Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Valójában a karma egy olyan...

Valójában a karma egy olyan mágikus erő, amelyet az emberiségellenes (háttérhatalmi) erők használnak fel ellenünk? Mi a véleményetek erről?

Figyelt kérdés
A kamu idea ami vezérli: A végén mindig az jön ki, hogy valamiért le kell születni, embernek kell lenni, feltéve, ha egyáltalán van minek leszületnie és nem semmisül meg az egyén a halál utáni akcióban. Szerintem a karma létezik, de egy gigantikus buddhista hazugság, amellyel legitimálják ennek a mágikus erőnek a létét. Mintha lenne valami mindenható/mindentudó ítélő bíró, aki majd eldönti, hogy Neked mi a jó. Természetesen ilyen dolognak nem szabadna léteznie. Súrya-át is várom a hozzászólásokban. Jelezzetek Súrya-nak.
2017. dec. 5. 01:36
1 2 3 4 5
 41/50 anonim ***** válasza:
A karma tettet jelent, na és a viszahatását! Olyan ez, mint a gravitáció! Nem számít, hogy hiszel benne, az akkor is van!
2017. dec. 13. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/50 anonim ***** válasza:

Hello, véletlen visszatévedtem ide. Én voltam azt hiszem a legelső válaszoló, és igen, én is definiáltam a karmát, mint ok okozati elven működő következményrendszert.


Próbálom megérteni/felfogni, mire gondol a kérdező. Azt meg is értem, sőt magam is azt vallom, hogy amikor az ember elkezdi ebből a szemszögből tanulmányozni a világot, akkor először valóban frusztrálónak és igazságtalannak tűnik a dolog. Mert mindenki azt sulykolja, hogy mindenért mi vagyunk felelősek, vagy pl Eckhardt Tolle is mindig azt mondja, hogy ne álljunk ellen. Aztán a mérleg másik serpenyőjében meg az van, hogy amikor én akarok csinálni valamit, akkor persze az Univerzum simán ellenállhat és még jó pofát is kell vágnom hozzá, vagy valóban jönnek sokan a karmával, mint valami titokzatos rébusszal, hogyha pofánbsaz valaki, ne üss vissza, mert magadra veszel egy karmát és izé hozé. Jogos a kérdezőnek ez a felvetése, hogy elsőre ez egy elnyomó, kiszolgáltató és igazságtalan rendszernek tűnik.

Magam is sokat olvasok, filozofálgatok, próbálom megérteni a világ működését. Amúgy ezért van, hogy én pl semelyik vallást sem tartom jónak, mert valahol mindegyikben el van rejtve többé kevésbé burkolva, hogy mennyire kiszolgáltatott az ember. A kereszténység megfélemlítő, félelemalapú megközelítése éppúgy irritáló, mint a keleti filozófiák azon része, hogy mindig mindent bárgyú jópofával fogadjunk el úgy és olyannak, ahogy van.

Én valahol a kettő között látnám az igazságot, igenis kell tennünk magunkért és jó lenne ha a keleti tanok követői sem magyaráznák bele, hogy a karma egy ilyen izé, amitől félni kell.

Sőt, ami számomra is érthetetlen, hogy az ilyen leszületés és egyikből a másik életünkbe átvitt, stigmatizáló jellegű karmacipelésnek mi az értelme? Ha elbsazok valamit most, akkor tapasztaljam a következményt most. Ne 3 életem múlva. Nem? Ez kb olyan, mintha ma megkóstolok 100féle gombát, mind finom, aztán holnap kapok egy gombamérgezést mert egyik vagy több mérgező volt, de nem tudom meg melyik, hiszen egymás után ettem többől is.

Sajna egyre jobban azt vélem felfedezni, hogy ugyan jó, hogy a megvilágosodás felé kezd tendálni az emberiség egy része, ugyanakkor rettentő sok az ilyen rébuszos "azért kaptad, mert VALAMIT rosszul csinálsz és neked kell rájönni..." bla bla stb. Nekem is tele van a tököm az efféle világmagyarázatokkal, amik olyanok mintha ez egy kibsazott keresztrejtvény lenne.

Hiszem é ps vallom hogy a világ működése ennél sokkal egyszerűbb és vágyom rá, hogy ezt magam is megláthassam.

2017. dec. 13. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/50 A kérdező kommentje:

Azon kevesek közé tartozom, akik emlékeznek a születési idejük előtti dolgokra, vagyis, hogy mi volt a halál állapotában. Hiszed-e vagy sem, ez az igazság. Pontosan nem írom le mi történt, elég annyi hozzá, hogy igazságtalan meghurcoltatás. Ami pedig a leszületést követően az elmúlt 38 évemben történt, mint "karma kiegyenlítése", az egyenesen vicc kategória. Semmi köze a valóságnak az igazsághoz, pláne nem a karmához vagy vezekléshez. Egyszerűen rájöttem, hogy a karma egy SZIMULÁKRUM-erő, amely mindig talál valami hibát, és annak az a feladata, hogy mindig ember legyél, még véletlenül se lehess más. Szóval egy manipulatív erő, mert mindig rád keni az összes felelősséget, valójában pedig a sötét erőket szolgáló valami.


"Semmilyen megváltó nem jön el soha, legfeljebb nyakadba akasztanak egy zsarnokot."


A halál a hazugság, az őrület egy menekülési kísérlet, az álmok pedig elménk lenyomatai"


Tragikus lények vagyunk és szinte semmi egyéb.


Én ezt tapasztaltam.

2017. dec. 13. 13:57
 44/50 anonim ***** válasza:

"Azon kevesek közé tartozom, akik emlékeznek a születési idejük előtti dolgokra, vagyis, hogy mi volt a halál állapotában."


Ha elmondod, hogy mi történt veled odaát, akkor én is elmondom, hogy mi történt velem.

2017. dec. 15. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/50 A kérdező kommentje:
Mond el mi történt, utána én is elmondom.
2017. dec. 16. 12:42
 46/50 anonim ***** válasza:

Ha igaz amit mondtál akkor segíthetnél az egész emberíségnek.A három ujjú szürkék és a nagy szőkék a manipulálás mesterei.A gyíkemberek meg egy tetvek.Amit én találtam a témában.A következő újjászületésednél nem lesz lehetőséged elmondani.Nincs vesztenivalód ha leírod.

Megkérdeznélek hogy ebben a sztoriban mennyi igazság lehet:


https://www.gyakorikerdesek.hu/ezoteria__egyeb-kerdesek__958..

2018. dec. 16. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/50 A kérdező kommentje:
Mindenki abban hisz, amiben akar. A linkben leírtak nagyjából igazak lehetnek, annyit hozzátennék, hogy egy mágia (demiurgosz) hozta létre a létet. Ennek a mágiának célja, hogy a halál után (miután elérted a nagy fényt-beszámolók) kapjál egy nagy elektrosokkot, majd ha nem pusztulsz el, akkor egy hipnotikus paranccsal visszaküld újra leszületni (hogy végre pusztulj már el). De önmagában a legtöbb elmber már automatikusan halandó. (kódolva van bennük, betegségek, genetika stb.)
2018. dec. 16. 13:31
 48/50 anonim ***** válasza:
Amit én olvastam ezek vallási fanatikus űrlények.Akik egy borzasztó diktatórikus rendszerben élnek. A tudat manipuláció és a genetika mesterei.Ragadozó hüllők,kis szürkék és a nagyobb társaik.Egymást sem kímélik genetikai manipuláció terén.Az univerzumban már több fajnak meggyűlt velük a baja.Nem varázslók vagy istenek egyszerűen nagyon fejlett technológiával rendelkeznek.Minden féle,robot,mű,és más testbe bele tudják rakni magukat.Különböző a naprendszerbe és földi lévő bázisokon törlik haláluk után az emberek tudatát.Elveszik a szellemi lény képességeit úgy hogy hatalmas károkat okoznak benne.Haláluk után az emberek tudatát a leírt elektrosokk módszerrel törlik. Majd új testbe rakják őket.Az emberek élete folyamán is az agymosást aktívan alkalmazzák.Emberi testet is képesek ölteni sőt köztünk élnek.A naprendszer ahol élnek haldoklik.Ők nem egy központi isten,de a vallással való emberek manipulálása régi eszközük.Ugyan olyan élőlények mint mi,csak fejletebbek technikailag.A különböző földre látogató űrlények rengeteget manipuláltak az emberi DNS en.Manapság gyorsult ez főleg igazán fel.Én ezeket olvastam a témában.
2018. dec. 19. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/50 A kérdező kommentje:

Lényegileg igaz lehet amit mondasz, de csak lényegileg, mert néhány dolog nem úgy van, hanem máshogy:

1) nem a naprendszerből jönnek, hanem egy másik dimenzióból

2) nem az űrből jönnek, hanem egy másik dimenzióból, mivel ők nem szén-alapúak

3) a technológiájuk sem technológia, inkább olyan, mintha valami varázslat-mágia alapú dolog lenne, semmiképpen nem a mi emberi technológia-fogalmunk

4) nincsen több fajuk, csak különböző formákban nyilvánulnak meg (szürke, szőke, stb.)

5) nem biológiai szén-alapú lények, mint mi, hanem asztrális, vagy mágia-alapú

6) szerintem nekik is csak egy főnökük van, egy demiurgosz

A többivel lényegileg egyetértek.

2018. dec. 20. 12:52
 50/50 A kérdező kommentje:

Én a kérdező felfrissítem a kérdést a következő bejegyzéssel: Titkon azt gondolom, hogy a sors , a végzet, a karma, sőt még a balvégzet is a "hálózat" , a rendszer része, amely erők mindegyike ellenünk dolgozik. A sors végzet stb. is ha kiegészítjük az emberi jelzővel


, pl. emberi sors, emberi végzet...azonnal megkapja a teljes értelmét. Hiába világosodsz meg, az olyan, mint egy robot, ha felébred....akkor is csak egy robot marad. Kijelentem a sors, végzet, balvégzet, karma emberiségellenes erők és teljesen illegitimek.

2019. júl. 27. 16:35
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!