Ha abból indulunk ki, hogy létezik sors, és valakinek az a sorsa, hogy megöljék, akkor elítélhetjük-e azt, aki a halálát okozta?
Ha tényleg meg van írva, akkor mindenképp be kell következnie, és ha az egyik gyilkos nem teszi meg, akkor megteszi egy másik. (Természetesen börtönbe kell kerülnie, de az más kérdés.) Ha az egyik félre (áldozat) azt mondjuk, hogy ez a sorsa, ennek kellett vele történnie, akkor ugyanez a másik félre (tettes) is igaz kellene hogy legyen, tehát neki meg az a "feladata" valamiért, hogy öljön? Ha viszont elítéljük a gyilkost, akkor az áldozat halálát sem kellene elfogadni és helyénvalónak titulálni és a sorsnak tulajdonítani.
És tegyük fel, hogy nem lennének gyilkosok, viszont továbbra is lennének olyanok, akiknek az a sorsuk, hogy megöljék őket, akkor mi lenne? Ezek a sorsok kiegészítik egymást? (Zsák a foltját?)
Annak az embernek, akit megölnek, az volt az életfeladata
hogy megtapasztalja azt, hogy milyen érzés eröszalos halállal meghalni. Annak az embernek, aki megöl egy másik embert, az az életfeladata, hogy megtapasztalja milyen érzés kioltani egy emberi életet. Az, aki megöl egy embert, negatív karmát pakol magára, következö életében öt fogja megölni valaki, hogy tudja mit tett elözö életében, mikor megölt valakit. Van, hogy a lélek még leszületése elött azért vállalja az áldozat szerepét, hogy ezzel úgymond tanítsa a hozzátartozóit, hogy ök megtapasztalhassák, a gyász érzését.
A reinkarnáció tana szerint, nem kellene sajnálni senkit, akit megölnek vagy betegségben stb. hal meg, mert elvileg ezt a sorsot ö választotta magának tapasztalás céljából.
Elözö voltam
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!