kívánom senkinek :S

2011. ápr. 19. 21:14
 4/4 A kérdező kommentje:
Érthetőbben azt lenne jó tudni, hogy most a valódi érzéseit mondta el a barátnőjének vagy csak tényleg nem tudhatta mit beszél :S
2011. ápr. 21. 00:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!