Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » A tárgyaknak is lehet "lelkük"...

A tárgyaknak is lehet "lelkük". Mi a véleményetek erről?

Figyelt kérdés

szept. 14. 20:16
 1/10 Kedves Vezető ***** válasza:
70%

Még az embernek sem biztos, a tudomány jelen állása szerint a lélek, az agy mellékterméke'.

Persze, legyen Ezo.

Akkor meg hát, szerintem élőnek kellene lenni valaminek, ahhoz hogy lelke legyen.

szept. 14. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
22%
Az élőlényeknek sincs lelkük.
szept. 14. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
25%
Az embereknek sincs lelke.
szept. 14. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
63%
A kocsimnak van. Beletettem a kesztyűtartóba egy Bibliát és egy Asziszi városból származó fakeresztet. Így minden bizonnyal a szentlélek van benne. Isten szekerének szoktam hívni.
szept. 15. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyes vallások ezt vallják. Az irokézek szerint pl. a világon mindent átjár az "orenda", minden növénynek, állatnak, élőlénynek, kőnek, folyónak, tárgynak része. Minél több orendád van, annál nagyobb hatással vagy a külvilágra, tehát az orenda egyfajta spirituális varázserő.

Az indián hitvilág szerint úgy termelődik orenda, ha a termèszettel összhangban vagy.

szept. 15. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
88%
Én is a kocsimat akartam írni 😂 ha benne ülök nem merek más autóra szépet mondani mert meghallja és egyből belöki a motor jelet 😂😂
szept. 15. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Szervizmérnök úr ***** válasza:
56%

Ember és számítógép hasonlatos abban, hogy hardver és szoftver kettőse, noha előbbi nyilván sokkal összetettebb és más elven működik.

Hogy léleknek is nevezik a szoftvert, az még hagyján, valahogy meg lehet különböztetni, hogy egyik sokkal butább, másik okosabb és a működése is más, illetve egyiket ember tervezte, másikat az evolúció fejlesztette.

Csak legalább olyanokat ne találnának ki, hogy az egyik szoftver teleportál ide-oda térben és időben, ami már vicckategória.

Tárgyak a hardver kategóriába esnek általában, nyilván egy mobiltelefon például szoftveres is. De attól még nem nevezzük léleknek, fentiekből következően.

Ha te olyan tárgyakra gondolsz, ami tisztán csak hardver, az nem vitatéma.

Ami hardver, az nem szoftver, ilyen egyszerű dolgok is vannak a világon.

Nem kell túlbonyolítani, amit nem muszáj...

szept. 15. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Tippem szerint nincs lelkük, sztem nincsenek érzéseik,nincsenek szükségleteik,minthogy x időnként enniük kell/etetni kell őket, vagy pl szeretet...
szept. 15. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Ferenci Márton válasza:
A legtöbb húros akusztikus hangszernek van lelke. A vonós hangszerek mindegyikének van. (angolul sound post-nak hívják)
szept. 16. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Grimfox ***** válasza:
Az animista világszemlélet szerint lehet. Főleg ha ezek a tárgyak régi használati tárgyak.
szept. 16. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!