Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Hogyan lehet szövetséget...

Hogyan lehet szövetséget kötni istenekkel?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 11. 22:15
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:

Kedves Pingi88! Tökéletesen egyetértek azza, hogy mindenki abba hisz amibe akar és azt tiszteletbe kell tartani. Csak azt szeretném hozzátenni, hogy Isten nem csak egy szakállas öreúr lehet, aki sír, nevet vagy haragszik mert ettünk egy almából hanem egy rendszer központja. Egy olyan központ, amely mindent energiával lát el, éltet és ami ott van mindenhol és mindenkiben.

Én hiszek egy a reinkarnációban és egy bizonyos rendszerben ami szerint működik a világ de nem hiszem hogy Isten mindegyikőnket egynként figyelne. Szerintem arra megvannak lelki segítők, ha úgy jobban tetszik szellemek, akikről valamilyen szinten itt szó van.

Azt a szót nem szeretem, hogy "Istenfélő", soha nem hinnék olyan Istenbe aki tőled elvárja hogy megbocsáss feltétel nélkül de Ő nem teszi meg és megbüntet. Nincs is benne logika hisz elvileg saját képmására teremtett.

2011. ápr. 14. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
100%

Pál apostol azt tanítja a A zsidókhoz írt levélben, hogy Názáreti Jézus új szövetséget kötött Isten és az emberiség között. E szövetség lényege, hogy Jézus Krisztus, a Messiás kereszthalálával megváltotta az emberiséget az eredendő bűntől, ezért aki hisz benne és követi az Ő tanításait, annak megadatik az örök élet.


ilyen egyszerű, csak hinni kell benne:)


ha az istenek alatt a démonokat érted, akkor inkább ne köss velük szövetséget:( szerződésük egyoldalú, nekik több hasznuk lesz belőle, mint Neked. Bár eleinte nagyon-nagyon vonzónak tűnhet a velük való kapcsolat, de az apró betű nem az embereknek kedvez... :(

2011. ápr. 15. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 Pingi88 ***** válasza:
100%

Vannak elképzelések szellemekről! Isteni szellemekről, de az emberben!

"Jézus mondta: Boldogok vagytok egyedülállók és kiválasztottak, mert meg fogjátok találni a királyságot, hisz ti abból valók vagytok, és ismét oda fogtok menni." (Tamás 49)

Tamás evangéliuma!

Ha már a kereszténységről beszélünk jó tudni azt is amit nem mondanak el a templomban vagy a hittanórán esetleg a telekommunikáció útján! Ma nagyon sokat tudunk a kereszténységről, e van egy régi bevált módszer amit tanítanak! A keresztény tanítások szerint aki hisz az "egy, igaz élő Istenben" az befogadja a "mennyek királysága"! Viszont Tamás szerint Jézus azt mondta, hogy csak a kiválasztottak léphetnek be, akikben megvan az isteni szellem! "Ha a húsért a szellem lett az csoda! Ám, ha szellem lett a húsért, ez a csodák csodája." (Tamás 29)

Említetted, hogy Isten nem egy szakállas öreg úr stb.! Igen, Isten nem férfi és nem is nő! Isten csak Isten a keresztények szemében! De említetted az almát is... Ez a része lopott, ahogyan nagyon sok egyéb történet a kereszténységben! Érdemes utánaolvasni a kereszténységnek, nagyon sok csalás, ámítás és hazugság kerül elő! Vallástörténelmet tanultam, tudom! Ez a dolog nagyon nagyon megrendített az Isteni hitben, mert a "legismertebb" Isten és cselekedeti nagy része más vallások átdolgozott, kiszínezett története!

Ha létezik is Isten és mozgat mindent ami körülöttünk van akkor az nem a vallásokból ismer Isten(ek)! Teremtéstörténetek milliói, Darwin elmélete... Tény, hogy vannak ismeretlen dolgok, pl. az élet keletkezés mert, ha az idővallumot nézzük akkor robbanásszerűen keletkezet az élet! Talán Isten műve? Zeuszé? Ré-é? Atlantisz? Vagy az UFO-k? Ha nevezni akarjuk, nevezzünk Istennek! De nem egy vallás istene! Bizonyára mindenki ismeri a mitológia és a mesebeli lények történeteit! a mitológiában vannak a mesebeli lények(/szörnyek)! De mi a mitológia? Egyiptomi mitológia? Görög mitológia? Pogány mitológia? Ezek mik? Letűnt vallások! Egyiptomi vallás! Pogány vallás és sorolhatnám! Ha letűnne a kereszténység vagy a buddhizmus azok is mitológiák lennének! És egybeforranának a mesebeli lényekkel (istennel és istenekkel)!

Mint már írtam, nevezzük istennek és/vagy szellemnek, oké! De ne vallási isteneknek, mert az teljesen más!

Keresztény Isten a legelterjedtebb a világon, ha tudnánk pontosan mindent, hamar eltűnne! Sokat tudunk márt róla kollektíven, de ha csak kis százaléka ennek a tudásnak eljutna a hívőkhöz másképp gondolkodnának! De oké, nem baj, higgyenek, nem velük van a baj, hanem az erőszakos térítőkkel és a vallási fanatikusokkal! És persze a nagyon sok felvilágosulatlan kereszténnyel!


Remélem nem bántottam meg egy keresztény vallású embert sem! Nem az a célom! Vélemény volt! Kérdés egy válaszra!

2011. ápr. 15. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat...
2011. ápr. 15. 10:04
 35/43 anonim válasza:

04-12 06:22

yee :D

vegyél neki ajándékot.. amúgy melyikkel akarsz szövetséget kötni? mert ha Allahhal akkor nehogy piát vigyél neki.. Istennek jó lesz a bor.. Amúgy Anubisszal én Age Of Empirest játszottam, de nagy noob volt :D

2011. ápr. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 A kérdező kommentje:
ahha értem utolsó köszi :D
2011. ápr. 15. 21:40
 37/43 anonim ***** válasza:

így kell halandzsázni és megértik:

http://www.youtube.com/watch?v=3f7q4hOm-eY

2011. ápr. 16. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim válasza:
százezer forintért elintézem neked:-))))
2011. ápr. 17. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 EG0 válasza:
Jó ez az ezotéria rovat, majd járok ide röhögni.
2011. ápr. 17. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 aries 2 ***** válasza:

Kedves Diator!


Nagyra értékelem istenhited. Gondolom tudod, hogy egy bizonyos istentől való kérés attól függően illeszt bele téged egy kapcsolat minőségébe, hogy milyen céllal, okból kérsz segítséget tőle. Ha jó szándék vezérel jó, ha rossz, akkor rossz istenségek társaságát vonzhatod be idővel. Kérésed kölcsönös függőségi viszonyt eredményezhet. Nagyon sok félisten van, kik mindannyian az egy Isten szolgái. A legkedvezőbb az egy Istennél, Krisnánál menedéket keresni, mert ő sohasem szeszélyes és Nála senki, egy félisten sem nagyobb, mert mindannyiuk képességét, hatalmát is Ő adja.

Ha az istenek kedvében akarsz járni áldozatot kell hozni értük. A kérésednek megfelelő istenhez kell imádatokat végezni: ételt felajánlani, imákat ismételgetni, az őt ábrázoló képeket, szobrokat beszerezni és oltárt is készíteni tiszteletükre.

2011. ápr. 21. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!