Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Lehet, hogy megértettem a...

Lehet, hogy megértettem a reinkarnáció lényegét? Hozzáértők véleményét várom

Figyelt kérdés

Nem régen meghalt a nagymamám, és bár pár hónapja történt, egy percre sem enyhült a fájdalmam. Rengeteget gondolkoztam, hogy vajon hogy lehet, hogy van most, mit csinálnak nagypapámmal épp.

Mindig is reménykedtem abban, hogy létezik a reinkarnáció, de keresztény lévén ennél sokkal földhözragadtabb voltam eddig (már amennyire egy istenhívő lehet földhözragadt).

Ma reggel megint elkapott a sírógörcs, amikor is mintha egy sugallatra megértettem volna a lényeget. Nem én gondolkoztam rajta, hanem egyszer csak jött a gondolataimba, hogy a mama is és a papa is újra fognak születni, valószínűleg én, vagy testvérem gyermekeiként.

Volt egy 3 éves kislány, nem is olyan régen, aki arról mesélt nekem, hogy mennyire várta, hogy az anyukája pocakjába kerüljön, mert odafent, ahonnan jött sok gyerek várja ugyanezt. És ezt fél óráig taglalta nekünk..

A képet összerakva, a lelkek fent várakoznak, amíg az általuk évszázadok, vagy ezredek óta szeretett családhoz lehetőséget kapnak újra megszületni? Mert azt már ugye hallottam, hogy a lelkek azért és addig születnek újra, amíg van mit tanulniuk. És jobban belegondolva, ha én fent lennék, nyilván a saját családomhoz szeretnék visszakerülni és ott tanulni tovább.


Lehet, hogy jól értem akkor?


A bunkó, hitetlen hozzászólók spórolják meg maguknak az időt és ne fűzzenek hozzá semmit, köszönöm.



2017. jan. 31. 11:43
 1/9 A kérdező kommentje:

Illetve bocsánat, még egy valami eszembe jutott.

Történnek tragédiák, gyerekekkel, fiatalokkal, egészen pici babákkal. Mindenki azt harsogja olyankor, hogy nincs Isten, amiért ilyet tesz.

Megfordítom a dolgot: mi van akkor, ha az a lélek TUDTA, hogy mennyi ideig fog élni, de csak azért is az ő szeretett családjához akart megszületni, mert úgy volt vele, hogy ha kis ideig is, de velük lehet legalább? Aztán majd újra megszületik, másik gyerekként és teljes életet élhet.

2017. jan. 31. 11:46
 2/9 anonim ***** válasza:
27%

Nem. :)


Isten ésszerűség alapon létezik, ergó minden.


Lelkek kisebb valói fejlődés miatt születnek le. Ez lényeg. Tanulás, fejlődés.


Vallást s hiedelmeket rakd ki életedből. Gondolkozz s tudj.


Nem biztos, testvéred gyerekeiként, sőt erre kicsi esély van. Persze ha pont olyan életei lesznek tesód gyerekeinek, mik kellenek nagyszüleid tovább fejlődéséért, lehetséges. Sok ilyen van, de ugye még is aránylag kevés.


Nem kell várni évszázadokat és évezredeket. Fizikális világon kívül amúgy sem idő, változás van.


Mindenkit szeretnek, nem csak egy családot. Minden élőlényt ugyanannyira, csak tudják milyen élet kell leélniük fejlődésért.


Ha te fent lennél, nem tudnál már emberként gondolkodni és mindenkit családtagodnak tekintesz majd. Mikor ott leszel, ez már értelmetlen lesz. Ne emberként gondolkozz. Olyan ez mintha egy játékbeli karakter gondolkodna, de kilépés után te lennél, és teljesen abszurd, vicces lenne, amit játékbeli éned gondolt.


"Mindenki azt harsogja olyankor, hogy nincs Isten, amiért ilyet tesz."

Ezt nem isten teszi, ezt ők teszik magukkal.


"ha az a lélek TUDTA"

Mind tud előre mindent.


"csak azért is"

Ilyen nincs. Végtelen entitásokról, és ő kisebb valójukról beszélünk. Csak ésszerűség létezik.

Fejlődni születnek le. Van akinek még megszületést se, csak emberi lét kell megtapasztalnia.


"ő szeretett családjához akart megszületni"

Mert ezt kellett megtapasztalnia. Mindenki családtag. Ők csak embert játszó barátok akiknek kell egy elvetélés, csecsemőhalál tapasztalás fejlődésükhöz.

2017. jan. 31. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
32%

3#

Összetéveszted tudást hiedelemmel. :)

2017. jan. 31. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

"ha én fent lennék, nyilván a saját családomhoz szeretnék visszakerülni és ott tanulni tovább"


Ez abszolút így van, csakhogy a lélek nem fizikai síkon gondolkodik! Ha a nagyszüleid a közeljövőben születnének le, akkor már nem a saját (eredeti) családjukba születnének, vagyis csak részben. Te csak azt a részét látod az ő kapcsolataiknak, ami hozzád kötötte őket, de nyilván voltak más fontos kapcsolataik is: szüleik, barátaik, stb. Lehet, hogy néhány szerettükkel tudnának újra kapcsolatban lenni, de többel nem, és ők bizonyára nagyon hiányoznának nekik.

A lelkek világában is vannak családok, ún. lélekcsaládok, vagy lélekcsoportok, akik - ezt jól látod - együtt szeretnek leszületni, fejlődni, tanulni. Odaát és itt, a fizikai síkon is. Úgyhogy ezek a családtagok szépen "összevárják" egymást a köztes világban, megvitatják az elmúlt életeik tapasztalatait, leszűrik a tanulságokat, aztán nagyjából egy emberöltőnyi idő elteltével új szerepekben újra leszületnek EGYÜTT a családtagjaikkal. Lehet, hogy a Föld egy másik pontján, más rassz tagjaiként, teljesen más életkörülmények közepette, de együtt.


Neked itt a fizikai síkon nyilván az ad vigaszt, ha ugyanezen a síkon, még ebben az életedben találkozhatsz újra a szeretteiddel. De a lelkek nem így "gondolkodnak".

2017. jan. 31. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Előttem válaszok lettek törölve.


4# is igen jó gondolatot osztott meg, és ilyen is sok van. Sokkal több mint 1 generáció folytatása.

2017. jan. 31. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Igen, teljesen jól gondolod a reinkarnáció lényegét.
2017. jan. 31. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem értetted meg a lényegét, csak elhittél egy feltűnő gondolatot és építettél rá egy elméletet, erre pedig ráhúztad a reinkarnáció fogalmát. Az igazság az, hogy nincsen reinkarnáció, vagyis nem abban az értelemben van, ahogy az elme képzeli. Ez egy szükséges része az útnak, amikor eltévedünk. A fogalmakat vizsgáljuk és az elmében keresgélünk, ahelyett, hogy azt figyelnénk amit tapasztalunk. Mennyország, pokol, reinkarnáció, karma, megvilágosodás. Mindegyikről van egy egy kép az elmédben és azt gondolod, hogy ezekből a képekből összeállíthatod a valóságot. Gondolj bele! Precízen összeillesztgetsz egy csomó illúziót, mi lesz a végeredmény? 4 éve gyakorlok buddhista meditációt és ennyi idő alatt számtalan értelmezés megjelent az elmémben ezekről a fogalmakról, viszont a gyakorlásnak köszönhetően mindig szétfoszlanak idővel, szerencsére egyre gyorsabban el tudom engedni az ilyen képzelgéseket. Kezdetben hatalmas lendülete van a gondolkodásnak, kreálsz egy elméletet, folyamatosan megkérdőjelezed, nagynehezen elengeded egy időre, aztán azon kapod magad, hogy az elméd megpróbálja átvenni újból, nehogy elfelejtse a kis nézőpontját, és egyre inkább azt veszed észre, hogy elmaradnak részek, és új gondolatok csúsznak be, folyamatosan átalakul, változik, de ragaszkodsz hozzá, mi több teljesen állandónak hiszed. És a személyiséged, pont így épül fel, akinek véded az álláspontját, és kevesebbnek érzi magát attól, ha kiderül, hogy amit gondolt az csupán egy részigazság volt. Így jön létre a látszatlétező. Tapasztalsz valamit, leképezi az elméd és elraktározza, kialakítasz egy véleményt és aszerint élsz, közben tovább tapasztalsz folyamatosan és szilárdan hiszel a véleményedben, annak ellenére, hogy már néha meginog, mígnem egyszer a véleményeddel teljesen ellentétes nézőpontban találod magad. Ott mi történik? Lehet, hogy felébredsz egy pillanatra. Majd jön az elme és értelmezi a történteket, megint adott egy vélemény. (Nem baj, ilyen az elme természete) Ekkor maradhatsz éber és létezhetsz úgy, hogy hamisnak látod a hamisat és megszilárdulsz a jelen pillanatban és gyakorolhatod a ragaszkodásmentességet, vagy újrainkarnálódhatsz egy személybe aki egy múltbéli történettel azonosul ami az elmében létezik csupán. Így működik a reinkarnáció itt és most, és számunkra ez fontos, mivel a megszabadulás is csupán itt és most kínálkozik. Sok érdekes dolgot tapasztalhatunk, nekem is voltak érdekes tapasztalataim. De addig amíg elhiszed azt, hogy egy személy vagy, addig lényegtelen dolgok ezek, mondjuk utána is...
2017. febr. 1. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az efféle sugallatok sokszor az elme azon tudat alatti részéből származnak, amelyik nem a fizikai valóságra koncentrál (mint a tudatos elme), hanem a "másik irányba", ennélfogva gyakran értékes információkat hordoznak*. Az ilyen intuitív megismerés, ha elfogadod és nem tagadod le, jelezheti azt, hogy lényed tágabb dimenziókban is jelen van és működik. Ezek a sugallatok hasonlóak, mint az ESP (érzékelésen túli érzékelés), vagyis a hatodik érzék.

Ha jön még ilyen sugallat, nyugodban bízz meg benne.



* Ezek az információk logikailag nem vezethetők le az ismert adatokból, mint pl. egy másodfokú egyenlet, sőt, sok esetben nincsenek is kapcsolatban azzal, amit éppen teszel, érzel vagy gondolsz. Akiknek a szakmája vagy hobbija kreativitást kíván, azok tudják, hogy amikor a legjobban akarják, gyakorta épp akkor semmi jó ötlet nem jut eszükbe, ellenben nem ritkán teljesen váratlanul érkeznek a kreatív ötletek és felismerések (pl. a slozin ülve, mikor épp nincs nálad papír és ceruza :)).

2017. febr. 1. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

1. szívbeteg vagy, szükséged van szívtudósra. nekem vannak könyveim a polcon, van ilyen névjegyem is, sőt, ki is vagyok művelve a témában, és egy laikushoz képest lehengerlő a tudásom - de a tudóstól messze vagyok.. honnan tudod megállapítani laikusként, hogy jó helyen jársz-e nálam?

"Hozzáértők véleményét várom"


2. A lelki fájdalmaid, és egy 3 éves kislány vélelmezhetően másoktól hallott, neked továbbmondott állítása alapján összerakottnak tekinted a képet?

Mit szólnál ahhoz, hogy néhai öreg barátom (86+) éltében nem győzte mondani, hogy az idő múlásával mindig rosszabb lett az aktuális rezsim, és ő leélte már az élete javát, tehát kevésbé érinti, de a fiatalokat sajnálja, és nem szeretne a helyükben lenni, vajon most ő is beállt a "sok gyerek várja ugyanezt" sorba?


3. Pontosan mit tanulsz ebben a létben, illetve mihez kell minden ebben létben tanulhatót megtanulnod?

"addig születnek újra, amíg van mit tanulniuk. "

Teszemazt, a következő szinten anyagtalan, testetlen lét van mondjuk, ahol értelmét veszti, hogy megosztom-e az ételt bárkivel, vagy sem, mert senki nem függ anyagtól vagy bármitől?



Ha pedig a fentiek által "bunkó, hitetlen hozzászóló" kategóriába estem, akkor vajon tényleg érdekel-e egy esetleg hozzáértő véleménye, ha az esetleg az enyémhez hasonlóan olyat tartalmaz, amit nem szeretnél "hallani"?

2017. febr. 3. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!