Aki nem hisz a lélekben, az hogyan képzeli el a létét a halál után? Úgy, hogy a tudata megsemmisül, gondolatai élete, cselekedeteinek következménye egyszerűen semmissé válik? Logikus ez
Igen, a tudománynak megvan az a tulajdonsága, hogy nem elégszik meg azzal, hogy "ez így van, mert a mester így mondta"...sajnos az emberek többsége nem elég önálló a kételkedéshez...
Bónusz ként felhoznám a félelmet, mint érzést.
Gondolom ez nem kérdés, hogy magasabb kognitív funkció. De el kell áruljam (mivel köthető anatómiai struktúrához), hogy az amigdala nevű maghoz kapcsolódik. Akinek nincs amigdalája (bár szerencsére ez nagyon ritka, de több dokumentált eset is van) , az nem képes félelmet érezni. Nem is tudja mi az(ami veszélyes rá nézve).
A születéselőtt és a halál után már nem a tudomány területe- mondta Dr Freund tanás agykutató, hívő tudós.
A kezdet és a vég. Máshova tartozik, hiába fölényeskednek sokan a tudomány pajzsa mögül.
Erről beszélek. Egy mai tudóst egyáltalán nem érdekelnek az ehhez hasonló kijelentések, meghagyják az efféle "bölcseknek", ugyanis majdnem minden érdekli, amiről még keveset tudunk. Utánanéz annak, hogy a kollégái mit fedeztek fel eddig, majd megpróbál egy addiginál jobb magyarázatot találni a jelenségek magyarázatára.
Tabuk nélkül.
Ezen alapon kiszortírozhatod a magzatdiagnosztikát, és sebészetet, az őssejtkutatást és a génmanipulációt, a halál utáni alapon a transzplantációt(leszámítva az élődonorost).
Ebből látszik, hogy túlhaladott amit Dr. Freund írt(valszeg nem ma). A tudomány nem tökéletes, nem szabad úgy tekinteni rá(csak nincs jobb). Változik, de hosszútávon mindig helyes irányba. Ami pedig túlhaladott, az megy a szemétbe, vagy a múzeumba.
yes. bocsánat,javítás- a keletkezés előtt - úgy mondta a tudós nemrég az előadáson..
(szomorú vallás az ateista tudományos vallás-
előbb-utóbb rájönnek, kár volt Istent elkergetni. De hát csak higgyél a génsebészetben és társaiban. Végülis a Kérdező azokat kérdezte, akik nem hisznek a lélekben)
Csak ilyen "ateista tudomány" van, ugyanis az egyéb "mellékág" a szellemidézéstől a parapszichológián át a szcientológiáig nem tudomány. Csak kamu.
Igazából nagyon is jó, hogy Isten "ki lett vonva" az egyenletből. Ugyanis akkor minden megmagyarázhatatlannak tűnő kérdésre az lenne a válasz (mint ahogy az is volt a középkorban), hogy "Isten útjai kifürkészhetetlenek".
Mindez szép, csak szemernyivel nem visz közelebb a jelenség megértéséhez.
Ha Fleming azokat az érdekes penészes agar-agar csészéket kidobja a szemétbe ezzel a felkiáltással(meg azzal a kishitűséggel, hogy "erre az emberiség nincs felkészülve"), akkor ma nem ismernénk az antibiotikumokat, és nagy valószínűséggel mindketten halottak lennénk.
Az ateista tudomány nem vallás.
Istenről meg csak annyit, hogy minek belevenni a rendszerbe olyat, ami nélkülözhető?
előzők. nagyon elkanyarodtunk a Kérdező kérdésétől.
"Aki nem hisz a lélekben, az hogyan képzeli el a létét a halál után?"
-hogy jön ide a tudomány??
Azt mondom: ez nem a tudomány területe, bármennyire is szeretné(nk). Csak megjegyzem sok kitűnő tudós- Darwintól Heisenbergen át Dr Freund Tamásig Istenhívő. Meg lehet hosszabbítani az életet, beteget gyógyítani, Mars szondát küldeni, kényelmessé tenni - de a halál egyszer úgy tűnik mindenkit elér.
A hit itt keresi igazát. Mi lesz a halálom pillanatában? utána? Mi voltam a fogantatás előtt? Mi az örökkévalóság? Mi a teremtés? Ki vagyok én?
Igazad van, eltértünk a kérdéstől(még ha ez nem is a mi sarunk...a válaszainkba ti "kötöttetek bele"(pl. a vázás hsz-ed) ami persze nem baj, de ez felhívás vitára, amit vállalnod kellett cserébe.
Kérdezd meg a mai tudósokat...elenyésző mennyiségű istenhívő van közöttük. A régiek egy része azért volt az, mert szerették volna a világot kerek egészként látni( értsd: amit értünk értünk, amit meg nem, az isteni "csoda")
A fejlődés ezt az egészet túlhaladta, úgy ahogy van(istenhitestül, filozofálgatásostul), és ahol most tartunk, annak a nagy részéről bebizonyosodik majd, hogy nem pontosan igaz.
Persze a halál utáni dolgokról a tudomány csak annyit tud, amennyit ki tud logikázni: Tudja, hogy a tudat(lélek) az agy által érzékelt, az aktuális helyzethez alakított és rendszerezett információk halmaza. Tudja, hogy az agy struktúrája a halállal együtt felbomlik.
Ebből következtet arra, hogy a halállal a tudat(lélek) is felbomlik, eltűnik.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!