Az emberek honnan jöttek rá, hogy létezik a karma, újjászületések? Létezik?
Honnét jön rá az ember, hogy a gondolataiból építette fel a saját valóságát? Mikor mer ezzel szembe nézni?
Elvárunk egy igazságos világot, közben öljük az állatokat. Egy szúnyogot könnyű agyoncsapni, de ha mi is ezt tesszük, akkor megérdemeljük, hogy minket is valaki agyoncsapjon szúnyogként? Ez nem lenne igazságos?
Nézz csak szét, miben lássák az emberek az élet értelmét, célját!
Szolciologiai magyarazatom az, hogy az emberek nem tudjak elfogadni, hogy az elet veges, ezert halalon tuli eletekben kezdenek hinni. Ennek egyik fajtaja pl. a kereszteny Mennyorszag/Pokol. Igen ostoba otlet. Aki kicsit is gondolkodik, az rogton rajon, hogy ilyesmi nem letezhet, hiszen ami egyikunknek menny lenne, az egy masiknak epp a pokol. Hat akkor mi lehet a jutalma a jo embernek? Egy masik elet, aminek az elejen "jobb lapokkal" indul.
Ha a spiritualis magyarazat erdekel, javaslom a pszichedelikus enteogenek (LSD, gomba es tarsaik) fogyasztasat, es rogton rajossz, mi a palya.
Persze senkit sem biztatok en illegalis tevekenysegre, mert osszedol a vilag, ha tul sokan belyegezni meg gombazni kezdenek, egyszeru stilisztikai huzas volt.
;)
Olvasgattam itt pár okos kommentet, de hagyjuk. Én már óvodában is észrevettem, vettük, hogy a karma létezik. Akkor még volt időnk magunkra figyelni.
Ha nincs ilyen, hogy halál utáni élet, vagy újjászületés. Csak élek itt x évet aztán megszűnök létezni. Akkor semmi értelme az emberi létnek. Egy jó pár embert visszahoztak a halálból, azok mind szép dolgokat meséltek. Na mindegy majd mindenki rájön a dolgokra ha már nem fél.
A reinkarnáció vagy karma elméletek ugyanúgy vizsgálhatók, mint bármelyik elmélet (legyen az a fizika, matematika vagy biológia tantételekhez kapcsolható). Az elmélet állít valamit, és a kutató megfelelő módszereket keres, amivel ellenőrizni lehet az állításokat.
Honnan származnak az elméletek?
A legtöbbet emberek fogalmazzák meg.
Némelyik Istentől származik, Isten fogalmazta meg (és általában hiteles szentírásban le is írta vagy íratta).
Vannak olyanok, amelyeket értelmes, de nem "emberi lény"-ek tanítják valahol-valamikor a Földön élőknek.
Egy-egy elmélet apró részletekben is eltérhet a másiktól. Nem könnyű kiigazodni, ha teljességre vágysz.
Nekem az jött be, hogy a hiteles szentírásokban kutattam, és az ott leírt elméleteket ellenőriztem, amennyire tőlem tellett. Így ma biztos vagyok abban, hogy létezik "karma-törvény", ugyanúgy, ahogy létezik "gravitáció-törvény", vagy "energiamegmaradás-törvény". Pl. ez utóbbi is elég összetett tud lenni, de felismerhető, követhető, és az általa jósolt eredmények bejönnek. Így a karmával is ez a helyzet. Összetett rendszert alkot.
Rövid vázlat a karmához
karma = hús-enyém
A karmának három oka van:
1. tudatlanság (az eredeti lelki létünkről, emiatt azt tesszük, amit magunk kitalálunk, általában nem törődve a visszahatásokkal)
2. anyagi vágyak (hamisan azonosítjuk magunkat a testünkkel, és annak érdekében elképzeléseket, célokat alkotunk)
3. bűnös tettek (önző módon kizsákmányoljuk a környezetünkben élőket, hogy a vágyainkat beteljesítsük)
A tetteknek kétféle visszahatása van:
1. közvetlen (ezt látjuk)
2. nem látható, közvetett (ettől válik bonyolulttá a karma)
Általában sokat tudunk a közvetlen visszahatásokról (ide tartoznak a fertőző betegségek, a balesetek, stb.), amikor nyilvánvaló a tettünk és annak következménye között a kapcsolat.
Keveset tudunk a közvetett visszahatások rendszeréről.
A meg-nem-nyilvánult visszahatások körfolyamatot alkotnak, négy stádiumon át.
Tett- hajlam ugyanarra a típusú tettre - képesség a tett ismételt elkövetésére - vágy a tett ismételt elkövetésére - tett - ...
Az előző élet "karmája" a meg-nem-nyilvánult visszahatások maradványaiból áll, és meghatározza, hogy hol születünk meg, milyen testi, pszichológiai "alapot" kapunk. Pl. ezért különböznek még az ikrek is egymástól valamennyire. Más tetteik más pszichológiai alapot biztosítanak számukra.
Egy példa:
Egy lopás elkövetésének eredménye az, hogy az illető tolvajjá válik, s így büntetésben kell részesülnie. Ám ez a visszahatás nem csak abban jelenik meg, hogy elfogják és megbüntetik, hanem valamelyik következő születésekor is. Következő életében a visszahatás csaknem észrevétlen késztetés formájában kezd megnyilvánulni, az illető tiszteletlenné és csalásra hajlamossá válik. Hajlama fokozatosan növekedni fog egészen addig, míg végül határozott vágya lesz nem lesz, hogy lopjon. Ezek után ez a vágy arra kényszeríti őt, hogy tényleg lopjon is, aminek következményeitől szenvednie kell.
A karma célja:
Ráébreszteni az élőlényt, hogy illúzióban van, hogy a "hús" nem teszi boldoggá, nem "lelki" természetű közeg, legjobb esetben csak eszköz lehet a "megvilágosodás", a lelki önismeret elérése érdekében. Közvetett módszer a lelki önmegvalósítás folyamatában.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!