Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Isten szeret embereket megszív...

Isten szeret embereket megszívatni?

Figyelt kérdés
Ha van reinkarnáció akkor felmerül annak a lehetősége, hogy több életen át szenvedni fog kínok között az életben az emberke. Ha pedig nincs reinkarnáció akkor mindenkinek 1 élete van csak és utána örökön-örökön-örökké a nagy semmi lesz,ennyi volt minden,ki kell élvezni 60-90-esetleg 100 évig vagy kicsit tovább az életet utána meg semmi örökre? Mindkettő lehetőség sz*ar. Már bocsánat a szóhasználatért. Érdekelnek a vélemények. A válaszokat előre is köszönöm.

2013. júl. 22. 17:09
1 2 3 4
 21/33 AkitLáttálÁlmodban ***** válasza:
A Biblia miért lenne valóság? Attól, hogy valaki hisz benne miért is lesz az? Más a hit és más a valóság is. A Bibliában az ember vagy hisz,vagy nem. Isten létét se lehet 100%-ra bebizonyítani,nem lehet bebizonyítani, hogy létezik, de azt sem, hogy nem létezik. Ez is érdekes. Miért hisz az ember istenben? Soha se látta őt,nem érintkezett vele,azt mondta más ember neki és olvasta egy papíron, hogy létezik. Én se láttam istent,attól ,hogy képeket nézzek a netten róla akkor se fogok kapcsolatot teremteni vele,ha imádkozok hozzá az se győz meg róla,lehet, hogy csak a levegőbe beszélek ami éppen előttem a szobámban van. Bevallom én leginkább realista vagyok. Nem mondom, hogy csak abban hiszek amit megtudok tapasztalni, de törekszem arra, hogy objektíven gondolkozam. Példa: Sokan hisznek istenben és sokan nem. Én azért nem hiszek istenben, mert nem találkoztam/érzékeltem őt. Én puszta emberek szavában nem hiszek. Hiába hisz valaki istenben,hiába hisz valaki a reinkarnációban,vagy a halál utáni semmiben,ezek mind főként szubjektív gondolatok a világról. Ezzel azt akartam mondani, hogy maga a hít még nem változtatja meg a világot. Hihetek én egy beszélő almában egy távoli galaxisban,a világ akkor is ugyanolyan marad. Hogy mi lesz a halál után azt soha senki nem tudja megtapasztalni. Értelmetlen ezeken gondolkozni.
2013. júl. 26. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj a Bibliával, hogy akik hozzáférhettek az eredeti Bibliához, azt csináltak vele, amit akartak.Ismerve a mocskos fajtájukat biztos kitöröltek belőle részeket, valamint ferdítettek a dolgokon.

Így nem feltétlenül gondolom, hogy a Biblia 100%-ig mérvadó.

2013. júl. 26. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:

ma 11:04

Ezért értelmetlen kereszténynek lenni. Egy destruktív vallás, értelmetlenül lekorlátozza az egyén szabadságát, cserébe viszont nem jár semmi, csak majd állítólag a túlvilágon.


Jó úton haladsz, de nem szabad itt megállnod. Most kellene utána nézned a többi vallásnak, mivel nem minden vallás olyan mint a kereszténység. És most szigorúan NEM a többi monoteista, vagyis egyistenhívő vallásokra, hanem az ősi, eredeti vallásokra gondolok. Egy két eltéréssel ugyan azon alapszik az összes, viszont nem csak a hiten, hanem a tapasztalatokon is alapulnak. Ebben különböznek leginkább.

2013. júl. 26. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:

Igazat adok Millernek és Antimodnak.

Véleményem szerint az összes vallás ugyanannak az egy, eredeti igazságnak a különféle megnyilvánulási formáit képviseli. Mindegyiknek van egy belső, rejtett, misztikus vonala is, és ez a lényeg. Itt, a mély szinten mindjárt nem különböznek egymástól annyira, legfeljebb formálisan.

Más szavakkal fogalmazva: mindegyik út ugyanoda vezet el. Az embernek kell, kellene életében az igazságot kutatnia, és rájönni, ráébredni a dolgok egységére. Ez talán az egész létezésnek a célja. Még Jézusnak is volt egy-két olyan kijelentése, ami erre utal.

A baj azzal van, hogy az emberek a vallási hagyományoknak általában csak a külső, felszínes, ha lehet így fogalmazni, "populáris" oldalával találkoznak. Így pedig a lényeg rejtve marad jó eséllyel. Az egészből pedig előbb-utóbb csak a széthúzás, ellenségeskedés, győlölködés lesz. De ezt ugye, nem kell ecsetelnem, elég, ha visszatekintünk a történelmünkre, meg szétnézünk a jelenben. Ha az ember nem jut el a lényegig, a belső magig, akkor abból mindig csak ellentmondások fognak származni, és ez innentől kezdve már egyenes út a fenti rossz dolgokhoz.

A leginkább talán a monoteista vallások torzultak el. A vallásoknak ki kellene egymást egészítenie, nem pedig egymás ellen fordulnia. Olyan ez, mint egy körnek a cikkei. Ha az ember nem érti a lényeget, akkor hiába tartja be a vallási előírásokat!

Például kereszténység is csak egy volt, de az idők folyamán széttöredezett, és rengeteg sok irányzatra szakadt. Ezeknek pedig már nem sok köze maradt az eredeti igazsághoz. Így pedig nem csoda, hogy az ember már nem tudja, hogy miben higgyen. Le merném fogadni, hogy annak idején Jézus és a tanítványok nem is akartak létrehozni kereszténységet, de legalábbis azt biztosan nem, ami pár száz év múlva formálódott, lett belőle. Az, hogy mindezt tudatlanságból, vagy szándékosan csinálták a történelem folyamán, esetleg mind a kettő okból kifolyólag, azt én sem tudom pontosan.

De abban biztos vagyok, hogy a Biblia manipulálása, az egésznek az elferdítése, eltorzítása az szándékos volt. Így pedig az igazság, a valódi hagyományok egy világi, politikai hatalomnak a zsákmánya és egyben eszköze lett. A valódi kereszténység az rejtett formában maradt fenn. Az eredeti kereszténységnek, sőt a zsidó hagyománynak is a reinkarnáció és karma tanítása is a szerves része volt! Csak ez sajnos sértette az elitnek az érdekeit. A Biblia nem kis részben sumér és egyiptomi gyökereken alapul, viszont ezeknek még régebbi, történelemelőtti kiindulópontjai vannak.

Akik az igaz hitet képviselték, azokat általában üldözték, kiközösítették, kigúnyolták, megvetették, sőt a legrosszabb esetben az életükkel vagy pedig a szabadságukkal fizettek.

Mindebből kifolyólag sajnos azt lehet mondani, hogy a populáris vallások, a külső, felszínes, dogmatikus rendszerek az emberiségnek több kárt okoztak, mint hasznot. De erről nem a vallásalapítók tehetnek! Nem ők tehetnek arról, hogy eltorzították és félreértették az egészet, sőt az embereket szándékosan, tudatosan félrevezették! Ha az emberek mindezt megértették volna, és az eredeti igazságokhoz hűek maradnának, akkor már messze nem itt tartana az emberiség! De ennek valamiért így kellett és kell történnie, a fejlődés útját be kell járni, még azon az áron is, hogy ha netalán rámegy az egész civilizációnk, és elpusztul az emberiség. A fejlődésre számtalan más, Földhöz hasonló bolygón is lehetőség van, ahová leszülethet a lélek. Az sem baj, ha valaki materialista, ateista, ha viszonylag normális, tisztességes életet tud élni.

Tehát tényleg nagy a káosz, de megéri az igazság után kutatni, csak nagyon sok időbe meg energiába kerül, manapság pedig sajnos éppen ezekből van kevés az embereknek. Meg persze nyitottság is kell hozzá.

2013. júl. 30. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:

Utolsó, érts egyet velem is, mert körülbelül ugyan azt írtuk.


Annyival egészítenélek ki, mint egy másik válaszolót is: igen, ez tényleg így van, hogy az ősi vallások mind ugyan azon a misztikumon alapultak, csak a "keret" volt más. De ha tényleg utána kutat az ember, rájön, hogy a kereszténység, és a többi monoteista vallás egyáltalán nem ezek közé sorolható. Jól írtad, a bibliában rengeteg egyezés van az ősibb vallásokkal. Azt is megkockáztatom, hogy a bibliában semmi egyediség nincs. Ezeket az egyezéseket hosszú órákig tudnám neked sorolni. Az viszont minden esetben igaz, hogy amit átvettek(elloptak), azt jól el is torzították, vagy sok esetben "gonosznak" bélyegezték. Egyik példa erre Ádám és Éva esete. A kereszténység előtt mit is jelentett a kígyó? De így egy az egyeben Noé története is megtalálható az egyiptomi kultúrában is többek között. De kár is szaporítani a szót, olvasni kell rengeteget, tanulmányozni a vallásokat, és egyértelmű lesz számodra is, hogy a kereszténység pont azt az ősi igazságot akarja elidegeníteni(sőt, gonosznak bélyegezni) amiről az ősi vallások szóltak.


Miért írom ezt? Azért, hogy egyértelmű legyen: lehet kevergetni a vallásokat, csak nem mindegy, mivel. A kereszténységet, és annak ágazatait például értelmetlen dolog hozzákeverni valami máshoz, mivel az NEM oda vezet.


Össze lehet rakni egy saját utat, amit követsz, de azt jó "összetevőkből" kell tenni, hosszas utána járás után.


Ezért írtam: a legegyszerűbb, ha kiválasztasz egy értelmes vallást, amit megértesz, és tényleg normálistan tudod követni, hogy aztán elvezethessen oda, ahova kell.

2013. júl. 30. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 Antimod ***** válasza:

73%-os (bocs, csak így tudlak megszólítani), már értem, mire gondolsz, és abszolút egyetértek veled ebben.


"Össze lehet rakni egy saját utat, amit követsz, de azt jó "összetevőkből" kell tenni, hosszas utána járás után."


Véleményem szerint még mindig ez a legjobb megoldás, mintsem kiválasztani egy vallást, mert az mindenképp valamifajta önkorlátozással jár együtt. De egy ember úgy is járhatja a saját útját, hogy semmiben sem hisz, mert nem az a lényeg, persze tudatosan haladni sokkal több lehetőséget nyit meg.

2013. júl. 31. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim válasza:

"Ha látnád, a földön múlékonyan

Pihen csak lelked, s túl örök idő vár:

Erény nem volna itt szenvedni többé.

Ha látnád, a por lelkedet felissza:

Mi sarkantyúzna, nagy eszmék miatt

Hogy a múló perc élvéről lemondj?"

/Madách: Az Ember Tragédiája/


Annak, aki így nem érti: ha biztosan tudnád, hogy van mennyország, ahol minden móka-kacagás, akkor leugrálnál a tizedik emeletről, mert minek itt szívni ebben a szar világban. Ha meg biztosan tudnád, hogy nincs, és nem felelsz semmilyen feletted álló erőnek, nem érne semmit az erkölcs, nyugodtan gyilkolászhatnál, mert miért ne, ha megúszod, ki kéri számon rajtad? Senki! Hát akkor meg lopjunk csaljunk öldököljunk. Így már talán tisztább a kép :D

2013. aug. 1. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim válasza:

Az előttem filozofálóknak: A vallás alapvetően hülyeség: mások kitaláltak valamit, egyetemes érvényűnek kiáltották ki. Ha mások útját járod, sosem leszel önmagad. Fölösleges vakon követni bármelyik vallást. Bár sok igazság van bennük, az egyetlen jó megoldás, ha az ember meghallgatja/elolvassa mások véleményét, elveit, életszeméletét (igen, a vallások utasításai is ide tartoznak), és megfontolja, mivel ért egyet, és mivel nem. Ez fejleszti a személyiséget, na meg sok bölcsesség is van a régi írásokban, ami szintén nem káros. Akiben eleve ott az emberség, az úgy is jó utat választ, aki meg erkölcstelen, az ha kitapétázza a szobáját bibliákkal akkor is az marad, hiába az útmutatás.

Üdv!

18/F

2013. aug. 1. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
Én nem hiszek semmiféle feljebbvalóban. ÉN vagyok, ez az ÉN életem, és akárhová visz, akármit érek el, vagy rontok el benne, azt csakis MAGAMNAK köszönhetem.
2013. aug. 1. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
Ez igaz, de attól még létezhet felső hatalom! Bár az kétségtelen, hogy a szabad akarat az megvan.
2013. aug. 1. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!