Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Mikor kerül a lélek a testbe?...

Mikor kerül a lélek a testbe? Reinkarnálodhat egy közeli rokonom a születendő gyermekemben?

Figyelt kérdés
Mit gondoltok erről?
2018. márc. 3. 23:33
 1/10 anonim ***** válasza:
86%
A test mikor kerül a lélek tudatába? Amikor ez megtörténik kezd kialakulni az ego. Gondolatok amivel a tudat és így a lélek is azonosul (rezgésekben, érzésekben). Ezek a gondolatok az ego másnéven az én. Az én emlékszik, fejlődik, használja a lélek energiáját alkotáshoz. Akaratot és képzeletet valamint a megvalósítás eszközét, a testet. Amikor a test leáll, az ego feloszlik és az én megszűnik de a lélek ami tiszta energia, örök. A következő életben másik szint, test, dimenzió, univerzum, sík, bármi lehet. Az az én nem az az én lesz.
2018. márc. 3. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
39%
Nem létezik lélek.
2018. márc. 4. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
48%

A reinkarnációs TANOK szerint -amitől messze áll a ma 'divatos reinkarnációs' téveszme- a lélek (vele a szellem) rövidebb-hosszabb ideig van a 'köztes lét'-ben.

A köztes létban töltött állapot felel megy a Mennynek ill. Pokolnak.

A kettő közül egyik sem hely, hanem ÁLLAPOT. Ezt pedig a következő testben nem érezheti, gyakorlatilag a Karma csak a testetöltött életekben hatna, ami a tanítással ellentétes.

Közeli rokonod még a köztes létben tölti megérdemelt érzések közti létét. Az valószinűbb, hogy több száz éve elhúnyt test lelke/szelleme kerül születendő gyermeked testébe. Előző kiléte kideríthetetlen.

2018. márc. 4. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen, lehetséges, de csak akkor, ha olyan erős karmikus kötelék és olyan befejezettlen feladat van köztetek, ami ezt lehetővé teszi.

A lélek választja ki a leendő testhez szükséges két ivarsejtet, hogy olyan genetikai felépítése legyen, ami a következő életéhez kell, de a terhesség alatt még nincs végig a magzattal. Véglegesen csak a születés előtt foglalja el.

2018. márc. 4. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Olyanokat olvastam a témàról, hogy a lélek kötődik a szeretteihez. Amikor egy nő állapotos egy ezüst fonallal kapcsolódik össze a lélek a testtel. De nem megy bele csak születés után, ha megfelelő neki a test és elfogadja, de hogy még utánna is ki léphet, ha mégsem akar testetölteni...
2018. márc. 4. 19:03
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Igazad van abban, hogy a lélek kötődik a szeretteihez, de vannak szabályok, amiket be kell tartania minden léleknek.

Sajnos, bármennyire is szeretett téged a rokonod, ha nem ez a család van számára kijelölve, akkor tovább kell mennie.

Persze előfordulhat, hogy nálatok maradhat, de ez valóban csak ritkán fordul elő.

Bárki választott téged a leendő édesanyjának, ezek szerint te vagy a legalkalmasabb, hogy segíts neki megtanulnia az életben azt, amit neki tudnia kell. :)

2018. márc. 4. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"Mikor kerül a lélek a testbe?"

Ez egy nagyon jó kérdés, az abortusz kérdés is e körül forog.


"Reinkarnálodhat egy közeli rokonom a születendő gyermekemben?"

Igen, de sokkal valószínűbb, hogy olyan lélek születik hozzád akinek a feladatához szorosan hozzátartozik, hogy egész életében úgy tekit rá az apja/anyja, mint egy közeli rokon emlékére és nem úgy mint saját gyermekére.

2018. márc. 5. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Én már tényleg nem tudom.
2018. márc. 6. 02:09
 9/10 anonim ***** válasza:
Mit nem tudsz?
2018. márc. 6. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Sabaoth Sabartoi válasza:

lelkek miriádja vár a leszületés lehetőségére, és erre a fogantatás pillanatában nyílik lehetőség. vannak párok, akik pontosan emlékeznek rá, gyermekük melyik együttlétük alkalmával fogant meg, mert akkor valami csodafélét éltek át, fényt láttak, ami körbefonta őket, de csak akkor értették meg a történteket, amikor kiderült, babát várnak.

válaszom tehát: a fogantatás pillanatában kerül a lélek a testbe, ekkor megkapja pecséteit, és "iszik a feledés poharából". a lélek elszakadása a felsőbb világtól egészen a születésig tart, olykor kicsit tovább is.

2018. márc. 9. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!