Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Létezik hogy a karma a szegény...

Létezik hogy a karma a szegénység az életemben? (csak spirituálisan gondolkodók írjanak)

Figyelt kérdés
Egész életemben Imátkoztam Istenhez, próbáltam jó lenni, spirituálisan gondolkodom.De nem tudtam még mindig megváltoztatni az életem hogy jobban élnék Nagyon szegény vagyok.És a legfurcsább hogy van néhány gazdag ismerősöm és negatívan gondolkodnak,sajnálják a pénzüket, nem segítenek senkin se rosszindulatúak és annyi pénzük van hogy nem egyszerű.Hyogy lehet ez?
2017. nov. 25. 15:29
1 2
 1/12 anonim válasza:
Bocs, tudom hogy ezó téma, de NE a karmát okold azért, amiért nincs olyan anyagi jóléted, mint az ismerőseidnek. Magadnak kell tenned annak érdekében, hogy gazdagodj. Nem a spiritualizmus, a karma, vagy a jóságos Isten fog a sorsodon változtatni, hanem TE MAGAD. Gondolkodj el, mit tehetnél annak érdekében, hogy ne legyél szegény? Képezd magad, keress jobb munkahelyet, ne félj drasztikus lépéseket megtenni. Sok sikert!
2017. nov. 25. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Vannak olyan elfojtások amiket gazdagon a környezeted elismerése mellett kis eséllyel tudsz előhozni. Ha előhozod és megoldod őket változhat a helyzet...
2017. nov. 25. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Az itt lebzselő spiritualitástól távol állók miatt nem indoklom, de létezik.
2017. nov. 25. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Definiáld, hogy mi a "jó"? Egyébként meg a gazdag ismerősöd talán azért sajnálja a pénzét, mert megdolgozott érte. Segíts magadon és az Isten is megsegít, ismerős?


Isten mi a szöszért avatkozna bele az életedbe? Csak azért, mert te azt kéred? Tudod te egyáltalán, hogy mi a jó neked?


Hozok egy példát: ha netán hirtelen megnyernéd a lottót és kitudódna, mert nem tudnád diszkréten kezelni, osztogatnál, segítenél a "szegényeken", aztán egyszer csak az egyik "szegény" úgy döntene, hogy inkább elvenné tőled az egészet és vérbe fagyva találna rád a rendőrség, úgy hogy a 10 napos hulládnak a bal szemgolyóját már megzabálta a macskád...


Szóval tudod te, hogy mi a jó neked? Szerinted nem Isten terve valósul meg az életedben? Szerinted egy tévedhetetlen, mindentudó lénynek szüksége van arra, hogy utólag "javítgasson" a tervében (a tévedést szokás javítgatni...)?

2017. nov. 25. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Tőlem az ezotéria nagyon távol áll.


Én nem látok semmi rosszat a szegénységben. Szerintem, ha van hol lakni, van mit enni, az elég kell hogy legyen. Én nem akarnék távoli tájakra utazni, drága dolgokat venni akkor sem, ha sok pénzem lenne. Lelkiismeretfurdalásom lenne az utazással kapcsolatban, az elégetett üzemanyag miatt is, meg amiatt is, hogy másokat ugráltatnék ott, hiába tudom, hogy abból élnek.


Nem lehet egyszerű dolog gazdagnak se lenni.


Nem tudom, mit értesz az alatt, hogy nagyon szegény vagy.

2017. nov. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Látszólag tőlem független történések miatt lenullázódik az életem.pl.elkezd javulni az életem, és megjelenik egy ember aki nagyon rosszindulatú és addig addig árt nekem amíg elkell költöznöm és újra kezdeni mindent.Ez ismétlődik újra és újra.
2017. nov. 26. 07:09
 7/12 A kérdező kommentje:
Most ugy élek nincs bent fürdő se wc es az udvaron mosok. Kerti kut van csak,onnan hordom a vizet. Amikor kivettem ezt az elberletet megígérte a tulaj hogy mindent megcsinal télire.El is kezdte es átvert...smmi nem lett kesz.Leszarja az egészet.De csak erre tellett mivel egyedul élek a kislanyommal.Mar megint költöznöm kene de mar nincs erőm.Talan a 20.hely ahol lakom.Tudom hogy egy sajat haz lenne a megoldás de nem keresek annyit.
2017. nov. 26. 07:37
 8/12 A kérdező kommentje:
Ja és dolgozom de elmegy a kiadásokra...
2017. nov. 26. 08:56
 9/12 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező, sajnos a spirituális gondolkodással és ezzel a fajta Istenkereséssel nem sokra mész. Viszont Isten javítani akar a helyzeteden, de amint írtad, te akarsz jó lenni, megfelelni. Ott fogsz sok mindent meglátni, ha elhiszed, hogy Jézus halt meg a bűneidért, megvallod és átadod neki az életed és elfogadod, hogy a bűneid már meg vannak bocsájtva és elkezdesz igazi kapcsolatot építeni Istennel, olvasod a Bibliát, keresztelkedj meg és kérd Istent, hogy kereszteljen meg Szent Lélekkel is. A szegénység nem karma, de generációs átok simán lehet, ebből csak Isten tud megszabadítani, de ez az önjavítgató spiritualitással nem megy.
2017. nov. 29. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Gazdag szeretnél lenni, és ezért imádkozol Istenhez?

Ezzel abszolút semmi baj nincsen, de tudd, hogy akivel igazán kegyes Isten, attól elvesz mindent! Akinek pedig megad mindent, arról levette a kezét!

Mennyit ér egy cseppnyi boldogság, ha a szenvedések árán Isten arra tanít, hogy örökre boldog legyél? A szép szó sajnos nem segít, a szenvedésből viszont tanul az ember!

Arisztotelész egyébként azt mondta: "nem az a gazdag, akinek sok van, hanem az, akinek elég!" A mohóságnak nincs határa sajnos.

2017. dec. 12. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!