Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Az UNIVERZUM és a KARMA...

Az UNIVERZUM és a KARMA kiszolgáltatottjai vagyunk?

Figyelt kérdés

Azért írtam ide, mert ez a rovat foglalkozik karma kérdésekkel. És azért írtam ki, mert olyan sokszor hallottam már olyat, hogy hiába akarok valamit, ha nincs benne a karmámban, hiába akar megtartani az ember egy párkapcsolatot, ha az egy "lejárt karma". Aztán ugye szokás az UNIVERZUM törvényeit is emlegetni, hogy az univerzum mit enged és mit nem.

De akkor hol van az, hogy magunk alakítjuk a sorsunkat? Vagy mégiscsak elszenvedő-kiszolgáltatottak lennénk?



2013. júl. 13. 13:02
 1/8 licsilili válasza:

Szia!

Ez a dolog úgy működik, hogy mindenki a maga bukásáért, és maga sikeréért felelős. Az élet olyan mint egy póker játék. Ha ügyesen játszunk, megnyerjük a főnyereményt. A karma az csak egy fogalom arra a mondásra hogy "Amilyen az adjonisten olyan lesz a fogadj isten". Ugyebár a karmának nincsen konkrét jelentése. Viszont a világ úgy működik, hogyha rosszat teszünk akkor rosszat is várunk ugyebár, ez a karma. De a "rosszat" ne úgy várjuk, hogy rossz dolog fog történni. Bizonyára az is benne van a pakliban, hogy rossz dolog fog történni, de az nem mondható a karmának, csupán egy véletlen összefüggés. A karma az az egészségünkre hat ki, nem pedig a szerencsénkre vagy éppen a szerencsétlenségünkre. De a sorsunkat magunk alakítjuk, ebben persze a karma is szerepet játszik. Ugyanis ha rosszat cselekszünk, az az egészségünkre játszik rá. Amit fontos tudni, hogy a karma és az Univerzum ereje egy az egyben ugyanaz a fogalom. A mai világban azonban ha valami "rossz dolog" történik, rögtön a karmára fogják. Ebben csak az a vicces, hogy bizonyos értelemben MI MAGUNK VAGYUNK A KARMA :) .

2013. júl. 13. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Ez nem rossz, de azértazt furcsálom, hogy a karma, univerzum pofonokat osztogat útmutatás helyett.

Sokan nem azért "tesznek rosszat", mert rosszat akarnak tenni, hanem, mert nem tudják merre vezet a "jó út". Azok ezek szerimt mehetnek a levesbe? :(

2013. júl. 13. 15:26
 3/8 anonim ***** válasza:
Ez egy tipikusan kényelmes álláspont. Ha valami nem sikerül, az uneiverzum, vagy a karma nem engedte. Nem mi voltunk a balfäszok, hanem a karma. Hiába akarsz megtartani egy párkapcsolatot? Ragyogó példa! Az ember szeret elfeledkezni arról, hogy egy kapcsolatot ápolni kell. Mint egy cserepes virágot, napi szinten. Ha elhanyagoljuk, előbb-utóbb visszaüt, és akkor szidjuk a lejárt karmát. Szóval hidd el, te magad alakítod a sorsodat, és csak te vagy felelős, hogy a dolgaid hogyan sikerülnek. Reális célokat kell kitűzni, és megharcolni érte. Így is előfordul a kudarc, de legalább tudod, hogy te a magad részéről mindent megtettél.
2013. júl. 14. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

No, mielőtt bárki belenyomna a betonba, azért is írtam ki a kérdést, mert történtek velem olyan dolgok, amiknek nem tudtam az elejét venni, holott nagyon igyekeztem felelősen és tudatosan állni a dolgokhoz. És amikor megkérdeztem egy ezos embert, ő mondta, hogy így meg úgy meg ez meg az van a karmámban. Nekem ez azt az érzetet keltette, hogy fatalista módon hiábavaló bármilyen erőfeszítés, ha meg van írva, hogy nem, akkor nem.

A balfa szság témára annyit, hogy azért az más, amikor valaki tudja, hogy mit kéne tenni és nem teszi, vagy az, hogy valaki próbálkozik, küzd és örökké pofára esik. És akkor jön a kiabszott RÉBUSZ, hogy "valamit" nem jól csinálsz. Na attól tudok hányni. Mert az ember mi a fasból jöjjön rá? Tisztára, mintha sötétben, vaktában lövöldöznénk.

2013. júl. 14. 14:07
 5/8 anonim ***** válasza:
Hidd el, kérdező, senki se úgy jön erre a kibäszott világra, hogy zsigerből meg tudja oldani a problémáit. Próbálkozunk, aztán tanulunk a hibáinkból. Ha pofára esünk, máshogy próbálkozunk. Te nem emlékszel rá, de elárulom, hogyan tanultál meg járni: eggyel többször keltél fel, mint ahányszor elestél. Na, ugyanezt az elvet kövesd az életben is.
2013. júl. 15. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
az baj amikor a gondok makacsul kitartanak és gyakorlatilag túlnőnek az emberen
2013. júl. 15. 20:35
 7/8 anonim ***** válasza:
Hát, jó, akkor mesélek én is. 14 éve, hogy megrokkantam, ami magával hozta a válást is. Nem akartam cigánykodni, otthagytam mindent, a zsír új háztól kezdve, az üdülőig. Csak egy rozoga kocsit, a ruháimat, meg egy erősen mínuszba hajló folyószámlát hoztam el. Újra nősülltem, vidékre költöztünk, rendbe tettem a házat, aztán Vityuskánk elvette a nyugdíjamat. Paff. 54 évesen külföldre jöttem dolgozni, nyelvtudás nélkül, rokkantan. Az első hat hétben az autóban laktunk a párommal. Most már van albérletünk, és lassan kezd látszani az alagút vége. Szóval nem csak neked vannak problémáid. (Ja, azt ugye mondanom se kell, hogy alig jöttünk el otthonról, rá egy hétre betörtek.)
2013. júl. 16. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 nagylzs ***** válasza:

> És amikor megkérdeztem egy ezos embert, ő mondta, hogy így meg úgy meg ez meg az van a karmámban.


Ezós ember, ez jó. :-) A jelenlegi életed alakulását nagymértékben befolyásolják a jelenlegi döntéseid. Az már igaz, hogy egy konrkét helyre, adott családba születtél stb. De a döntéseidtől függően nagyon sok dolog függ. Sem egy "ezós ember" sem más nem tudja megmondani azt, hogy ami történik veled annak pontosan mi az oka. Általában véve:


* nem egy oka van hanem sok

* ezek közül az okok közül vannak olyanok amiket soha nem tudsz meg

* sőt olyanok is vannak amiket látsz de nem fogod föl mert nem érted

* és persze vannak/lehetnek olyan okok is amik kézzelfoghatóak, akár a te vagy mások döntéseihez közvetlenül köthetők


A karma magyarázatul szolgálhat sok dologra ami történik az emberekkel az életükben, úgy ÁLTALÁBAN VÉVE. De amikor egy konkrét esetet vizsgálsz, akkor nagyon vigyázni kell hogy milyen okokat tulajdonítassz az eseményeknek. Az emberek nagy része hajlamos olyan okokat keresni a történésekhez, ami számukra valamilyen szempontból kedvező. Ilyen szempont lehet például a felelősség hárítása is (ezáltal kellemesebb érzelmi állapotba kerülés).


Az eredeti kérdésre a válasz se igen se nem. Az univerzumnak vannak megváltoztathatatlan működési törvényei. Ezt nevezheted kiszolgáltatottságnak is, de valójában ez egy jó dolog - ez teszi lehetővé hogy tudást szerezz, szabadságod gyűjts és élj ezzel a szabadsággal. Vannak azonban olyan dolgok is amik a te saját szabad akaratod által meghatározottak.


Ami meg a rosszat és az igyekvést illeti: ha valamiben hibázol, akkor annak a következménye visszafordul rád TEKINTET NÉLKÜL ARRA hogy jó szándékod volt vele vagy nem. Ez azért van, mert az univerzum törvényei személytelenek (úgy is szokták mondani hogy az élet igazságos). Ha valami olyanba kontárkodsz amihez nem értessz, akkor annak a következménye a diszharmónia. De ez nem abszolút értelemben véve rossz. Ezt úgy is lehet nézni mint egy lehetőséget arra hogy tanuljál belőle. A törvények ilyen igazságos működése nélkül lehetőséged se lenne a fejlődésre...

2013. aug. 2. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!