Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Ez nem zárja ki a lélek...

Ez nem zárja ki a lélek létezését?

Figyelt kérdés

Sokszor beszélünk lélekről vagy egy bizonyos halhatatlan dologról ami megmarad a fizikai halál után.

Bennem sok kérdés merül ezzel kapcsolatban.

Mi is pontosan a lélek.?

Amikor valamilyen súlyos betegség miatt az ember képességei csökkennek vagy megváltozik az egész személyiség vagy fizikailag csak vegetál olyankor mi a helyzet a lélekkel?Ilyenkor a fizikai test szenvedése miatt úgymond elnyomás alatt van?

Vagy egyszerűen lélek nem létezik az ember maga személyisége érzelmei emlékezete abszolút az agy egészségétől függ és ha valamilyen súlyosabb betegség éri akkor eltűnik mindaz ami az az ember volt.Nem tudom érthető e hogy mire vagyok kíváncsi akit érdekel a téma írhatna erről hogy ez hogy működik vajon.


2010. dec. 10. 20:52
1 2 3
 1/30 anonim válasza:
54%

Mindannyiunkban van lélek. A lélek egy láthatatlan "dolog" ami bennünk van. Szerinted miért a lelkiismeretfuldalás?

Az a "gond" hogy sok ember csak azt hiszi el amit lát.Nem a test a lényeg hanem a belsőnk-->lélek.

2010. dec. 10. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim válasza:
Mi mindanyian lelkek vagyunk csak egy testben ami azért van mert mi az anyagi világban létezünk.
2010. dec. 10. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%

Nem igazán értem a kérdést sem.

Miért zárja ki egy betegség a lélek létezését? Aki betegségtől szenved, annak nem a lelke beteg, hanem a fizikai teste!

2010. dec. 10. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
Én értem mit kérdezel, és jól ráéreztél. Ha valaki otthon van a biológiában (nem úgy, mint itt sok ember...) az tudja, mi is a lélek. Te már közelítesz.
2010. dec. 10. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:

21:52

Beavatnál minket is? Biológiából ezek szerint megbuktam..

2010. dec. 10. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
Kevés a hely, és sokan meg sem értenék, mert több benne az idegen szó, mint a magyar. Tudom ajánlani a SZTE TTIK Biológia szakot, ott mindent megtanítanak.
2010. dec. 10. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:

Akkor én ajánlom figyelmedbe a "Tan Kapuja Buddhista Főiskolát". Hogy leírjam miről szól szintén kevés a hely, bár kevesebb az idegen szó, de itt a honlap:

[link]


Vagy a Kőrösi Csoma Sándor szintén buddhista egyetemet..


Gondolom lehetne ütköztetni az érveket, és ellenérveket, még ha sok is az idegen szó.


Ha már

2010. dec. 10. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
0%
Jajj, ne reklámozd már ezeket a szektás szarokat. Nem említeném egy helyen egy IGAZI egyetemmel. Bár valószínűleg annak közelébe te sose fogsz kerülni...
2010. dec. 10. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
0%
Ha elvégzel egy IGAZI egyetemet, akkor IGAZI orvos, IGAZI mérnök leszel, amivel a társadalom hasznos tagjává válsz. Ha elvégzel egy ilyen budhista szart, mehetsz majd takarítónak, mert többre sajnos nem elég. A témát itt le is zárnám.
2010. dec. 10. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
Értem. Szóval szerinted a buddhizmus mint vallás egy szekta.. Jó érv, nincs is több kérdésem, látszik jóval műveltebb is vagy nálam..
2010. dec. 10. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!