Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Ez nem zárja ki a lélek...

Ez nem zárja ki a lélek létezését?

Figyelt kérdés

Sokszor beszélünk lélekről vagy egy bizonyos halhatatlan dologról ami megmarad a fizikai halál után.

Bennem sok kérdés merül ezzel kapcsolatban.

Mi is pontosan a lélek.?

Amikor valamilyen súlyos betegség miatt az ember képességei csökkennek vagy megváltozik az egész személyiség vagy fizikailag csak vegetál olyankor mi a helyzet a lélekkel?Ilyenkor a fizikai test szenvedése miatt úgymond elnyomás alatt van?

Vagy egyszerűen lélek nem létezik az ember maga személyisége érzelmei emlékezete abszolút az agy egészségétől függ és ha valamilyen súlyosabb betegség éri akkor eltűnik mindaz ami az az ember volt.Nem tudom érthető e hogy mire vagyok kíváncsi akit érdekel a téma írhatna erről hogy ez hogy működik vajon.


2010. dec. 10. 20:52
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:

00:53

Képzeld el magad mint egy kocsis, aki a bakon ül, és lovakat irányítasz. Ezek a lovak az ösztöneid,érzeteid, csapongóak, néha nehezen kordában tarthatóak, ösztönösen cselekednek.

A kocsis az elméd, aki próbálja kordában tartani a lovait, és mivel van intelligenciája ezt könnyen meg is teszi.


Az állatoknak nem ül olyan erős kocsis a bakon, az ő lovaik arra mennek amerre akarnak, azaz az állatok nagy része igazából nem képes használni a szabad akaratát!

Míg mi az erős elménk által el tudjuk dönteni, hogy megeszünk-e egy tál ételt, addig az állatok csak ösztönből képesek cselekedni.

2010. dec. 11. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:

Teljes mértékben megértem, hogy mit mondasz. Én is hasonlóan gondolom, csak szeretek új vizekre evezni, és minden lehetőséget megnézni, mennyire helytálló.


Most nem írok le új dolgokat, mert nem vezetnék előbbre vele. Ha létezik ez a lélek, akkor ugye minden élőlényben van. (mert hülyeség lenne azt gondolni, hogy csak bennünk van ugyebár)

Ott kezdeném a gondolkodást, hogy vajon mi veszi rá a kis zöld szemes ostorost, hogy mozogjon, mikor agya sincs? (mert ugyebár mindkét "elméletünk" alapján el lehet indulni)

No mind1, a buddhizmuson át végül idáig jutottunk, jó kis gondolkodás volt. Még ha az elején volt egy kis negatív hangvétel is, én köszönöm, hogy végre megmozgathattam az agytekervényeimet. Elgondolkodtató itt minden :D

2010. dec. 11. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
Én köszönöm hogy meghallgattál, remélem még sokaknak volt gondolatébresztő a beszélgetés!
2010. dec. 11. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező. :)


Adok egy itteni kérdést, ahol egyértelműsíteni lehet, hogy a tudat nem szűnik meg. :)

Érdemes elolvasni a belinkelt kérdést és az utolsó hozzászóló válaszát. a kérdés ugyanezen az alapon lett kiírva, ahogyan a tied. :P


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskri..


azér éett feltéve a kérdés, mert ha fel tudja idézni romlott agyi állapotban az egyén közvetlen halála előtt az emlékeit, akkor a tudat elsődleges a testtel szemben...ha nem akkor nem...csekkold az utsó választ. Ha pedig sikerült elfogadnod, és nincs több kérdésed, akkor a második oldalon találsz egy könyvet, abból kinyerheted az okokat. :)


üdv és sok sikert

25/F

LastOne.Left

2010. dec. 11. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 A kérdező kommentje:

Húh..hát köpni nyelni nem tudok.Nagyon sok jót és érdekeset írtatok a két fő válaszoló jócskán rátapitott a lényegre érdekes volt egymásnak ütköztetni a két gondolkodást de valamennyire sikerült dűlőre jutni.Igazából szerintem két ennyire más szemszögből nehéz hidat építeni úgy mond a megfoghatóbb és megfoghatatlanabb tudományok között.De jó belemenni egy kicsit elgondolkodtatja az embert.

Bennem akkor fogalmazódott meg legutóbb a legjobban a kérdés amikor nagymamám kórházba került.

Súlyos agyvérzésen esett át akkor már nem először de ez utóbbi volt a legsúlyosabb ami az élete végét is jelentette.Ami a legmegdöbbentőbb volt hogy a test bénultsága ellenére,beszédközpont nem működött rendesen ,enni inni nem tudott stb.tehát a létező minden rosszat ellehet képzelni ennek ellenére tudatánál volt.

Ezen az orvosok nővérek is meglepődtek azt mondták nem tudjhata hogy ott vagyunk mert nincs magánál ezek csak reflexek.A 2 vagy 3ik napon volt az hogy a nevünket is kimondta tudta hogy ott vagyunk mondta hogy milye fáj mit érez stb.Persze ahogy ezt eltudta mondani nem volt teljesen érthető minden szava.

Számomra ez nagyon elgondolkodtató volt.Az orvos is mondta h ez szinte csoda.De ugye szokták mondani minden csoda 3 napig tart...A szervezete nem bírta sokáig akkor már 2 hete infúzión csöveken keresztül ment minden rohamosan romlott az állapota.Végig tudatánál volt.Csak a test volt az ami gátolta mindenben.(?)Mégis felvetődik bennem a kérdés mennyire gátol?Ez tesz ki mindent vagy valóban a lélek az ami az irányító..nem folytatom sok mindenre kitértetek itt erre is és minden másra is érdekes volt köszönöm.Utolsónak is köszönöm a választ és a plussz infókat.Elolvasom mert érdekel ez az egész téma.És a könyvnek is utánanézek.Köszi még egyszer nektek.

2010. dec. 11. 16:12
 26/30 anonim ***** válasza:
100%

Én vagyok aki bedobta az agyvérzést meg számítógépet.


Szóval fura. 8 éves voltam, és akkoriban már nem másztam be anyámékhoz meg nagymamám mellé aludni, de azon az éjszakán, amikor nagymamám meghalt, mégis mellette aludtam el. Aztán anyám ágyában ébredtem, nem értettem, hogy kerültem oda, és nagymamám akkor már a nappaliban feküdt a földön egy lepedővel letakarva. Nagyjából akkor határoztam el, hogy nincs isten.

A másik nagymamám több agyvérzést szenvedett, és nagyon hasonló volt a helyzet, mint a te nagymamáddal. És ebből kiindulva képzeltem el, milyen meghalni.


Most egy kicsit más téma, hogy hogyan fordultam át afelé, hogy hinni akarok a lélekben, meg az ilyen dolgokban.

Én nagyon materialista voltam régebben, de olyan 5 éve elkezdtek olyan furcsaságok történni, amit fizikai törvények nem tudnak megmagyarázni, és nekem senki nem magyarázza meg, hogy csak én találtam ki, de én meg nem tudom bizonyítani, mert szeméyles, fejeben lejátszódó tapasztalatok voltak ezek.

Láttam egy embert, aki hozzám közel áll, hogy összezavarodott benne az idő folyása. Nem tudta, hogy a jövőben van, vagy a múltban, és folyamatosan a jövőről beszélt, hogy mi fog történni. Nem csak az volt a félelmetes, hogy egyik napról a másikra egy vicces, életvidám srác "megőrült", és paranoid skizofréniát diganosztizáltak rajta a nagytudású orvosok, hanem az is, hogy egy napszimbólumszerű rajzolat jelent meg a bőrén, ami nem festék volt, hanem mintha pigmenthiány lett volna, tehát ilyen világos, és amit a jövőről mondott, az bevált. Ez mondjuk megrengette a világnézetem.


Később nekem is ilyen jövőbelátás volt. Először jósolós álmok, kb. egy percig tartó dejavu élmények, amikor tutod, hogy a következő 1 percben mi történik majd, aztán a legdurvább az volt, amikor a multkor fizetni akartam a sörért egy ötszázassal, és amikor benyultam a pénztárcába előre láttam, hogy a csaj kétezresnek fogja nézni, és annyiból ad majd vissza, és tényleg. A döbbenettől nem tudtam szólni, csak álltam és néztem a csajra, a visszajáróra és annyit tudtam nyögni, hogy ötszázast adtam.


Érdemes elolvasni amit LastOneLeft küldözget linket, bár dög hosszú, rávilágíthat pár dologra.

2010. dec. 11. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 Zizo ; ***** válasza:

Üdv. Előző vagyok, aki Digo-val beszélt. (csak ez egy másik felhasználónév)

Utolsó: érdekes, amiket írtál. Sztem lehetséges, hogy az összes tudás bennünk van, csak valami gát megakadályozza, hogy tudjuk is őket. Erre példa az az ember, aki egy fejsérülés után magához térve tökéletesen beszélt egy addig számára ismeretlen nyelven. Persze pár hét múlva teljesen elfelejtette, és minden visszaállt a normálisra. Azért ez is elgondolkodtató...

2010. dec. 11. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 Nabas ***** válasza:

Szia!


Tudomásom szerint a lélek nem halhatatlan. És helyesen csak a fizikális testtel együtt lehet használni ezt a kifejezést. Testet túlélő különálló "valamiként" nem.


Ennek magyarázata, hogy a nephes szó lelket jelent, a ruach pedig szellemet, de sajnos Károli Gáspár mindkettő idegen szót módszeresen léleknek fordította.

Emiatt mára széles körben használják a lélek szót, mint egy minket túlélő eszenciát vagy ehhez hasonló fogalmat, de ez így nem helyes.


Én azt tudom, hogy lényegében a Ruach (szellem) alapjelentése szél (Isten "ÉL" neve egy jelzővel), a Nephes (lélek) pedig kimondottan test, vagyis testrészt, azaz torkot jelent.


Vagyis amikor a testbe (Nephes) belemegy a szél (Isten életereje), akkor lesz a test élő lélek. Ha kimegy belőle, akkor a test halott lélek lesz. Tehát az élő lélek egyenlő a test és Isten éltető szellemének egységével.


Kicsit részletesebben:-).

Isten szelleme: Ruach Jahve. A ”RUACH” (nőnemű) a héberben következő jelentéseket hordoz: szél, fuvallat, levegő, lélegzet, lehelet.

A ”ruach” szokásos fordítása szellem.

Alapjelentése: ”mozgásban levő levegő”, részleteiben ”lehelés”, ”fúvás”, ”lélegzet”. Ez utóbbi értelemben közel áll a nephes-hez.

A ”nephes” szokásos fordítása lélek.

Alapjelentése: ”torok”, ”gége”, ”nyak” és ami abból kijön, a ”lélegzet”. A lélegzettel függ össze a nephes egy másik fontos jelentése. Ahol lélegzet van, ott élet van, ahol megszűnik a lélegzet, ott megszűnik az élet, vagyis a nephesben mint lélegzetben jelenik meg az élet, vagy az, ami az élőt élővé teszi, hiánya viszont a halál. A nephes tehát a fizikai jelenséget jelenti, de a ruach ezen túlmenően a mögötte álló létrehozó erőt is jelenti. Ezért a nephes az életet, a ruach viszont az életerőt fejezi ki. Akárcsak a nephes, ugyanígy a ruach távozása is az élőkből, embernek és állatnak egyaránt halálát (Ter 35,18; Zsolt 146,4; Préd 3,19 köv.), visszatérése az életre kelést (Ez 37,5, Zsolt 146,4) jelenti. Az élet ”lehelete” a ruach chajjim szóösszetételben azt az életerőt vagy életelvet jelenti, amely a testet élteti, s mint ilyen minden élőlényben, emberben és állatban egyaránt benne van (Ter 6,17; 7,15) A ruach jelenti még az akaratnak, jellemnek, érzéseknek, gondolkodásnak helyét, központját, de soha-sem jelenti az egész embert.


Vagyis a szellemben van érzés, érzelem, értelem, ész, elme, tudat, gondolkodás, akarat és minden, ami létezik, de nem mondhatjuk azt pl.:,hogy a szellem = elmével vagy azt, hogy a szellem = tudattal.

Mivel a szellemben és szellemből van minden, ezért még a fizikális test is szellemből van. Elpecsételt, bepecsételt szellemnek hívják az anyagot, illetve a testet. Ezeket a pecséteket nem nyithatjuk ki, mert a bezárt szellemek életellenesek. Hogy Isten bezárta "őket", annak bizonyára nyomós okai voltak. Lényeg, hogy Isten emiatt óv minket a tudástól, spiritualizmustól, alkímiától, mivel ezek használatával feltörhetjük ezeket a zárakat. Ha mégis feltörjük ezeket a pecséteket, akkor az onnan kiszabadulók lebontanak annyi életet, amennyit csak tudnak. Lebontás mértékét az határozza meg, hogy melyik szinten nyitjuk ki a zárakat (lásd. pl. mágia, vegyipar, égetés, dinamit, atombomba).


Üdv.

Nabas

2010. dec. 21. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

""Amikor valamilyen súlyos betegség miatt az ember képességei csökkennek vagy megváltozik az egész személyiség vagy fizikailag csak vegetál olyankor mi a helyzet a lélekkel?""



-Visszább húzódik a durvatestekből a finomabb testekbe.


Az Isteni Lélek a világokba jön és egyre durvább, fénytelenebb, nehezebb, sötétebb ruhákba öltözik.


Az Isteni Léleknek semmi köze sincs a földön, a papok által hirdetett "tulajdonos-istenekhez".

A "tulajdonos-isteneket" a papok (írástudók) hozták létre,

ahogyan keleten, úgy nyugaton is.


A testeid mögött lévő Lelked: minden titkok kapuja.


A kívül lévő kapuk sehová sem nyílnak.


Aki nem hiszi, járjon utána! :-)


Gnothi se Authon! Ismerd meg (egyre inkább befelé haladva) Magadat! :-)

2011. febr. 27. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim válasza:
Én állatorvosnak tanulok, a biológia és a kémia a szakterületem, elég sokat tudok e 2 tantárgyról. A jelenlegi tudásom alapján bátran kijelenthetem, hogy az égvilágon semmilyen kémiai vagy biológiai törvény nem mond ellent a lélek létezésének.
2011. máj. 13. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!