Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » A karma kiterjed a negatív...

A karma kiterjed a negatív gondolatokra is?

Figyelt kérdés

Ha például olyan kedvem van,néha arról fantáziálgatok hogy megerőszakolok valakit. Képes vagyok nagyon durván szitkozódni vannak ilyenjeim amikor haragos vagyok, így vezetem le magamban, máson nem vezetem le ok nélkül.

Esetleg interneten írogatok idegen embereknek marhaságokat unalomból "szia cica, járunk".. bzd meg magad"

Néha kijön belőlem a nőgyűlölet is.

De tetlegességig soha nem mennék.


2017. okt. 24. 01:37
 1/7 A kérdező kommentje:
De szerintem a harag természetes dolog. Főleg hogy nem nagyon beszélek senkivel.
2017. okt. 24. 01:39
 2/7 anonim válasza:
100%
Ok nélküli ronda beszéd és ronda viselkedés másokkal, az karma generálás. De ha pl valaki felbosszant, és az által beszélsz vele csúnyán, az még nem biztos, h karma, csak egy kiegyenlítődés, h ő azt adta valakinek, és most tőled kapja vissa. De mondani szokás, h a karma egyszer körbeér. Azért vigyázz, mit mondasz es teszel, viselkedj úgy, mint ahogy te varod el, h veled viselkedjenek
2017. okt. 24. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
54%

Saját dilidet és haragod a világra, ne fogd a Karmára!

.

"néha arról fantáziálgatok hogy megerőszakolok valakit"

Kezdő pszichopata is vagy?

2017. okt. 24. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

a karma szó a szanszkrit ˇkr gyökből ered: cselekedni, teremteni, tenni (kreátor, Krisna, Krisztus szavakban is ez a gyök van).

Tehát, hogy mit teszel, az karmikus ok-okozati láncolatban tart Téged.


A rossz, ártó tettek okozatai is rosszak, ártók, a jóké pedig jók.

Most a gondolat, szándék, belső monológok: ez, amit tudatosan uralni tudsz - átfordítani jóra. Egy pszichológus mondta: a bérgyilkos, a hentes és a sebész - eredetileg ugyanaz a motiváció volt bennük. De: a gyilkos rosszra, a hentes társadalmi szempontból hasznosra, a sebész meg a jóra, segítőre használja.

Ez attól függ, milyen belső munkát végez és hogy morálisan hogy építi fel magát. Ez, amit magunk tudunk tenni.

Nagy feszültség van benned - meg kellene próbálni ezt jóra használni - fizikai erőkifejtés nagyon jó lehet. Kőbánya, útépítés, favágás. Erőteljes fizikai munka kell. A fotelben, gép előtt pötyögés, neten szörfözés nagyon ártalmas.

A belül szitkozódás és fantáziálás nem jó - neked árt! Ilyenkor benned méreganyag termelődik és pszichoszomatikus betegségekhez vezet.

Jó lenne a belső monológokat leállítani.


Próbáld meg egy füzetbe - kézzel, papíron, tollal - leírni a benned fortyogó dolgokat (akkor legalább "kint van) ezt magadnak, nem kell másnak látni. Írj naponta, napi ritmusban, mindig ugyanakkor a nap folyamán naplót. Segíteni fog.

2017. okt. 24. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Neten beszólogatni másoknak már "tettlegesség" abból a szempontból, hogy lelkileg árthatsz egy másik embernek. Nem mindenki veszi félvállról a sértéseket, vagy érti meg, hogy ezek rólad szólnak, nem róla.
2017. okt. 24. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 D-Mano ***** válasza:

Szerintem igen. A negatív gondolataid megjelennek a kollektív tudatban és a közös energiamezőben (minden élőlény aurája érintkezik egymással), és ott negatív hatást generál= másnak ártasz vele, és ez az ártó impulzus visszatér hozzád (negatív karma).


Persze a negatív gondolataiddal közvetlenül is mérgezed a lelkedet.

2017. okt. 25. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mindenre, ami fejlődésbeli létezés, de nem ahogy elképzeled. Fizika egyes alá.
2017. okt. 25. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!