Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Ha létezik a karma, miért vár...

Ha létezik a karma, miért vár a következő vagy sokkal későbbi életig a büntetéssel? Miért nem hat vissza a tettek következménye még az aktuális életben?

Figyelt kérdés
Sok helyen olvasom, hogy valakit pl. azért ölnek meg ebben az életében, mert korábbi életében biztos gyilkos volt. Miért van ez az eltolódás? Legalább tudhatná az illető, hogy igen, amit tettem, megérdemlem, hogy visszaüssön a dolog.
2011. márc. 28. 11:47
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%

Szerintem azért, mert a karma nem olyasmi, ami eleve elrendeltetett, és csak tehetetlenül sodródunk benne, hanem mert lehetőségünk van változtatni a dolgokon. Nyilván ami már megtörtént, azon nem, de a jövőt valamennyi tettünkkel, folyamatosan alakítjuk. Ez viszont nem volna lehetséges, ha a "büntetés" azonnali lenne. Meg képzeljétek el, mondjuk egy háború után hány embernek kéne rögtön meghalnia...


Amit ebben az életedben teszel, annak az eredménye megjelenik a következő életedben. Az pedig, hogy most honnan indulsz, kikkel találkozol, milyen adottságaid vannak stb., az előző életedből hozott eredmény. De a cselekedetid nem azok, azokért te felelsz. Vagyis ha valaki meggyilkolt előző életedben, találkozhatsz vele újra, és meg is ölheted, de nem kötelező. Van választásod, amivel a karmádat alakíthatod.


Legalábbis ezt mondja a buddhizmus. :)

2011. márc. 28. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Gondolom, a karma akkor teljesülhet be, amikor a körülmények ehhez megfelelőek.És előfordulhat, hogy valaminek a bekövetkeztéhez ideális alkalom csak egy következő életben adódik.És bizonyára a történésben szereplő személyek sem mindegy, kik lesznek.Magyarul:nagyon nem mindegy, hogy azt a bizonyos gyilkost ki öli meg és mikor!Lehet az is, hogy nem őt fogják megölni, hanem valakijét...
2011. márc. 28. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
bocsi hogy nem választ írok, csak végigolvastam a válaszokat és belezavarodtam: ha valakit megölnek büntetésből következő életében akkor ezzel annak a gyilkosa is bűnös lesz. akkor azt is megölik következő életében, aztán annak a gyilkosát is... szoval ebbe belezavarodtam. ez most valami körforgás szerű a gyilkosok közt vagy mi?
2011. márc. 28. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:

Igen, körforgásszerű. Aki az egyik életben gyilkos, az a következőben áldozat, és újra és újra. Egészen addig, amíg valaki tudatosan meg nem változtatja a dolgot. Mert a karma a korábbi döntések eredménye, a jövőre vonatkozó karmát pedig a jelen döntései határozzák meg.


Első voltam.

2011. márc. 28. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
Kicsit sokat nézed a Nevem earlt:D amugy en is nezem.De az a baj vele,hogy ezek mind igaziak.
2011. márc. 28. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Hát bizony itt jön be, hogy szemet szemért fogat fogért, életet életért. Hogy miért nem tudja előre? Mert ha tudná megbolondulna. Azért iszik a felejtés vízéből (Léna) hogy ne azzal foglalkozzon, hogy mi vár rá, hanem fejlődjön. Erkölcsileg és lelkileg is
2011. márc. 30. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azért ez a karma dolog nem annyira "kemény". Persze a legfőbb bűn az ölés = egy élet kioltása. De ha valaki a tett elkövetése után pl. 1-2 évvel belátja, mekkora hibát vétett, és még abban az életében azon igyekszik, hogy pl. minél több más életet megmentsen (elmegy Afrikába a szegények közé betegeket ápolni stb.) korábbi tettének ellensúlyozására, akkor bizonyos mértékig már ellentételezte az elkövetett bűnét.


Ha egyéb, ennél kisebb bűneit még ugyanabban az életében jóváteszi, azzal kioldja a karmát. Hiszen az egész földi lét célja az, hogy tanuljunk az elkövetett cselekedeteinkből, minél előbb tegyük azt jóvá, legyünk lélekben minél jobbak, tisztábbak.


Tudatosan figyeljünk oda mit mondunk, mit cselekszünk, hiszen csak akkor tudjuk elkerülni, hogy a későbbiekben ismét hasonló hibákba essünk. Tudatosság nélkül a karma (=kerék) forgásából sosem fogunk tudni kilépni.

2011. márc. 30. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
általában nem vár. ha te a 2. életedben elkövetsz valamit, azt lehet hogy többször bűnhődöd meg, még ugyanabban az életben is egyszer ( vonzás törvénye)m, és a következő élete(i)dben még (karma).
2011. márc. 30. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

korábban már írták, de tényleg a megfelelő pillanatban van a visszahatás...egyébként a karma egy ok-okozati láncolat...azért, hogy a tetteknek legyenek következményei. ez életben is ugyanúgy visszaüthet, és teszi is...de elárulom, hogy ha valaki felelőtlenségből ugrándozik 4-5 méter magasból, és a 10 dik ugrásnál eltörik a lába, akkor az is a karma visszahatása...és láss csodát még ez életben. :)


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. márc. 31. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
51%
Ugye az asztrológia azt mondja, hogy 12 életterület van. Ezek az életterületek több jelentőséggel bírnak. Pl.Én mint felnőtt ember, fel kell vállalnom saját magamat, elfogadni saját magamat olyannak amilyennek születtem. Felelősség, kitartás, hinni önmagadban, kiállni saját igazadért, anélkül, hogy mások rovására tennéd. Hányszor kell a sorsnak eléd hozni, hogy mindez magas szintre jusson. Aztán még ott van 11 életterület, mindegyik egy egy kihívás. Saját magadnak kell megteremtened az anyagi javaidat, biztonságodat és a családodét is. Hozott képességeket, ha elfecséreled, újra megkapod. Ezek nem büntetések, hanem lehetőség arra, hogy megéld, ezáltal fejlődsz. Teher alatt nő a pálma.
2011. márc. 31. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!