A karma tan szerint a rossz cselekedet kiváltható jóval?
Tudomásom szerint a karma tan azt mondja, hogy az elkövetett jó cselekedeteinknek a jövőben mindig pozitív hatása, a rossz cselekedeteinknek pedig negatív hatása van ránk. Tehát ha rosszat cselekedtem, akkor előbb-utóbb vmi rossz fog érni.
De ha utána jóvátevésképpen sok jót cselekszek, azzal "egyenlíthetek"?
Persze nem a szubjektív véleményekre vagyok kiváncsi, hanem inkább arra, hogy a karma mit mind erről.
És ezzel a történettel igazoltuk a nagy büdös látszatot... Mert a történetben a kapcsolat korán sem tökéletes, csak a látszata az... A felek érzik, hogy nem az, és előbb vagy utóbb szakítás lesz a vége, amit a gyerek is jobban megszenved... Ha már hozzá képzeltük... Akkor a hazugság mégis nagyobb bűn, mint a példabeli rossztett, mert az a kapcsolat alapjait, a bizalmat aknázza alá, míg egy közösen megoldott probléma inkább erősítheti... Ha viszont olyan a rossztett, ami megbocsáthatatlan egy kapcsolat szempontjából, akkor az azt kiváltó dolog már mérgezte a kapcsolatot, tehát előtte is csak a látszat volt tökéletes...
Tudod, amiről nem beszélünk még létezik...
Van a Don Matteo című filmsorozatban egy olyan epizód, melyben az egyik, amúgy igencsak pozitív főszereplő, Cecchini főtörzs véletlenül autójával elüt egy biciklis gyereket.
Később a főtörzs meglátogatja a gyereket a korházban, mert gyötri a lelkiismeret furdalás, és szeretné tudni mi van a gyerekkel.
Sajnos, első látogatása alkalmával egy elszólás következtében a gyerek megtudja, hogy ez az az ember, aki elgázolta, és kinyilvánítja erős ellenszenvét a csendőr iránt.
Cecchini ez után sem tud belenyugodni abba, hogy ne törődjön a gyerekkel, és mivel a kórházban egy bohóc társulat tevékenykedik a gyerekek szórakoztatására, így beáll közéjük, és - ha maszkban is - de a gyerek közelében tud lenni, és rengeteg örömet okoz a kisfiúnak.
Néhány hét alatt igazi barátság alakul ki köztük, és bár a gyerek addigra rájön, hogy a maszk mögött ki is van, mégsem haragszik Cecchinire.
Talán felfogja, hogy az egész mindkettőjük hibája lehetett, talán ő sem volt elég óvatos, és azért, mert a csendőr hibázott, még nem rossz ember.
Lehet, hogy a történetet írók hibáztak, és jobb lett volna, ha a két személy már az első látogatás alkalmával alaposan összeveszik, kiabál, majd hátatfordít egymásnak, és soha többet nem találkoznak.
Cecchini hazudott a fiúnak, mert álarc mögé bújt, nem tudta felvállalni tettét a gyerek előtt. Időt adott magának és a gyereknek is. Gyáva volt talán, vagy a fene tudja, de én mégis így látom szeretettel telinek és emberinek a történetet.
Szerintem kár lett volna, ha a barátság helyett örök harag jön létre.
Lehet, hogy ebben a történetben mindjárt szebbnek tűnik minden, de a hazugság az hazugság - állítólag.
Nem hiszem, hogy rangsorba lehetne állítani a bűntetteket, és a hazugság állna a toplista élén. Nem hiszem, hogy egy lopás, erőszak, vagy egy gyilkosság jobban beleférne egy kapcsolatba, mint a hazugság. Egyik sem helyes, de megtörténik, és ez nem azt jelenti, hogy az emberek egyáltalán nem szeretik egymást.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!