Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Lehet, hogy szellem van a...

Lehet, hogy szellem van a szobámban?

Figyelt kérdés

Elég érzékeny típus vagyok, ezért el tudom képzelni, hogy olyanokat is megérezhetek, amit mások nem. Persze ez az életben az érzelmek terén nyilvánul meg (pl. hogy együttérzőbb vagyok a normálisnál...stb.).

Egyébként abszolút racionális típus vagyok (inkább az egzakt tudományokra adok), de tudom, hogy vannak olyan "természetfeletti jelenségek", amiket sokan tapasztaltak már, mégsem tudták még bebizonyítani/megmagyarázni a létezését (pl. telepátia).

Na rátérek a lényegre. Tehát: kétszobás panel lakásban lakunk (54 m^2), én az erkélyes nagyszobában alszok. Itt mindig érezhetően hideg van, de még nyáron is. Gondolkoztam, hogy

1)esetleg amiatt, hogy rossz a szigetelés, de nem, mert ki vannak cserélve a nyílászárók műanyagosra

2) esetleg a kisszobában azért van melegebb, mert ott a szüleim vannak, és kisebb térfogatot könnyebb felfűtenie két nagyobb testnek (Apa: 75 kg, Anyu: 72 kg),

mint az én kis 45 kilós testemmel felfűteni egy sokkal nagyobb légterű szobát ... bár lehet, hogy most túlzásokba esek:D nonembaj


Nade: Értem én, hogy nehezebb felfűteni, de egyáltalán miért hül ki? Pl. ha éppen 25 fok van a szobában, pár óra múlva már 21. A lakás többi részében miért nem lesz hideg? Lehet, hogy a szobanövények hűtenek azzal, hogy elvonják az energiát a környezettől?:D Állítólag egy szellem is elvonhatja a termikus energiát...bár ezt ki állítja?:P

Ezért vagyok tanácstalan. Nem találok logikus magyarázatot, és már szellemeken gondolkozok.:D


Valaki tudna segíteni?


Köszönöm, és bocsi, hogy ezoterikus marhaságokat írtam ide, de én tényleg a tudományos magyarázatra vagyok kíváncsi.


2011. ápr. 27. 22:11
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
A komment megírásának időpontja: ma 09:43 Lehet hogy akkor mensizel és tudatalatt ráfogod a nyuszira. Rémlik a Neskvík reklám ?
2011. ápr. 28. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Tudományos magyarázatát én sem tudom a rejtélynek, de ez biztos, hogy amikor szellem látogat meg akkor a szoba levegője lehűl. Más jelenségeket nem észlelsz?
2011. ápr. 28. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Tudom,hogy van,mert én sem vagyok egyedül.A két évvel ezelőtt meghalt férjem sokféle módon adja tudtomra jelenlétét.Sokszor szólal meg pl.magától egy zenélő könyv.Erről már írtam ezen a portálon.Azért van itt,mert szeret minket.Túl korán ment el,nagyon szeretett élni.Szerintem egy kicsit még itt akar lenni.

Az a baj,hogy erről a jelenségről az embereknek nincs információja,ezért vagy libabőrös lesz ha találkozik a témával,vagy "intelligenciája"teljes fölényével utasítja el a szellemek létezését.A helyzet az,hogy nincs aki tiszta vizet öntsön a pohárba.Megközelíthető volna ez a téma akár a tudomány egy specifikusabb területe által is.Talán meg is teszik,de nem sok információ jut el hozzánk. Így aztán a jelenséggel találkozó, magyarázatot kereső átlagember ki van szolgáltatva a pénzhajhász sarlatánoknak,akik rengeteget árthatnak élőknek és holtaknak egyaránt.

2011. ápr. 28. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 Nesi81 ***** válasza:
Ha ilyen szkeptikus vagy, akkor minek gondolsz szellemekre....provokatív kérdés van elég.
2011. ápr. 28. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Addig vagyok szkeptikus, amíg nincs hiteles bizonyíték. Szerintem az a normális, ha az ember kételkedik. A tudósok is így tudnak felsőbb szintekre lépni, hogy nem elégednek meg azzal, hogy "látszólag így igaz az elmélet".
2011. ápr. 28. 19:14
 16/18 anonim ***** válasza:
49%

Attól még provokatív, és butaság is volt feltenni.

Aszerint, amit mondasz a valódi kérdés, hogy miért lehet hűvösebb a szobád, mint a lakás többi része. Nyíltan bevallod, hogy a szellemeket te sem gondoltad komolyan. Akkor miről beszélünk?


A szkeptikusságodról meg ne itt prédikálj. Tán innen vársz kézzel fogható bizonyítékot? Vagy akkor mi a cél?


Megjegyzem, hogy nem hiszek az ezoterikus dolgokban, de az elég ellenszenves húzás, ha valaki csak azért tesz fel egy kérdést, hogy villogtassa a saját okosságát, merthogy ő szkeptikus.

2011. ápr. 28. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Kérlek bocsáss meg nekem, hogy nem vagyok képes arra, hogy félre ne érts.:S Én csak próbálom megmagyarázni az álláspontomat. Általában szkeptikus vagyok, igen. Sokszor erőltetetten is. Nem szeretem a bizonytalan megbizonyosodást.

Én csak arra vágytam, hogy legyen itt egy a témához nálam jobban értő egyén, aki felvilágosít engem.

Sokszor megfordult a fejemben ez a szellemes gondolat, és reméltem, valakinek az elmés magyarázata kiüti ezt.


A szentségit már, nem okoskodni akarok, csak kötekedek addig, amíg a kíváncsiságomat nem kielégítő válaszokkal találkozok! Nem szeretem az olyan tévhiteket, amik bennem fogalmazódnak meg. Hányféleképpen írjam le még?:S Én csak kíváncsi vagyok, és nem győznek meg a bizonytalan válaszok. Érted? Én nem az a fajta vagyok, akinek te gondolsz. (Bocsi, csak utálom, ha nem értenek meg.:/ )


Mindegy, a lényeg, hogy engem légy szíves ne skatulyázz be, mert azt más sem szereti.

2011. ápr. 29. 19:25
 18/18 anonim ***** válasza:
ezt nem lehet 100% biztosra megmondani hogy mitől lehet.Akár az is lehet hogy szellem van a házban,de ez se biztos mert akkor már más jele is lenne.
2011. máj. 4. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!